Пирин Бл прегази ЦСКА 1948 за първа победа след завръщането си в елита

Пирин Благоевград прегази ЦСКА 1948 с 4:1 в мач от четвъртия кръг на efbet Лига, игран на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград. По този начин възпитаниците на Уорън Фийни спечелиха първа победа след завръщането си в българския елит.DSPORT.BG

Двата отбора направиха вихрено първо полувреме, в което бяха вкарани 3 гола. Пирин поведе още в 13-ата секунда след много красив гол на Красимир Станоев, който отбеляза второто най-бързо попадение в българския елит. Малко повече от десет минути по-късно съдията на мача Ивелин Занев отсъди дузпа за гостите, но след консултация с Видео асистент рефера, той отмени решението си. В ответната атака „орлетата“ удвоиха резултата след гол на Станислав Манолев, дошъл след хубав пас на Станислав Костов. ЦСКА 1948 се върна в мача след втора дузпа, която този път не бе отменена и бе вкарана от най-добрия на терена за гостите Ивайло Чочев.

През втората част оборотите на мача паднаха, като атаките към двете врати бяха по-малко и не толкова опасни, както през първото полувреме. При един индивидуален рейд отдясно Антон Карачанаков финтира Димитър Илиев и вкара трети гол за домакините. ЦСКА 1948 се опита да се върне в мача, но това отвори много пространства в отбраната на тима. Така само секунди преди края на редовното време направилият изключително силен мач Мохамед Брахими подпечата първата победа на Пирин Бл след завръщането на тима в елита на България, дошла с разгромното 4:1 срещу ЦСКА 1948.

Пирин Благоевград – ЦСКА 1948 4:1

1:0 Красимир Станоев 1′, 2:0 Станислав Манолев 30′, 2:1 Ивайло Чочев 43′ (д), 3:1 Антон Карачанаков 66′, 4:1 Мохамед Брахими 89′

“Орлетата” полетяха много рано в мача, като още след 13 секунди игра поведоха в резултата. Мохамед Брахими отне топката от Ангел Лясков и напредна по лявото крило. Седмицата на Пирин пусна към центъра на терена, където беше Красимир Станоев. Той отправи силен удар с десния крак от границата на наказателното поле и направи резултата 1:0, вкарвайки един от най-красивите голове в първенството до този момент.

Снарядът на Станоев в 13-ата секунда е вторият най-бърз гол в елита на България, като само Мирослав Манолов вкара по-бързо в мача Черно море – Монтана през 2012 г. Тогава нападателята на „моряците“ се разписа в 6-ата секунда.

След вихреното начало на срещата, двата отбора намалиха оборотите и започнаха да правят постепенни атаки към вратата на противника. В 20-ата минута голмайстора на гостите до момента в шампионата – Ивайло Чочев, опита удар от дистанция, но ударът му мина встрани от вратата на Петър Петров.

Четири минути по-късно ЦСКА 1948 можеше да получи правото да изпълнява дузпа. Нападателят на „червените“ Денислав Ангелов нахлу мощно в наказателното поле, където се промъкна между двама защитници на „орлетата“. Александър Дюлгеров посегна към крака на Ангелов, като не можа да осъществи контакт с топката и нападателят на гостите падна в наказателното поле. Първоначално съдията на мача Ивелин Занев посочи бялата точка, но след консултация с Видео асистент рефера той отмени решението си с аргумента, че Ангелов е търсил контакта с крака на Дюлгеров.

В ответната атака Пирин нанесе втори удар по амбициите на гостите да си тръгнат с нещо повече от загуба от Благоевград. Централният нападател Станислав Костов се бе изтеглил назад и по този начин остави дупка в сърцето на отбраната на гостите, изтегляйки един от защитниците. Празното пространство бе използвано по перфектен начин от Станислав Манолев, който се вклини в него и получи много точен пас между защитата на ЦСКА 1948 от Костов. Манолев овладя добре топката и не остави шансове на капитана на гостите Даниел Наумов – 2:0.

След двата гола в тяхната врата, възпитаниците на Мирослав Миндев тругнаха напред в търсене на гол. Ивайло Чочев се отличи с два пропуска с глава – първият след ъглов удар, а вторият след пряк свободен удар. При втората ситуация вратарят на домакините направи страхотно спасяване, като освен това, бе отсъдена и засада.

