Пирин (ГД) удържа едно полувреме Лудогорец

Шампионът Лудогорец победи с 2:0 като гост новака в „А” група Пирин (Гоце Делчев) в среща от 3-ия кръг на „А” група. Домакините удържаха 0:0 цяло първо полувреме, но през второто се пречупиха. Два гола за тима на Ивайло Петев отбеляза Марселиньо – в 55-ата и 63-ата минути. Преди почивката Хазуров изпусна най-чистото положение за домакините,NOVSPORT.COM
Преди срещата реновираният стадион в Гоце Делчев бе открит тържествено от премиера на България Бойко Борисов. Според правителствената пресслужба стойността на строително-монтажните работи възлиза на 485 000 лв. а оборудването е за 62 500 лв.
Шампионите овладяха инициативата от самото начало. Те отправиха два удара до 6-ата минута, чрез Миро Иванов и Гъргоров. Двамата обаче не успяха да поразят целта. В 9-ата минута Барт засече с глава центриране от корнер, но стреля неточно. Това може би успокои домакините, които вече започнаха да действат по-сигурно в защита и при следващите акции на гостите по фланговете се справяха.
След нов неточен удар на Гъргоров домакините отправиха първия си изстрел, който намери очертанията на вратата. В 27-ата минута Одза не затрудни Голубович.
Минута по-късно Лудогорец изпусна най-чистата си възможност. Разградчани подеха канонада от удари. При последния вратарят Абдиков беше елиминиран, но защитник блокира шута на Иван Стоянов.
В 31-ата минута Пирин (Гоце Делчев) бе отборът, който изпусна най-изгодното положение до този момент за откриване на резултата. При дълъг пас Борислав Хазуров излезе сам срещу вратаря Голубович, прехвърли го, но се двамата се сблъскаха. Топката отиваше към мрежата, но точно преди да пресече голлинията Барт се върна и изчисти.
Така първата част приключи без отбелязан гол.
Не така стояха нещата обаче след подновяването на играта. В 49-ата минута Гуцев изчисти от голлинията опит на Марселиньо. Бразилецът обаче беше безпогрешен в 55-ата минута, когато след грешка в защитата на домакините топката бе центрирана от Иван Стоянов във вратарското поле, откъдето Марселиньо бе точен за 1:0.
Само 8 минути по-късно отново бразилецът покачи на 2:0. Гъргоров пуска към Миро Иванов в наказателното поле, последният намери Марселиньо в коридор. Техничарят от малък ъгъл с помощта на гредата удвои преднината на своите.
До края Пирин опита да отбележи почетно попадение. В 74-ата минута силен удар на Шишков от воле бе спасен от Голубович.
Иван Стоянов пък бе близо до трето попадение за Лудогорец, но нападателят не успя да уцели вратата по диагонала.
Така серията на Пирин (ГД) от 2 поредни победи бе прекъсната, докато Лудогорец записа трети успех от три мача.

