Силен Лудогорец изпусна гръцкия хегемон насред Пирея

Олимпиакос и Лудогорец завършиха наравно 1:1 в първи двубой от третия квалификационен кръг на Шампионска лига. Кирил Десподов даде преднина на българския тим, когато се разписа от пряк свободен удар в 50-та минута. Вратарят на гърците Костас Цолакис не се намеси добре, въпреки че игра с топката.

Появилият се от пейката Агуибу Камара успя да изравни резултата в 87-та минута, когато след двоен рикошет топката попадна случайно в краката му. В наказателното поле той си отвори коридор и стреля през човек по земя. Кристиан Кахлина нямаше шанс да реагира – 1:1.DSPORT.BG

Българският шампион изигра отличен двубой на “Йоргос Караискакис” и може да съжалява, че не спечели. През първата част голям шанс пропусна Пиерос Сотиру, който не успя да вкара очи в очи с Цолакис. В продълженията на мача Кирил Десподов също направи сериозен пропуск, след като преодоля вратаря, но изстрелът му не намери очертанията на вратата.

Реваншът между двата тима в Разград е след седмица.

Дамбраускас: Липсваше ни късмет, имаме добър шанс да продължим напред (ВИДЕО)

Пиерос Сотириу: 1:1 е добър резултат

Каули: В реванша трябва да играем като през първото полувреме

Олимпиакос 1:1 Лудогорец
0:1 Кирил Десподов 50′
1:1 Агуибу Камара 87′

Двубоят започна във високо темпо, а първата добра възможност се откри пред домакините. Кени Лала проби по лявото крило и центрира опасно. Първоначално защитата на Лудогорец изчисти, но кълбото отново се озова в Лала. Той повтори упражнението, но ударът на Ахмед Хасан попадна в ръцете на Кристиан Кахлина.

След десет минути игра Кирил Десподов изкочи от дълбочина и напредна сам срещу вратаря. Костас Цолакис спаси неговия удар с крак, а впоследствие бе маркирана засада. Повторенията показаха, че националът може би е с една крачка пред последния защитник на Олимпиакос.

Малко неочаквано, но след четвърт час игра Лудогорец владее повече топката и изглежда като по-настоятелния отбор. Олимпиакос обаче е опасен в атака и почти с всяко нападение достига до подножието на наказателното поле на българския шампион. Капитанът Матийо Валбуена получава по-свободна роля и се движи навсякъде по терена.

Лудогорец създаде отлична възможност за гол в 27-та минута, преди да се окаже, че Бърнард Текпетей е бил в положение на засада. Иначе той получи пас и подаде към дузпата на Кирил Десподов, който стреля, но в тялото на Цолакис. Все пак ситуацията няма да влезе в статистиката.

Разградчани изпуснаха страхотна възможност да поведат в резултата в 33-та минута. Каули Оливейра пусна отличен пас към Пиерос Сотириу, който беше изпуснат от Рубен Семедо. Кипърският нападател изскочи сам срещу Костас Цолакис, но вратарят на гръцкия гранд се намеси решаващо и успя да спаси, избивайки в корнер.

Отново Сотириу създаде добър шанс в края на първата част, когато получи подаване от тъч с гръб към вратата. Рубен Семедо го фаулира и получи жълт картон. От пряк свободен удар Кирил Десподов стреля добре, но малко над вратата в ъгъла, където стоеше Цолакис.

В продължението на първата част Десподов изпълни още един пряк свободен удар, отсъден за фал срещу Текпетей. Българският национал центрира добре в наказателното поле, където на втора греда Каули се размина с топката. До края на първата част не се случи нещо по-интересно.

В началото на второто полувреме Бърнард Текпетей спечели ново нарушение, след като Папе Сисе го фаулира на границата на наказателното поле и получи жълт картон. Ситуацията този път бе далеч по-удобна за Кирил Десподов, който прехвърли стената и откри резултата – 1:0 за Лудогорец. Костас Цолакис не се намеси по най-добрия начин, въпреки че успя да играе с топката.

