Локо Сф надви Локо Пд за първи успех след завръщането си в елита

Локомотив София стигна до първия си успех след завръщането си в елита, побеждавайки Локомотив Пловдив с 1:0 в двубой от втория кръг на първенството, игран на стадиона на Царско село. Единственото попадение в срещата отбеляза Раел Лолала, който се разписа още в 5-ата минута. DSPORT/BG

Най-добрата ситуация за гостите от Пловдив дойде в 80-ата минута, когато след изпълнение на корнер топката стигна до Димитър Илиев, който пробва да вкара със задна ножица, но Красимир Милошев изчисти преди голлинията.

В следващия кръг Локо Сф гостува на ЦСКА 1948, а Локо Пд ще търси първия си успех за сезона срещу друг новак в елита – Пирин Благоевград. Четири дни преди мача си с “орлетата” пловдивчани ще приемат датския Копенхаген в среща от Лигата на конференциите.

Тунчев: Трябва да променим всичко преди мача с Копенхаген (ВИДЕО)

Иван Колев: Ранното попадение ни даде импулс, поклон пред футболистите (ВИДЕО)

Димитър Илиев: В Локомотив няма незаменими футболисти

ЛОКОМОТИВ СОФИЯ – ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ 1:0

1:0 Раел Лолала 5′

В първите минути Локо Сф се опита да приложи домакински натиск. В петата минута усилията им се овенчаха с успех. Карим Бухмеди бе изведен с дълъг пас и пусна към Раел Лолала, който матира Рейдър за 1:0. Попадението бе прегледано с ВАР за евентуална засада на Бухмеди.

В 11-ата минута Емил Янчев опита да изведе Бирсент Карагарен, но Александър Любенов излезе и изчисти с глава. В следващите минути “смърфовете” се настаниха в половината на домакините, но без да успеят да застрашат вратата на Любенов. В 15-ата минута Красимир Милошев опита удар от дистанция, но след рикошет топката излезе в корнер, след който не последва нищо опасно за Рейдър.

В 24-ата минута Александър Александров получи отдясно и навлезе към наказателното поле, след което шутира точно, но право в ръцете на германския страж на гостите от Пловдив. В следващите минути темпото на игра остана високо въпреки високата температура, но нито един от двата тима не успя да стигне до 100% голово положение. Локомотив София пък имаше предимство във владеенето на топката.

В 40-ата минута Бирсент Карагарен падна в наказателното поле, но нямаше как да става въпрос за дузпа, тъй като действията на Пламен Крачунов бяха чисти.

След почивката в игра за гостите се появиха Петър Витанов, Димитър Илиев, Кристиан Гомис и Лукас Салинас, които влязоха на местата на Мартин Паскалев, Венсан Марсел, Олексий Биков и Емил Янчев.

Локомотив Пловдив започна по-агресивно втората част, като още в 48-ата минута Александър Любенов трябваше да избива топката след мощен изстрел на Конър Руан от дистанция. В 53-ата минута Карагарен центира в наказателното поле към Георги Минчев, но нападателят на “смърфовете” стреля неточно с глава. Гостите от Пловдив обърнаха процентите на притежание на топката в своя полза, но освен удара на Руан друго не затрудни Любенов.

В 70-ата минута Умарбаев центрира към далечната греда, но Крачун закъсня и не успя да играе с топката. Десет минути след това след изпълнение на корнер топката стигна до Димитър Илиев, който пробва да вкара със задна ножица, но Красимир Милошев изчисти преди голлинията.

В последните минути на двубоя Локо Пд търсеше изравнителното попадение. В 86-ата минута Салинас центрира от свободен удар, но защитата на домакините изчисти в корнер. Три минути преди края Лукас Салинас отправи удар по земя, който обаче Любенов лесно улови.

Съставите:

Локомотив София: 24. Александър Любенов, 13. Селсо Рапосо (61′ 3. Марио Петков), 5. Георгиос Катсикас, 6. Пламен Крачунов, 4. Мики Орачев, 26. Красимир Милошев – к, 22. Владимир Семерджиев, 44. Божидар Кацаров, 11. Раел Лолала (75′ 14. Християн Чипев), 9. Карим Бухмиди (61′ 10. Валентин Николов), 7. Александър Александров (89′ 99. Джонатан Машадо)

Резерви: 1. Цветомир Витков, 10. Валентин Николов, 99. Джонатан Машадо, 15. Лука Иванов, 3. Марио Петков, 77. Мартин Стоилов, 14. Християн Чипев

Треньор: Иван Колев

Локомотив Пловдив: 71. Лукас Рейдър, 2. Олексий Биков (46′ 4. Кристиан Гомис), 25. Артур Крачун, 5. Мартин Паскалев (46′ 34. Петър Витанов), 39. Парвиз Умарбаев (81′ 28. Айвън Ангелов), 6. Емил Янчев (46. 16. Лукас Салинас), 20. Милош Петрович, 11. Конър Руан, 61. Венсан Марсел (46′ 14. Димитър Илиев), 9. Бирсент Карагарен -к, 19. Георги Минчев

Резерви: 1. Илко Пиргов, 4. Кристиан Гомис, 28. Айвън Ангелов, 19. Александър Иванов, 14. Димитър Илиев, 16. Лукас Салинас, 34. Петър Витанов

Треньор: Александър Тунчев

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Божидар Кацаров, Селсо Рапосо, Карим Бухмиди, Александър Александров, Владимир Семерджиев (ЛСФ), Венсан Марсел, Олексий Биков, Милош Петрович (ЛПД)

СЪДИЯ: Станислав Тодоров