След обрати, дузпи, ВАР и червени картони ЦСКА надви ЦСКА 1948

ЦСКА победи ЦСКА 1948 с 4:2 в драматичен двубой на Националния стадион, минал през два обрата с два червени картона и две дузпи. Първо ЦСКА поведе с 1:0 в 29-ата минута с гол на Йоан Баи. В началото на второто полувреме обаче Чочев изравни, а десет минути след това даде и аванс на ЦСКА 1948 с гол от дузпа. В 72-ата минута Юга отново изравни резултата преди в 86-ата Юрген Матей да се разпише от дузпа, за да поведе отново гостите напред. В 94-ата минута Кайседо се разписа на празна врата за 4:2.

Наставникът на ЦСКА Любослав Пенев обаче бе изгонен от скамейката, след като в края на мача вкара втора топка на терена, за да забави играта.  Ако двубоят на “червените” с Арда бъде отложен, то Пенев няма да води тима срещу Лудогорец.DSPORT.BG

В началните минути гостите започнаха по-активно, като още в 4-ата минута се наложи на Даниел Наумов да се намесва. Две минути след това Греъм Кери изпълни пряк свободен удар от дъгата на наказателното поле, но не успя да затрудни Наумов. Натискът на ЦСКА продължи, като в 9-ата минута Вилдсхут стреля силно от дистанция, Наумов имаше леки проблеми, но все пак улови топката.

В 16-ата минута ЦСКА тръгна на контраатака, която завърши с изстрел на Вилдсхут покрай вратата на Наумов. В 20-ата минута Наумов показа страхотен рефлекс и изби топката, насочена от Греъм Кери под гредата му. Шест минути след това Галин Иванов изпълни пряк свободен удар, но право в ръцете на Бусато.

В 29-ата минута ЦСКА излезе напред в резултата. Греъм Кери открадна топката от играч на ЦСКА 1948 и пусна пас към Йоан Баи, които с диагонален удар, даде преднина на тима си.

Минути след попадението от ЦСКА имаха нов шанс за гол, но Радослав Живков пропусна от добра позиция да изпрати топката във вратата на Наумов. Секунди след пропуска на Живков жълт картон получи старши треньорът на ЦСКА Любослав Пенев. В 35-ата минута Амос Юга пък стреля над вратата на домакините. В добавеното време на първата част Даниел Наумов отново показа класа, избивайки в корнер, изстрел с глава на Радослав Живков, а малко след това Юга засече с глава центриране, но стражът на ЦСКА 1948 отново улови.

Втората част започна ударно за ЦСКА 1948, като още в 47-ата минута Георги Русев проби и прати топката в наказателното поле, което доведе до корнер. След изпълнението на ъгловия удар влезлият като резерва Ивайло Чочев матира с глава Густаво Бусато.

В 51-ата минута Наумов направи поредното си спасяване, избивайки удар на Йоан Баи.

В 57-ата минута при изпълнение на корнер Радослав Живков задържа Ивайло Чочев, а Валентин Железов веднага посочи бялата точка. Зад топката застана Ивайло Чочев, който прати Бусато в обратния ъгъл и даде аванс на ЦСКА 1948.

Гостите от ЦСКА отговориха с изстрели на Кери и Баи. Първият бе блокиран, а при шута на Баи Даниел Наумов отби топката преди Жорди Кайседо да може да играе с нея.

В 72-ата минута изстрел на Иван Турицов бе блокиран от Димитър Пиргов, но топката стигна до Амос Юга, който от дистанция прати топката във вратата на Наумов.

След изравнителния гол тимът на Любо Пенев започна да търси и победен гол, но в 74-ата минута Жорди Кайседо не овладя по най-добрия начин и прати топката в аут въпреки грубата грешка в защитата на ЦСКА 1948. В 81-ата минута Денислав Александров изпълни свободен удар, но статичното положение не създаде опасност за Густаво Бусато, който без проблем улови.

В 82-ата минута Матей свали с глава към Амос Юга, който отправи удар, довел до напрежение в наказателното поле, тъй като играчите на ЦСКА веднага поискаха дузпа за игра с ръка на Лазар Марин. Валентин Железов прегледа сам ситуацията с ВАР и след като даде втори жълт картон на Марин посочи точката за дузпата. Зад топката застана централният бранител Юрген Матей, който прати топката във вратата на Наумов.

В 88-ата минута треньорът на ЦСКА Любослав Пенев бе изгонен от скамейката на “червените”, след като вкара втора топка на терена, с което забави играта.

В добавеното време на срещага Ивайло Чочев стреля от пряк свободен удар, но прати топката право в стената.

В 94-ата минута Даниел Наумов излезе да пресреща Жорди Кайседо, но не успя, което позволи на национала на Еквадор да се разпише в опразнената от българския национален страж врата.

В следващия кръг ЦСКА трябва да гостува на Арда, ако двубоят не бъде отложен, а ЦСКА 1948 ще пътува до Разград за мач с шампиона Лудогорец.

Киселичков: С влизането на Чочев обликът ни се промени, но допуснахме нелепи голове

Пабло Караско: Можеше да вкараме още голове

ЦСКА 1948 – ЦСКА 2:4

0:1 Йоан Баи 29′, 1:1 Ивайло Чочев 47′, 2:1 Ивайло Чочев (д) 57′, 2:2 Амос Юга 72′, 2:3 Юрген Матей (д) 86′

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 5. Михаил Минков, 25. Георги Ангелов, 3. Димитър Пиргов, 22. Димитър Илиев (64′ 24. Лазар Марин), 7. Марио Топузов, 88. Мартин Хайдаров (46′ 18. Ивайло Чочев), 8. Ивайло Климентов (89′ 20. Ангел Бастунов), 10. Георги Русев, 33. Галин Иванов (77′ 11. Денислав Александров), 98. Валентин Йосков ( 77′ 9. Денислав Ангелов)

Резерви: 12. Никола Виденов, 11. Денислав Александров, 9. Денислав Ангелов, 87. Симеон Петров, 24. Лазар Марин, 20. Ангел Бастунов, 18. Ивайло Чочев

Треньор: Тодор Киселичков

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов, 2. Юрген Матей, 28. Пламен Гълъбов, 18. Брадли Мазику, 3. Жеферсон, 21. Амос Юга, 7. Йоан Баи, 30. Яник Вилдсхут, 22. Радослав Живков (60′ 9. Жорди Кайседо), 8. Греъм Кери (76′ 11. Хамза Чатакович)

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 15. Християн Петров, 16. Асен Дончев, 6. Жуниор Нзила, 11. Хамза Чатакович, 9. Жорди Кайседо

Треньор: Любо Пенев

Жълти картони: Мартин Хайдаров, Валентин Йосков, Лазар Марин, Димитър Пиргов (ЦСКА1948), Радослав Живков, Амос Юга, Хамза Чатакович (ЦСКА)

Червени картони: Лазар Марин (ЦСКА1948)