1. Голубович
25. Минев
Ивайло Петев

90+3′ Край на мача КРАЙ НА МАЧА!
90′ 3 минути добавено време
85′ Смяна за състезател излизащ от игра Марселиньо излиза
85′ Смяна за състезател влизащ в игра Смяна и в състава на Лудогорец. Костадинов влиза
84′ Bнимание Домакините имаха претенции, че реферът не е отсъдил непряк свободен удар в наказателното поле, след като върната топка от страна на защитник на Лудогорец бе уловена от Голубович. Сигнал обаче не последва
83′ Смяна за състезател излизащ от игра Марчев излиза
83′ Смяна за състезател влизащ в игра Смяна в състава на Пирин. Николов влиза
75′ Удар Иван Стоянов навлезе на скорост в наказателното поле, стреля, но не уцелва вратата
74′ Удар Страхотен удар на Шишков от 17-18 метра. Голубович, благодарение на високия си ръст, успя да улови
73′ Центриране Центриране в пеналта на Лудогорец, но Минев застава на пътя на топката, преди Шишков да играе с нея
73′ Марчев търси Шишков в нападение, но последният бързо изгуби топката
70′ Смяна за състезател влизащ в игра Гуела влиза
70′ Смяна за състезател излизащ от игра Мирослав Иванов е заменен
64′ Удар Внимание: Шут на Лапантов от границата на пеналта – аут
63′ Гол 2:0 за Лудогорец! Гъргоров пусна към Миро Иванов в наказателното поле, той намери Марселиньо в коридор. Бразилецът стреля от малък ъгъл, топката се удари в гредата и влезе в мрежата
61′ Смяна за състезател влизащ в игра Шоко влиза
61′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна и в състава на Лудогорец. Генчев излиза
56′ Смяна за състезател влизащ в игра Шишков също се появява на терена
56′ Смяна за състезател влизащ в игра Коцев влиза
56′ Смяна за състезател излизащ от игра Хазуров също излиза
56′ Смяна за състезател излизащ от игра Две смени в състава на Пирин. Лазаров излиза
55′ Гол ГОЛ – 1:0 за Лудогорец! Грешка в защитата на домакините позволи на Иван Стоянов да центрира във вратарското поле, откъдето Марселиньо без проблеми откри резултата
52′ Жълт картон Жълт картон за капитана на домакините Лазаров
49′ Bнимание Гуцев чисти от голлинията след удар на Марселиньо
48′ Удар Петър Лазаров стреля с глава, Голубович лови
46′ Начало на мача Начало на второто полувреме!
45+1′ Край на мача Край на първото полувреме!
45′ 1 минута добавено време
45′ Подаване на Дяков е блокирано. След това Барт намери Гъргоров. Бадема комбинира с Минев, който обаче загуби топката от Фиданин
44′ Жълт картон Жълт картон за Панайотов
43′ Жълт картон Жълт картон за Генчев
34′ Жълт картон Жълт картон за Веселин Марчев
31′ Bнимание Хазуров пропуска 100-процентово положение за Пирин! Той излезе сам срещу вратаря, прехвърли вратаря, с когото се сблъска. В последния момент, преди топката да влезе в мрежата Барт се върна и изчисти. Претенции на домакините за дузпа
28′ Bнимание Масиран натиск на Лудогорец засега приключва без успех за разградчани. Иван Стоянов стреля от непосредствена близост и при елиминиран вратар, но защитник успява да блокира
27′ Удар Одза стреля, но право в ръцете на Голубович – първи удар по посока вратата на Лудогорец
23′ Центриране Барт пресича опасно центриране на Одза по фланга при контраатака на домакините
22′ Кайсара комбинира с Гулдан, но неравност на терена пречи на гостите да развият своята атака
20′ Бабунка по терена попречи на Лазаров да достигне една топка при бърза атака на Пирин
19′ Удар Гъргоров стреля опасно покрай левия страничен стълб от свободен удар
17′ Миро Иванов изпълни свободен удар, топката рикошира и излезе в корнер, от който не се получи нищо интересно
10′ Иван Стоянов направи нарушение при контраатака на Пирин, но се размина с картона
10′ Центриране Гъргоров центрира от корнер, след разбъркване домакините чистят
9′ Центриране Марселиньо центрира отдясно в пеналта, Пиргов чисти в ъглов удар
9′ Центриране Ъглов удар за Лудогорец. Иван Стоянов центрира, Барт засече с глава, но стреля неточно
8′ Дреновички чисти в тъч при скоростна атака на Лудогорец, в основата на която бе Гъргоров
6′ Удар Гъргоров стреля силно от границата на пеналта, но Абдиков лови сигурно
3′ Удар Неточен удар на Мирослав Иванов
1′ Начало на мача Начало на мача!
0′ Преди мача Бойко Борисов получи подарък от фенклуба на домакините
0′ Премиерът Бойко Борисов вече е в Гоце Делчев и ще пререже лентата на обновения стадион
0′ Спортното съоръжение е изцяло обновено, като стойността на строително – монтажните работи възлиза на 485 хил. лв., а оборудването е за 62 500 лв