Добричлийката Стойка Кръстева е на финал в Токио

Добричлийката Стойка Кръстева се класира за финала на Олимпийските игри, след като победи в полуфинална среща японката Цурими Намики в кат. до 51 килограма на боксовия турнир. Стойка Кръстева по безапелационен начин се класира за битката за златния медал, побеждавайки с 5:0 съдийски гласа (30-27, 30-27, 30-27, 30-27, 29-28).
На 7 август от 8:15 часа българско време Кръстева ще атакува олимпийската титла в категория “муха” (до 51 кг), а срещу нея ще застане водачката в схемата от Турция Бусе Наз Чакироглу.

След 25-годишна пауза българският бокс отново ще има финалист на Олимпийски игри.

За последно в Атланта 1996 имахме трима, достигнали до мача за титлата – Даниел Петров, който стана шампион и Серафим Тодоров и Тончо Тончев, които се окичиха със сребърни медали.