Черно море не остави никакви шансове на Ботев Пд на „Тича“

Черно море победи с 2:0 Ботев Пловдив в мач от 2-рия кръг на efbet Лига. Головете за „моряците“ вкараха Родриго Енрике (27’) и Живко Атанасов (79’). Отборът на Илиан Илиев бе тотален господар на терена на стадион „Тима“ и не остави никакви шансове на „канарчетата“.DSPORT.BG

Първото полувреме мина под тоталната диктовка на Черно море, който създаде редица положения, основно по дясното крило на атаката. Въпреки това до почивката „моряците“ водеха само с един гол. Негов автор стана Родриго Енрике, който бе неудържим за защитниците на „канарчетата“. В 27-ата минуна той получи пас от Пабло Гарсия, успя да финтира защитник на Ботев Пд и хладнокръвно да порази вратата на Георги Аргилашки.

През втората част играта във Варна се накъса. Двата отбора извършиха множество нарушения, като бяха показани и няколко жълти картона. Все пак, Черно море закономерно стигна и до втори гол. Той падна 11 минути преди края на срещата, когато при едно разбъркване в наказателното поле Живко Атанасов комбинира със Стефан Велев и с много красив удар подпечата успеха на Черно море.

Черно море – Ботев Пловдив 2:0

1:0 Родриго Енрике 27′, 2:0 Живко Атанасов 79′

Мачът започна с пет минути закъснение, тъй като имеше проблем с една от мрежите на вратите на стадиона във Варна.

Първата по-опасна ситуация бе за домакините, които опитаха да затруднят Георги Аргилашки след ъглов удар, но без успех. Веднага след това обаче Родриго Енрике се измъкна от защитата и бе фаулиран на границата на наказателното поле. Ударът на Стефан Велев обаче мина високо над вратата.

Гостите от Пловдив също опитаха да затруднят Георги Георгиев, докато „моряците“ действаха на контраатаки. При едно от нападенията на Черно море, Родриго Енрике получи топката при дъгата на наказателното поле, фронтално срещу вратата, но ударът му мина покрай лявата греда на вратата на госите.

Първите минути на мача бяха много двуостри, с атаки и към двете врати, като по-чистите положения бяха за хората на Илиан Илиев. При едно от тях капитанът на „моряците“ Васил Панайотов сретля с глава над вратата след центриране отдясно на Виктор Попов.

В 23-ата минута Велев се имъкна на десния фланг и подаде към центъра на терена. Топката стигна до Файсел Касми, който стреля по земя от границата на наказателното поле, но Аргилашки бе на мястото си и улови без проблем.

По-силната игра на домакините бе оползотворена четири минути по-късно, когато Родриго Енрике вкара много майсторски гол за Черно море, давайки аванс на своя тим. Той пое топката в наказателното поле след пас на Пабло Гарсия, финтира бранител на Ботев и хладнокръвно порази вратата на „канарчетата“.

Попадението даде още по-голям импулс на домакините, за които много силно играеше Родриго. Ботев също осъществяваха опасни атаки, но без резултат.

Шест минути преди края на полувремето Черно море отново получи шанс да отбележи гол, но ударът с глава на Гарсия след центриране на Родриго мина встрани от вратата на „канарчетата“.

В 43-ата минута Файсел Касми напредна мощно по дясното крило в една от многобройните атаки на неговия отбор в тази зона през първото полувреме. Халфът много добре финтира капитанът на Ботев – Виктор Генев и стреля много опасно с левия крак. Вратарят на „канарчетата“ Аргилашки обаче се отчете с много добра намеса и така спаси отбора си от втори гол.

Последните секунди на първата част отново не бяха спокойни за него, тъй като Черно море получи право да изпълни пряк свободен удар на около 25 метра от вратата му. При него обаче не се стигна до нищо по-опасно и по този начин Ботев Пловдив се прибра на полувремето само с гол пасив след много слабото първо полувреме от тима на Азрудин Валентич.

Използвайки инерцията от първата част на мача, хората на Илиан Илиев започнаха по-силно и второто полувреме в търсене на втори гол.

В 58-ата минута Черно море осъществи много опасна атака, при която се стигна до ситуация трима на трима. Голмайсторът Родриго напредна сам през центъра, но ударът му мина встрани от десния страничен стълб на Аргилашки.

В търсене на промяна на резултата, Азрудин Валентич пусна в игра и втори нападател в лицето на Антоан Бароан, който трябваше да помага на Атанас Илиев в предни позиции.

Въпреки това темпото на мача спадна, а играта се накъса в резултат на зачестилите нарушения. В 75-ата минута Ботев получи златен шанс да изравни. Николай Минков центрира перфектно отдясно, но Маркиньос не успя да уцели топката с глава, а вместо това кълбото срещна рамото му и излезе в аут.

Единедесет минути преди края Черно море нанесе втори смъртоносен удар на Ботев Пд. След ъглов удар в наказателното поле на домакините настъпи суматоха, при която топката стигна до бившия футболист на Левски Живко Атанасов. Той подаде към Велев, който му върна топката. Защитникът не се бави и с фалцов удар прати топката неспасяемо към вратата на “канарчетата”.

До края на срещата почти нямаше минута без спиране на играта заради многобройните нарушения, които белязаха цялото второ полувреме.

Във втората минута от продължението на мача резервата на „морето“ Фоде Гираси се измъкна сам срещу вратаря, но Аргилашки направи невероятно спасяване, за да запази пасива на гостите само два гола. До края на мача повече попадения не паднаха и по този начин хората на Илиан Илиев стигнаха до първа победа за сезона в българското първенство.

Следващият мач за Черно море ще бъде гостуване на Берое в Стара Загора в събота, 7 август. Малко по-рано същият ден „канарчетата“ ще приемат Славия на своята база в Коматево, където ще търсят втора победа през този сезон.

Черно море: 22. Георги Георгиев – 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 32. Мартин Дичев – 71. Васил Панайотов – К, 23. Пабло Гарсия – 29. Файсел Касми (90’ – 17. Велислав Василев), 77. Стефан Велев (90’ – 88. Павел Георгиев), 15. Леандро Андраде (53’ – 7. Родриго Вилела) – 72. Родриго Енрике (78’ – 11. Фоде Гираси)

Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 2. Цветомир Панов, 4. Росен Стефанов, 17. Велислав Василев, 88. Павел Георгиев, 11. Фоде Гираси, 7. Родриго Вилела

Треньор: Илиан Илиев

Ботев Пд: 1. Георги Аргилашки – 28. Филип Филипов,  18. Самюел Супрайен, 4. Виктор Генев – К – 17. Николай Минков, 6. Дилан Мартенс (67’ – 20. Антоан Бароан), 22. Реда Рабей, 26. Мите Цикарски (82′ – 24. Кевин Янсон) –  10. Емануел Току, 9. Атанас Илиев, 7. Маркиньос

Резерви: 13. Хидайет Ханкич, 5. Марио Младеновски, 8. Тодор Неделев, 20. Антоан Бароан, 24. Кевин Янсов, 25. Станислав Работов, 27. Атанас Чернев

Треньор: Азрудин Валентич

Жълти картони: Реда Рабей (Б), Маркиньос (Б); Мартин Дичев (ЧМ), Пабло Гарсия (ЧМ), Павел Георгиев (ЧМ)

Съдия: Валентин Железов