Смел Локомотив изигра голям мач и не се предаде срещу Копенхаген

Локомотив Пловдив и Копенхаген завършиха наравно 1:1 в първи двубой от третия квалификационен кръг на Лига на конференциите. Двубоят на парк “Лаута” предложи много емоции на зрителите и можеше да бъде спечелен и от двата отбора.DSPORT.BG

“Смърфовете” поведоха в резултата след час игра, когато Бирсент Карагарен бе фаулира в наказателното поле, а Димитър Илиев се разписа от дузпа. В 74-та минута обаче появилият се от пейката Пеп Биел успя да изравни след отличен изпълнен пряк свободен удар.

Две минути по-късно Камил Вилчек пропусна да обърне за гостите, след като нацели страничната греда от дузпа. Тя бе отсъдена за фал на Милош Петрович срещу Кевин Дикс.

Пет минути преди края на мача Бирсент Карагарен бе изведен от Димитър Илиев, преодоля вратаря, но Виктор Нелсон се хвърли в краката му и спаси сигурен гол.

В продълженията на мача Айвън Ангелов получи директен червен картон, но до края имаше твърде малко време за гостите да вкарат втори гол.

Реваншът в Дания е след седмица. Победителят от двойката ще срещне победителя от грузинския Динамо Батуми и турския Сиваспор.

Локомотив Пловдив 1:1 Копенхаген
1:0 Димитър Илиев 60′
1:1 Пеп Биел 74′

След само пет минути игра Копенхаген можеше да поведе, след като Артур Крачун се подхлъзна и футболист на гостите навлезе в наказателното поле. Илко Пиргов реагира добре и бързо излезе напред, което принуди играча на гостите да стреля под ъгъл. За щастие, топката се удари във външната част на мрежата.

В 27-та минута Локомотив създаде една от най-стойностните си атаки до този момент. Топката бе разиграна добре и стигна до левия фланг, където бе позициониран Конър Руан. Той си спря топката и подаде по земя успоредно на голлинията. Кълбото отиваше при Георги Минчев, но вратарят на Копенхаген Камил Грабара излезе и улови.

Давид Кочолава пробва да застраши вратата на Илко Пиргов в 32-та минута. Защитникът се беше включил при атака на своя отбор и топката бе центрирана към него. Футболистът с номер 5 игра с глава, но не намери очертанията на вратата.

Две минути по-късно след грешка в отбраната на Локомотив Мохамед Дарами преодоля защитник и намери Йенс Стеге на чиста позиция. Той не си спря добре топката и ударът му бе блокиран в последния момент.

“Смърфовете” дочакаха своя момент в 40-та минута на мача, когато Бирсент Карагарен получи топката отдясно около наказателното поле. Той си отвори коридор и стреля добре, а топката се удари в напречната греда. Стражът на гостите нямаше шанс да реагира, ако ударът бе в очертанията на вратата му. Секунди по-късно изстрел на Димитър Илиев отдалече излезе в аут.

В началото на второто полувреме Мохамед Дарами намери Йонас Винд в наказателното поле на чиста позиция. Той стреля без подготовка с вътрешната част на ходилото, но изстрелът му премина встрани от вратата, пазена от Пиргов.

Гостите опитаха да вдигнат оборотите. В 50-та минута Кевин Дикс центрира отдясно и намери Йенс Стеге в наказателното поле. Атакуващият футболист игра с глава, но и той не намери очертанията на вратата.

Нов шанс за Копенхаген се откри в 54-та минута. Един от най-дейните в редиците на гостите Мохамед Дарами преодоля Кристиан Гомис на лявото крило и центира по земя към Стеге. Той стреля, но ударът му се отклони от тялото на защитник в “черно-бяло” и излезе в корнер.

Локомотив поведе в 60-та минута след точно изпълнена дузпа от Димитър Илиев. Бирсент Карагарен спечели наказателния удар, след като отдясно финтира Виктор Нелсон и бе повален. Капитанът Илиев се нагърби с отговорността да бие дузпата и в типичния си стил успя да изпрати вратаря в грешния ъгъл – 1:0.

Новото попълнение на “смърфовете” Венсан Марсел дебютира в 65-та минута. Крайният бранител замен Парвиз Умарбаев, който също бе с основна роля за гола на българския тим.

Карагарен отново създаде проблеми на Копенхаген по десния фалнг, когато в 71-та минута финтира и центира към Димитър Илиев в наказателното поле. Капитанът стреля с глава, но в обсега на Камил Грабара, който улови.

С първия си точен удар в мача Копенхаген изравни. В 74-та минута появилият се от пейката Пеп Биел вкара с левия крак от пряк свободен удар. Изстрелът му преодоля стената, а Пиргов не успя да реагира – 1:1.

Две минути по-късно Милош Петрович извърши нарушение в наказателното поле срещу Кевин Дикс и съдията посочи бялата точка. Камил Вилчек застана зад топката и излъга Пиргов, който се хвърли в грешния ъгъл. Топката обаче се удари в гредата и резултатът остана непроменен.

Пет минути преди края на мача Локомотив организира отлична контраатака. Димитър Илиев пусна пас към Карагаран, който изпревари вратаря и остана срещу празната врата. Виктор Нелсон обаче притича и се хвърли на шпагат, като успя да избие удара на българския национал.

В продължението на мача Айвън Ангелов си изкара директен червен картон, но до края имаше твърде малко време, за да може гостите да стигнат до пълен обрат.

Локомотив: 1. Илко Пиргов – 4. Кристиан Гомис, 25. Артур Крачун, 20. Милош Петрович – 34. Петър Витанов, 39. Парвиз Умарбаев (61. Венсан Марсел – 65′), 9. Бирсент Карагарен, 6. Емил Янчев, 11. Конър Руан – 14. Димитър Илиев (к), 10. Георги Минчев

резерви: 71. Лукас Редер, 2. Олекси Биков, 5. Мартин Паскалев, 16. Лукас Салинас, 7. Видол Сейменски, 15. Георги Мавродиев, 19. Александър Иванов, 28.Айвън Ангелов, 44. Николай Николаев

старши треньор: Александър Тунчев

Копенхаген: 1. Камил Грабара – 2. Кевин Дикс, 5. Давид Кочолава, 4. Виктор Нелсон, 34. Виктор Кристиансен (3. Пиер Бенгстон – 70′) – 10. Зека (к), 23. Йонас Винд (12. Лукас Лерагер – 74′), 33. Расмус Фалк – 6. Йенс Стеге (16. Пеп Биел – 69′), 11. Мохамед Дарами, 9. Камил Вилчек (28. Расмус Хьойлунд – 81′)

резерви: 13. Стен Гритебуст, 21. Карл-Йохан Йонсон, 20. Николай Бойлесен, 22. Петер Анкерсен, 24. Уилям Бьовинг, 26. Мариос Ойконому

старши треньор: Йес Торуп

съдия: Николас Уолш (Уелс)