Ботев Пловдив спечели при завръщането на Тодор Неделев

Ботев Пловдив победи Славия с 1:0, а мачът ще се запомни със завръщането в игра на звездата Тодор Неделев. Единственият гол се случи и при единствения точен удар в мача и да звата отбора.DSPORT.BG

“Белите” имаха териториален превес в по-голяма част от мача, но голът бе в полза на “канарчетата”. Попадението падна в 64-ата минута, когато “канарчетата” направиха бърза контраатака, при която Кевин Янсон подаде към Емануел Току, който стреля от дистанция и вкара топката в мрежата на Светослав Вуцов.

Завръщането на Тодор Неделев се случи след след 234 дни или 8 месеца, след като получи контузията, която го извади от терените задълго време. Неделев се появи на терена в 74-ата минута, когато замени Маркиньос и взе капитанската лента на Ботев.

БОТЕВ ПЛОВДИВ – СЛАВИЯ 1:0
1:0 Емануел Току 64

Първата по-интересна ситуация в мача бе пред втарата на Славия, след като Атанас Илиев игра с глава, но изпрати топката в аут. В ответната атака “белите” създадоха добра голова възможност, Макрилос стреля, но Работов изби в ъглов удар.

В 14-ата минута Славия създаде още едно добро положение. Австралиецът Питър Макрилос стреля по диагонала, но топката мина покрай вратата на домакините.

“Белите” владееха повече топката през първите 30 минути на двубоя, а домакините залагат предимно на контраатака. “Канарчетата” изпълниха първи ъгров удар в мача едва в 37-ата минута.

Ботев Пловдив създаде добра голова възможност в 40-ата минута, когато Маркиньос влезе опасно в наказателното поле на гостите, но защитниците в бяло успяха да се справят и не позволиха на бразилеца да нанесе завършващ удар.

В 43-ата минута се случи и най-красивият момент в мача. Антоан Бароан опита да вкара гол със задна ножица, но топката излезе в аут.

Минута преди края на полувремето Емануел Току отправи силен удар, но топката се удари в главата на Андреа Христов и излезе в корнер. Ударът в главата на Христов бе изключително тежък, което наложи по-дългата медицинска интервенция спрямо централния защитник.

Второто полувреме започна по-силно за Славия. В 49-ата минута “белите” изпълниха ъглов удар и след разбърквани Мартин Сораков от няколко метра не успя да уцели вратата на Аргилашки.

Само две минути по-късно Радослав Кирилов пропусна златен шанс. След центриране отдясно Кирилов засече топката, но тя мина встрани от вратата на домакините.

В 53-ата минута Ботев направи добра контраатака, която завърши с удар на Маркиньос, но топката излезе в аут.

Обратно на логиката Ботев Пловдив поведе в резултата. “Канарчетата” направиха бърза контраатака, резервата Кевин Янсон даде добър пас към Емануел Току. Крилото на пловдивчани стреля от дистанция и матира Светослав Вуцов за 1:0.

Няколко минути по-късно Светослав Вуцов сбърка, но Бароан не успя да вкара топката в празната врата.

В 83-ата минута се стигна до интересна ситуация. Топката бе върната към Георги Аргилашки, който реши да печели време, наведе се, хвана топката, а реферът отсъди непряк свободен удар. Двама футболисти на Славия разиграха, Лудовик Суарес стреля с левия крак, но топката се удари в левия стълб и излезе в аут.

В 90-ата минута Калоян Кръстев стреля с глава, но не успя да уцели вратата.

В последната 95-та минута гостите имаха право да изпълнят ъглов удар, след който застрашиха вратата на Ботев, но до гол не се стигна.

Златомир Загорчич: Във футбола има несправедливи неща

Азрудин Валентич: Публиката на Ботев е като на Реал – иска фантастичен футбол

БОТЕВ ПЛОВДИВ: 1. Георги Аргилашки, 4. Виктор Генев, 6. Дилан Мертенс (61 -24. Кевин Янсон), 7. Маркиньос (74 – 8. Тодор Неделев), 9. Атанас Илиев, 10. Емануел Току, 17. Николай Минков, 18. Самюел Супрайен, 20. Антоан Бароан, 22. Реда Рабей, 25. Станислав Работов

Резерви: 13. Хидайет Ханкич, 5. Марио Младеновски, 8. Тодор Неделев, 14. Бисер Бонев, 24. Кевин Янсон, 26. Мите Цикарски, 28. Филип Филипов

Треньор: Азрудин Валентич

СЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 55. Андреа Христов, 4. Людовик Соарес, 17. Ерол Дост, 5. Мартин Атанасов (65 – 77. Георги Вълчев), 7. Петер Макрилос (75 – 88. Тони Тасев), 71. Емил Стоев, 10. Радослав Кирилов (82 – 19. Тони Иванов), 73 . Мартин Сораков (65 – 9. Калоян Кръстев)

Резерви: 1. Георги Петков, 22. Дарко Тасевски, 77. Георги Вълчев, 9. Калоян Кръстев, 88. Тони Тасев, 6. Костадин Велков, 19. Тони Иванов

Треньор: Златомир Загорчич

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Самюел Супрайен, Георги Аргилашки (Б); Петер Макрилос, Емил Виячки, Емил Стоев (С)

ГЛАВЕН СЪДИЯ: Георги Гинчев

Олимпик Лион стъпи накриво още на старта в Лига 1 (ВИДЕО)

Защитник на Милан за Ибра: Трудно се тренира с него – крещи и се блъска