Голът раздвижи футболистите на Олимпиакос, които опитаха да наложат известен натис. Така оставаха повече пространства за Лудогорец и при една такава ситуация Бърнард Текпетей едва не изведе свой съотборник очи в очи с Костас Цолакис. Бранител на домакините обаче се намеси решително.

Олимпиакос достигна до отлична възможност да изравни в 58-та минута, когато капитанът Матийо Валбуена центрира от пряк свободен удар в наказателното поле. Там Ахмед Хасан остана непокрит и от непосредствена близост стреля с глава. Кристиан Кахлина обаче се бе позиционирал отлично и успя да спаси вратата си от гол.

Разградчани отново погледнаха към вратата на Олимпиакос в 63-та минута. Бърнард Текпетей напредна и изстреля истински снаряд по посока вратата на гръцкия гранд. Цолакис обаче реагира добре и изби в ъглов удар. Последва нова добра ситуация за “орлите”, но Текпетей сбърка с извеждащия пас към Десподов.

При опасна контраатака в 65-та минута Ахмед Хасан се отскубна от защитата на Лудогорец, но Вердон го застигна и спечели дуела рамо в рамо. Домакините имаха претенции за нарушене в тази ситуация и протестираха бурно. В крайна сметка старши треньорът Педро Мартинс получи официално предупреждение от съдията Боби Мадън.

Атаките към двете врати продъжаваха да следват една след друга. Кирил Десподов получи подаване по лявото крило и успя да намери Пиерос Сотириу в наказателното поле на домакините. Кипърецът си нагласи топката да стреля, но Усейну Ба се хвърли в краката му и успя да блокира изстрела.

Появилият се от пейката Агуибу Камара успя да изравни резултата в 87-та минута, когато топката попадна случайно в краката му след удар извън наказателното поле. Той си отвори коридор и стреля през човек, а Кахлина нямаше шанс да реагира – 1:1.

В продълженията на мача Кирил Десподов можеше да спечели срещата за Лудогорец. Българският национал бе изведен на чиста позиция и преодоля излезлия да го пресрещне Цолакис. След това той трябваше само да насочи топката към опразнената врата. Ситуацията обаче не беше толкова лесна, защото двама защитници отидоха към голлинията и това може би разколеба Десподов. Шутът му намери външната част на мрежата.

Олимпиакос: 88. Костас Цолакис – 27. Кени Лала (14. Танасис Андруцос – 62′), 24. Усейну Ба, 3. Рубен Семедо, 66. Папе Сисе (11. Юсеф Ел-Араби – 53′), 45. Олег Рябчук – 28. Матийо Валбуена (к) (22. Агуибу Камара – 72′), 4. Мохамед Камара, 18. Пиер Малонг (6. Ян Мвила – 46′), 19. Йоргос Масурас – 9. Ахмед Хасан

резерви: 1. Томаш Вацлик, 44. Илиас Карагирис, 15. Сократис Папастатопулос, 17. Мариус Врусай, 25. Светозар Маркович, 30. Апостолос Апостолопулос, 90. Василис Сурлис, 97. Лазар Ранджелович

старши треньор: Педро Мартинс

Лудогорец: 71. Кристиан Кахлина – 22. Джордан Икоко, 30. Игор Пластун, 24. Оливие Вердон, 3. Антон Недялков (к) – 95. Каули (7. Алекс Сантана – 73′), 8. Клод Гонсалвеш, 25. Стефан Баджи – 37. Бърнард Текпетей (4. Сисиньо – 82′), 11. Кирил Десподов, 19. Пиерос Сотириу (88. Вандерсон – 89′)

резерви: 1. Серджио Падт, 23. Пламен Илиев, 5. Георги Терзиев, 10. Елвис Ману, 13. Мавис Чибота, 29. Дорин Ротариу, 32. Жосуе Са, 64. Доминик Янков

старши треньор: Валдас Дамбраускас

съдия: Боби Мадън (Шотландия)