Лудогорец страда, но успя да прескочи неудобните словенци

Лудогорец продължава участието си в Шампионската лига, след като в реванша от втория квалификационен кръг победи Мура с 3:1. Пиерос Сотириу (4), Елвис Ману (82) и Каули Оливейра (90) се разписаха за “орлите”, докато Томи Хорват (64) вкара за гостите. dsport.bg

Ману: Запътили сме се към групите на ШЛ и очакваме отбори като Олимпиакос

Сотириу: Спечелихме заради опита и характера ни

Дамбраускас: Това бяха два много добри мача за нас

Олимпиакос очаква Лудогорец в ШЛ

Разградчани изиграха добро първо полувреме и се оттеглиха с аванс след ранното попадение на Сотириу. През втората част Мура търпеливо дочака своя момент и Хорват изравни при хубава атака отдясно. Все пак резервата Елвис Ману и Каули успяха да вкарат два гола в последните десет минути, за да бъдат избегнати продълженията.

В третия квалификационен кръг на Шампионската лига Лудогорец ще играе с Олимпиакос. Гръцкият гранд се справи с Нефтчи Баку и с общ резултат 2:0 продължава напред.

Лудогорец 3:1 Мура
1:0 Пиерос Сотириу 4′
1:1 Томи Хорват 64′
2:1 Елвис Ману 82′
3:1 Каули 90′

Лудогорец започна активно срещата и откри резултата след само четири минути игра. Пиерос Сотириу се оказа най-съобразителен в наказателното поле и след изстрел с левия крак даде преднина на българския шампион. Джордан Икоко подаде по земя, получи се рикошет в крак на защитник, а Каули пропусна за връхлитащия Сотириу.

Попадението изглежда обърка играчите на Мура, които оставаха повече пространства за Лудогорец. След десет минути игра се откри добра възможност пред Алекс Сантана, но неговият шут малко пред наказателното поле излезе в аут.

Мура постепенно започна да поглежда по-смело към вратата на Кахлина и регистрира първия си точен удар в 25-та минута. Футболист на словенците стреля от разстояние след лошо изчиствена топка, но Кахлина успя да избие в ъглов удар. Минутка по-късно балонно центриране кацна върху гредата на стража на домакините.

Михаел Клепач получи чудесен шанс за Мура в 29-та минута. Той се озова в близост до Кахлина и стреля силно под ъгъл. Топката обаче мина над вратата за радост на Лудогорец.

Алекс Сантана отново обстрелва вратата на Обрадович. Той получи топката след добра комбинация, започната от Недялков, но ударът му бе в центъра на вратата и стражът на Мура изби комфортно.

Лудогорец бе близо до втори гол в края на полувремето, когато Каули Оливейра стреля добре, но без резултат. От последвалия ъглов удар Сотириу отклони с глава, но кълбото премина над вратата на словенския шампион.

Второто полувреме започна в по-ниско темпо от първото. Лудогорец остава по-активният отбор, тъй като втори гол до голяма степен ще убие интригата в мача. Мура трябва да атакува по-често, но “орлите” пресират високо и се стремят да отнемат топката максимално бързо.

Михаел Клепач пропусна отлична възможност за Мура в 58-та минута. Той бе изведен в коридор и стреля по земя. Кахлина обаче излезе много бързо да съкрати дистанция с нападателя и успя да парира изстрела, като плонжира на земята.

Мура търпеливо дочака своя момент и той настъпи в 64-та минута. След многоходова комбинация капитанът Жига Коус подаде по земя отдясно и кълбото достигна до Томи Хорват. Футболистът с номер 20 не се замисли и стреля без подготовка от близка дистанция. Кахлина нямаше шанс да реагира – 1:1.

Десет минути преди края на мача влезлият като резерва Елвис Ману пропусна голяма възможност за Лудогорец. Каули запази топката в наказателното поле, а вратарят Обрадович бе преодоля. Бразилецът пусна към Ману, който обаче не уцели добре топката и бранител изчисти малко пред голлинията.

Ману успя да се реваншиа за пропуска си в 82-та минута, когато вкара от непосредствена близост след пас на Каули. Бразилецът комбинира с Десподов, чийто пас с пета бе пресечен. Каули не се отказа да пресира и успя да чукне топката към Ману, който на полуопразнената врата нямаше как да сгреши

В края на мача Мура се откри в търсене на нов изравнителен гол и това позволи на Лудогорец да вкара трето попадения. Един от най-добрите на терена Каули завърши бърза контраатака и с техничен удар прехвърли Обрадович. В продълженията резервата Мавис Чибота също пропусна да се разпише.

Лудогорец: 71. Кристиан Кахлина – 22. Джордан Икоко, 30. Игор Пластун, 24. Оливие Вердон, 3. Антон Недялков (к) – 95. Каули Оливейра, 8. Клод Гонсалвеш, 7. Алекс Сантана (25. Стефан Баджи – 64′) – 11. Кирил Десподов, 37, Бърнард Текпетей (88. Вандерсон – 46′) – 19. Пиерос Сотириу (10. Елвис Ману – 76′)

резерви: 1. Серджио Падт, 23. Пламен Илиев, 4. Сисиньо, 5, Георги Терзиев, 13. Мавис Чибота, 29. Дорин Ротариу, 32. Жосуе Са, 64. Доминик Янков

старши треньор: Валдас Дамбраускас

Мура: 69. Матко Обрадович – 21. Жан Карничник, 9. Матич Марушко, 30. Ян Горенц – 11. Жига Коус (к) (24. Тио Ципот – 83′), 10. Нино Кутер, 8. Лука Бобичанец, 20. Томи Хорват, 23. Клемен Щурм (3. Клемен Пучко – 83′) – 47. Михаел Клепач (17. Амадей Мароша – 83′), 2. Кай Ципот (77. Станиша Мандич – 58′)

резерви: 13. Лар Ерявец, 90. Марко Залокар, 6. Давид Дурак, 7. Ален Козар, 13. Марин Карамарко, 18. Марко Бъркич, 25. Драган Ловрич, 97. Андрия Филипович

старши треньор: Анте Шимунджа

съдия: Марко Ди Бело (Италия)