Левски отново не срещна проблеми в Монтана и победи с 2:0

Левски записа осма поредна победа над Монтана в третия кръг на А група. „Сините”, които играха в бяло на „Огоста”, спечелиха с 2:0 след голове на Базил Де Карвальо в началото на мача и едно от много редките попадения на Дъстли Мулдер,NOVSPORT.COM

Левски бе по-добрият отбор през целия двубой и 2:0 бе най-малкото, с което домакините можеха да се отърват.

Монтана започна мача от центъра и набързо стигна до два корнера. Това беше целият домакински натиск и след третата минута гостите изнесоа играта в половината на съперника.

Симеон Райков първи стреля към вратаря Яначков от пряк свободен удар, но ударът бе лесен и стражът спаси.

Монтана издържа само 10 минути. Именно в 10-ата минута Райков центрира от лявото крило, Марсиньо се размина, кълбото стигна до Рамос по другия фланг и отправи нещо средно между удар и центриране, което бе засечено отблизо от Базил Де Карвальо за 0:1.

Увереността в играта на домакините тотално умря след гола и Левски контролираше развоя на събитията.

След половин час игра Симеон Райков прати за втори път в мрежата на Яначков, ала попадението бе отменено поради засада.

По-голямата агресия в играта на гостите доведе до три жълти картона на капитана Станислав Ангелов, Ромейн Ели Симеон Райков, но на Пламен Илиев не му се наложи да прави нито едно сериозно спасяване.

Втората част започна с греда за Левски. Хубава контра на Левски бе подхваната от Марсиньо, Карвальо технично чукна с едно докосване за Рамос, който финтира вратаря и защитник, но нацели гредата.

В 52-ата минута Влади Гаджев стреля от пряк свободен удар, Яначков изби, трима от Левски притичаха, но защитник на домакините извади в корнер.

Левски вкара втори гол в 77-ата минута и прекрати интригата. Кристовао Рамос центрира и Дъстли Мулдер засече и с глава намери горния ляв ъгъл за 0:2.

Агиеманг Опоку и Жоао Силва записаха дебюти за Левски в А група в тази среща. Опоку замени Райков след час игра, а Силва поигра след втория гол на мястото на Владимир Гаджев.

С тази победа Левски продължава безгрешния си ход в А група и вече има 9 точки след 3 поредни победи. „Сините” са на върха заедно с шампиона Лудогорец, който също е с пълен актив от 9 точки.

Монтана няма нито една точка и остава на дъното.

Илиан Илиев

90+2′ Край на мача Край на мача! Монтана – Левски 0:2!
90′ 2 минути продължение.
81′ Смяна за състезател влизащ в игра Жоао Силва също записва дебют в А група.
81′ Смяна за състезател излизащ от игра Гаджев напуска терена.
77′ Гол ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ!!! Рамос центрира от ъглов удар, Дъстли Мулдер засече с глава и вкарва за 0:2!
76′ Жълт картон Личков спря опасна атака на Левски и получава жълт картон.
71′ Bнимание Де Карвальо центрира и Опоку от границата на малкото наказателно прати много, много високо в аут. Голям пропуск.
67′ Съдията спря мача, за да могат 22-мата на терена да пийнат вода.
67′ Удар Прохазка стреля, рикошет и корнер.
66′ Смяна за състезател влизащ в игра Възстановеният Христо Йовов ще доиграе мача.
66′ Смяна за състезател излизащ от игра Илиан Илиев вади и Марсиньо.
61′ Жълт картон Жълт картон за домакините.
59′ Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Агиеманг Опоку, за когото това е дебют в родния шампионат.
59′ Смяна за състезател излизащ от игра Играчът на втория кръг в А група – Симеон Райков излиза.
52′ Удар Гаджев стреля от пряк свободен удар, Яначков избива, сините налитат да довкарат, но защитник чисти в корнер.
47′ Греда ГРЕДА! Контра за Левски, Райков изведе Карвальо, който чукна за Рамос, той финтира вратаря и стреля, но удари греда!!
46′ Центриране Корнер за Монтана, синята защита чисти.
46′ Начало на мача Николай Йорданов дава начало на второто полувреме!
46′ Смяна за състезател влизащ в игра Атанас Джамбазки пуска Димитър Петков за втората част.
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Владимир Мичев е сменен на почивката.
45+2′ Край на мача Край на първата част – Монтана – Левски 0:1!
45′ 2 минути продължение на първото полувреме.
44′ Ковачев изпреварва Базил Де Карвальо и предотвратява опасност пред вратата на Монтана.
43′ Центриране Симеон Райков центрира на близката греда, избиване, Мулдер стреля отдалеч, но е много неточен.
42′ Центриране Корнер за Левски, Прохазка стреля с глава, рикошет и пак корнер.
40′ Жълт картон Нов жълт картон за Левски и гостите вече водят 3:0 по този показател. Симеон Райков е предупреден.
37′ Жълт картон Ромейн Ели фаулира Миро Антонов и получава жълт картон.
36′ Центриране Старокин центрира, Личков чисти в корнер.
33′ Удар Удар отдалеч към Пламен Илиев, само аут.
30′ Симеон Райков прати в мрежата, но голът му е отменен поради засада.
28′ Жълт картон Първият жълт картон в мача е за Левски. Получава го Станислав Ангелов.
23′ След гола Левски напълно овладя контрола в средата на терена и спокойно разиграва.
22′ Пряк свободен удар за домакините, центриране в наказателното поле на Левски, но Карвальо скочи високо и изчисти с глава.
10′ Гол ГООООЛ ЗА ЛЕВСКИ – 0:1!!! Базил Де Карвальо засече нещо между удар и центриране на Кристовао Рамос и отблизо вкара!
8′ Удар Левски натисна, стигна до два удобни преки свободни удара, но при първия опасен удар към Яначков вратарят спаси.
7′ Удар Симеон Райков добре завъртя от фаул, но Яначков спаси лесно.
5′ Бавни действия в началото на мача, дано високите температури не се окажат решаващ фактор в мача.
1′ Центриране Корнер за Монтана, претенции за дузпа за игра с ръка, Николай Йорданов мълчи и пак корнер, защитата чисти.
1′ Домакините дадоха начало на мача и първи опитаха атака.
1′ Начало на мача Начало на мача Монтана – Левски!
0′ Левски носи изцяло белия си екип за гостуване, Монтана е в синьо.
0′ Адска жега в Монтана ще мори двата отбора по време на мача на “Огоста”.