ЦСКА 1948 и Локо Сф не се победиха в мач с много положения

ЦСКА 1948 и Локомотив София завършиха наравно 1:1 в зрелищен двубой, който бе изпълнен с голови положения и пред двете врати и не предполагаше да завърши само с две попадения. Илия Димитров беляза завръщането си при столичните „железничари“ с много хубав гол с глава в 76-ата минута. В продължението на мача домакините стигнаха до изравняване след точно изпълнена дузпа от Галин Ивенов.

През първото полувреме на Националния стадион „Васил Левски“ голове така и не паднаха, въпреки множеството положения и пред двете врати. Гостите от квартал Надежда могат да съжаляват повече, че не успяха до поведат в резултата, тъй като имаха повече и по-чисти положения, които така и не успяха да реализират през първите четиридесет и пет минути на мача.DSPORT.BG

През второто полувреме играта се изравни, като отново двамата вратари имаха доста работа. Във втората минута на продължението домакините стигнаха до изравнителното попадение. Тогава защитникът на Локо Сф Марио Петков игра с ръка в наказателното поле. След консултация с Видео асистент рефера съдията на срещата Георги Димитров отсъди дузпа. Зад топката застана Галин Иванов, който порази вратата на Александър Любенов и донесе първа точка за своя отбор през новия шампионат.

ЦСКА 1948 – Локомотив София 1:1

1:0 Илия Димитров 76′, Галин Ивенов 92′ (д)

Възпитаниците на Иван Колев бяха по-активни през първите минути на срещата и се опитваха да задържат играта в половината на домакините. Техните по-опасни атаки идваха от десния фланг на атаката, където действаше Александър Александров. Малко преди изтичането на десет минути от срещата, той опита да обстрелва вратата на Димитър Тодоров директно от ъглов удар, но без успех.

Първата по-опасна ситуация обаче бе пред вратата на Локо Сф. В 11-ата минута Денислав Александров опита удар от дистанция, но не уцели вратата на Александър Любенов.

Постепенно обаче момчетата на Мирослав Миндов изравниха играта, която изобилстваше от атаки и към двете врати. В 15-ата минута се наложи Любенов да прави първо спасяване в мача, отразявайки шут на Галин Иванов. Веднага след това младият талант на Локо София – Валентин Николов, стреля, но Тодоров спаси без проблеми.

За Локо Сф най-остри бяха крилата на отбора – Александър Александров и Раел Лолала, които непрекъснато тормозеха защитата на „червените“.

В 26-ата минута швейцарският футболист бе забравен на втората греда, но ударът му мина високо над напречната греда. В ситуацията страничният съдия вдигна флат за засада, каквато обаче нямаше.

Половин час след началото на мача Селсо Рапосо центрира много добре отдясно, но ударът с глава от упор на Валентин Николов мина встрани от вратата на домакините.

Последваха по-силни минути за хората на Мирослав Миндев, които създадоха няколко положения, но без да застрашат сериозно вратата на Любенов.

Пет минути преди края на полувремето се откри нова ситуация пред Николов, който си освободи място за удар при точката за изпълнение на дузпа, но той стреля над вратата на Тодоров. В продължението на първата част той отново опита да порази вратата на съперника с далечен удар, но не успя да го стори.

Второто пълувреме от мача започна много интензивно. Първото по-сериозно положение бе за Лолала, който не успя да уцели добре топката и ударът му отблизо не затрудни стража на домакините. „Червените“ веднага реагираха и Марио Топузов тества рефлекса на Любенов с удар извън границите на наказателното поле, но бившият вратар на Левски изби топката.

Малко след изтичането на час игра отборът на ЦСКА 1948 имаше страхотна възможност да поведе в резултата. При центриране на Георги Русев от пряк свободен удар, Любенов се размина с топката, която стигна до Димитър Пиргов. Централният защитник обаче не успя да се ориентира и да овладее добре топката. Така ударът му се забави и бе блокиран.

Любенов обаче се реваншира за грешката си минути по-късно, когато Денислав Александров стреля много опасно от близка дистанция, но стражът се намеси прекрасно и изби в ъглов удар.

В следващите минути от мача ЦСКА 1948 беше по-активният отбор на терена и пренесе играта в половината на Локо Сф.

Въпреки това първият гол бе във вратата на „червените“. В 76-ата минута направилият много силен мач до този момент Александър Александров центрира перфектно в наказателното поле на домакините. Там новото попълнение на тима Илия Димитров бе забравен от противниковата защита и с глава порази вратата на Тодоров, ознаменувайки с гол завръщането си в отбора на Локо София.

Изоставайки в резултата, отборът на Мирослав Миндев се впусна в атаки в търсене на изравнителен гол, който щеше да прекъсне негативната серия на ЦСКА 1948. Хората на Иван Колев се изтеглиха назад и търсеха своите положения на контраатаки.

В продължението на мача се стигна до дузпа за ЦСКА 1948 заради игра с ръка в наказателното поле на Марио Петков. След консултация с Видео асистент рефера, главният съдия Георги Димитров посочи бялата точка. Зад топката застана Галин Ивенов, който с много силен удар в центъра на вратата изравни резултата – 1:1.

До края на срещата до нови попадения не се стигна и така двата отбора си разделиха по една точка.

В следващия кръг ЦСКА 1948 ще гостува на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград на Пирин, който ще търси първата си домакинска победа след завръщнето му в елита на България. В същото време, хората на Иван Колев ще имат много сериозен тест като домакини на ЦСКА.

ЦСКА 1948: 1. Димитър Тодоров – 5. Махаил Минков, 3. Димитър Пиргов, 44. Костадин Илиев – 7. Марио Топузов (72′ – 88. Мартин Хайдаров), 8. Ивайло Климентов (71′ – 22. Димитър Илиев), 18. Ивайло Чочев – К, 11. Денислав Александров –  10. Георги Русев, 98. Валентин Йосков (26’ – 9. Денислав Ангелов), 33. Галин Иванов

Резерви: 12. Никола Виденов , 88. Мартин Хайдаров, 28. Емануил Личев, 22. Димитър Илиев, 51. Мерт Салимехмед, 65. Ариф Ферадов, 9. Денислав Ангелов

Старши треньор: Мирослав Миндев

Локо Сф: 24. Александър Любенов – 13. Селсо Рапосо, 3. Марио Петков – К, 5. Георгиос Катсикас, 4. Мики Орачев – 22. Владимир Семерджиев, 10. Валентин Николов, 44. Божидар Кацаров – 11. Раел Лолала, 9. Мохаммед Бухмиди (58′ – 19. Илия Димитров), 7. Александър Александров (94′ – 99. Жоната Машадо)

Резерви: 1. Цветомир Витков , 99. Жоната Машадо, 19. Илия Димитров, 15. Лука Иванов, 2. Стойчо Атанасов, 14. Християн Чипев, 77. Мартин Стоилов

Старши треньор: Иван Колев

Жълти картони: Галин Иванов (Ц), Димитър Пиргов (Ц), Мартин Хайдаров (Ц); Георгиос Кацикас (Л), Владимир Семерджиев (Л), Марио Петков (Л)

Съдия: Георги Димитров

Иван Колев: Бяхме много близко и затова разочарованието е много голямо (ВИДЕО)

Треньорът на ЦСКА 1948: Би трябвало да сме доволни от това 1:1, предвид това, че изравнихме в последната минута (ВИДЕО)