Четири минути преди края на полувремето Ивелин Занев отново отсъди дузпа за ЦСКА 1948 за игра с ръка в наказателното поле на Дюлгеров. Този път ВАР не отмени решението на рефера и зад топката застана Ивайло Чочев. Халфът, който имаше най-добрите положения за попадение от състава на гостите, не сгреши и върна отбора си в мача само две минути преди края на първото полувреме.

Първото по-сериозно положение за второто полувреме отново бе за „орлетата“. В 52-ата минута Дюлгеров стреля към вратата на Наумов след подаване от пряк свободен удар, но без успех. Гостите отговориха с удар на резервата Георги Русев, който бе уловен от Петров.

В 66-ата минута Пирин отново поведе с два гола. Точен бе Антон Карачанаков. Юношата на „орлетата“ направи невероятна солова акция, при която показа невероятната си скорост. Той напредна по дясното крило, движейки се диагонално към центъра. Срещу него бе Димитър Илиев, който обаче нямаше отговор, когато бившият футболист на ЦСКА смени рязко посоката и премина покрай него. След това Карачанаков порази вратата на госите със силен удар по диагонала.

В търсене на връщане в мача, гостите направиха няколко промени с атакуващ характер. Те обаче така и не можеха да създадат чисти положения за гол пред вратата на Петър Петров. “Орлетата”, от своя страна, чакаха своите положения при контраатаки, при които използваха скоростта на Мохамед Брахими и Антон Карачанаков по двете крила.

Именно те двамата бяха в основата на атаката, завършила с четвърти гол за Пирин Благоевград. В последните секунди от редовното време Карачанаков получи пас на дясното крило. Той напредна към центъра и подаде на Манолев. Той, от своя страна, подаде на точката на дузпата, където бе Станислав Костов. Централният нападател не се полакоми и подаде на Брахими, който бе на чиста позиция и не сгреши – 4:1 за Пирин Бл.

В продължението на мача до нови голове не се стигна и по този начин Пирин записа първа победа след завръщането си в efbet Лига.

В следващия кръг от efbet Лига за двата отбора предстоят сериозни тестове. Пирин Бл ще гостува на ЦСКА в неделя (22 август) от 21:00 часа, а хората на Мирослав Миндев ще бъдат домакини на Черно море ден по-рано.

Пирин Бл: 99. Петър Петров – 38. Александър Дюлгеров, 14. Стилиян Николов, 3. Петър Занев, 6. Юлиян Попев – 18. Светослав Дяков, 73. Венцислав Бенгюзов (20’ – 71. Антон Карачанаков), 31. Красимир Станоев (80′ – 44. Конър Хендерсън) – 11. Станислав Манолев (к), 29. Станислав Костов (90′ – 25. Гурам Гощелиани), 7. Мохамед Брахими (90′ – 19. Иван Тасев)

Резерви: 1. Димитър Георгиев Шейтанов , 71. Антон Карачанаков, 25. Гурам Гощелиани, 44. Конър Хендерсън, 9. Преслав Йорданов, 23. Ивайло Тодоров, 19. Иван Тасев

Старши треньор: Уорън Фийни

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов (к), 22. Димитър Илиев (90′ – 55. Марио Дилчовски), 3. Димитър Пиргов, 25. Георги Ангелов – 7. Марио Топузов (74′ – 61. Стелиан Добрев), 18. Ивайло Чочев, 8. Ивайло Климентов (74′ – 88. Мартин Хайдаров), 4. Ангел Лясков –  20. Ангел Бастунов (45’ – 10. Георги Русев), 33. Галин Иванов, 9. Денислав Ангелов

Резерви: 67. Християн Христов, 88. Мартин Хайдаров, 64. Владимир Гогов, 55. Марио Дилчовски, 51. Мерт Салимехмед, 10. Георги Русев, 61. Стелиян Добрев

Старши треньор: Мирослав Миндев

Жълти картони: Денислав Ангелов (Ц), Георги Русев (Ц), Галин Иванов (Ц); Мохамед Брахими (П), Станислав Манолев (П), Ангел Лясков (П)

Съдия: Ивелин Занев

Фийни: Не се страхувам дори от Барселона

Треньорът на ЦСКА 1948: Като ти вкарат 4 гола, няма какво да обясняваш, че си бил добре в мача