Берое разплака Пирин в Благоевград след пет попадения, два обрата и червен картон

Берое победи Пирин Благоевград с 3:2 като гост в драматичен последен двубой от втория кръг на efbet Лига. Заралии поведоха с ранен гол на Алиун Фал в 7-та минута, но по-добрата игра на Пирин доведе нещата до обрат. Красимир Станоев (14) от дузпа и Станислав Костов (24) бяха точни за “орлетата”.DSPORT.BG

Петър Колев: Не смятам, че се върнахме от чак толкова тежка ситуация

Уорън Фийни: Червеният картон реши мача

Станислав Костов: Ще отидем в Пловдив да спечелим мача

През второто полувреме играта се изравни, а към края Берое бе по-добрият отбор. Спас Георгиев получи червен картон пет минути преди края и това се оказа ключовият момент. От последвалото статично положение Умар Сако изравни резултата. В 90-та минута резервата Джуниет Али отбеляза победен гол след двойно подаване с Илиян Стефанов и хубав удар по земя.

Следващият двубой на Пирин срещу Локомотив в Пловдив бе отложен заради участието на “смърфовете” в Европа. Така “орлетата” ще играят със ЦСКА 1948 на 13 август отново у дома. За Берое следва сблъсък с Черно море в Стара Загора. Мачът е в събота, 7 август.

Пирин 2:3 Берое
0:1 Алиун Фал 7′
1:1 Красимир Станоев 14′ (д)
2:1 Станислав Костов 24′
2:2 Умар Сако 85′
2:3 Джуниет Али 90′

Берое поведе в резултата с първата по-добра възможност в мача. Стив Фуртадо центрира отдясно, а Алиун Фал изпревари Николай Бодуров. Футболистът с номер 11 отигра с едно докосване и прати топката във вратата на Петър Петров между краката му.

Преднината на гостите трая само седем минути, тъй като Реян Даскалов игра с ръка в наказателното поле и след консултация с ВАР съдията Радослав Гидженов отсъди дузпа. Красимир Станоев застана зад топката и прати Нордин Бакер в грешния ъгъл – 1:1.

Пирин достигна до пълен обрат е 24-та минута, когато Станислав Костов се завъртя и напредна с топка в крака. Последва бърза комбинация със Станислав Манолев. Кълбото се върна в краката на Костов, който стреля технично по земя, за да накаже за втори път Бакер.

В следващите минути домакините продължиха да бъдат по-активния отбор, след като успяха да обърнат резултата. Берое изглеждаше объркан и рядко достигаше до нова добра възможност пред вратата, пазена от Петър Петров.

В края на първата част Кийлън Лебон проби по лявото крило, но Станислав Манолев го спря. Футболистът на Берое остана недоволен, че няма отсъдено нарушение и се спречка с Манолев и Светослав Дяков. Кукула също се намеси и дори изблъска Дяков. Появилият се от пейката играч на Берое получи жълт картон за действията си.

В началото на втората част отново футболистите на Пирин създадоха добра възможност за гол. Станислав Костов изведе Спас Георгиев на чиста позиция, но появилият се като резерва футболист не уцели вратата.

Берое изпълни серия от ъглови удари в 53-та минута. Първият бе най-опасен, когато Венцислав Бенгюзов отклони опасно топката към собствената си врата. За негово щастие кълбото се удари във външната част на мрежата.

След час игра Кукула направи нарушение срещу Петър Занев, който се строполи и поиска втори жълт картон за футболиста на Берое. Радослав Гидженов прецени, че няма основание да изгони играча с номер 7 и отсъди само фал в полза на благоевградчани.

Няколко минути по-късно Берое организира бърза контраатака, а Кукула бе изведен сам срещу вратаря. След съприкосновение със защитник той се строполи на тревата, но дузпа не бе отсъдена. В ответната атака Кийлън Лебон преодоля бранител и стреля опасно, но Петър Петров изби в ъглов удар. В тези минути Берое играе по-добре.

Александър Цветков пусна хубав пас в коридор за Илиян Стефанов в 77-та минута. Той бе на стрелкова позиция, но бързото излизане на Петър Петров го разколеба и той не успя да нанесе хубав удар в наказателното поле.

Пет минути преди края на редовното време появилият се от пейката през първата част Спас Георгиев бе изгонен, след като получи втори жълт картон за грубо нарушение. От последвалото статично положение Умар Сако се извиси над всички и с глава прекара топката между краката на вратаря – 2:2.

Берое успя да изтръгне трите точки в самия край на мача. Появилият се от пейката Джуниет Али навлезе навътре и комбинира с Илиян Стефанов, който бе в наказателното поле. Той му върна топката и Али стреля технично по земя в левия ъгъл на вратаря – 3:2 за гостите.

Пирин: 99. Петър Петров – 14. Стилиян Николов, 5. Николай Бодуров (17. Спас Георгиев – 33′), 3. Петър Занев, 6. Юлиян Попев – 73. Венцислав Бенгюзов (8. Орлин Старокин – 73′), 18. Светослав Дяков, 31. Красимир Станоев – 7. Мохамед Брахими (71. Антон Карачанаков – 82′), 11. Станислав Манолев (к), 29. Станислав Костов (9. Преслав Йорданов – 81′)

резерви: 1. Димитър Шейтанов, 25. Гурам Гощелиани, 44. Конър Хендерсън

старши треньор: Уорън Фийни

Берое: 1. Нордин Бакер – 17. Реян Даскалов (7. Кукула – 29′), 26. Камен Хаджиев, 6. Александър Цветков (к), 19. Александър Василев (4. Христо Митев – 72′) – 30. Серкан Юсеин (5. Умар Сако – 72′), 16. Симеон Мечев, 8. Илиян Стефанов – 20. Стив Фуртадо, 21. Кийлън Лебон, 11. Алиун Фал (2. Джуниет Али – 72′)

резерви: 33. Генадий Ганев, 15. Георги Динков, 77. Божидар Пенчев

старши треньор: Петър Колев

съдия: Радослав Гидженов