Левски счупи каръка след обрат за пет минути срещу Царско село (видеоанализ)

Левски най-после постигна първа победа през сезона, след като в двубой от четвъртия кръг на efbet Лига победи гостуващия Царско село с 3:1. Успехът не дойде никак лесно за ”сините”, които изоставаха на почивката след попадение на Васил Шопов в 28-та минута. DSPORT.BG

През второто полувреме футболистите на Живко Миланов повишиха качеството на игра и стигнаха до обрат за само пет минути. В 58-та Борислав Цонев вкара изравнително попадение, след като удар на Георги Миланов първоначално бе спасен. В 63-та минута Мартин Петков вкара втори гол. Той получи подаване от Боби Цонев отляво по земя и без забавяне стреля неспасяемо за Янко Георгиев.

В добавеното време влезлият от пейката Андриан Краев открадна топката и прехвърли елегантно вратаря, за да сложи точка на спора.

В следващия кръг Левски гостува на Ботев Пловдив, а срещата е на 20 август, петък. За Царско село предстои домакинство на Арда на същата дата.

Живко Миланов: Такъв Левски искам да виждам

Боби Цонев: Показахме, че имаме характер

Георги Миланов: Заварих момчета с разбита психика, победите ще върнат самочувствието (ВИДЕО)

Антони Здравков: Подарихме точките на Левски, грешките решиха двубоя (ВИДЕО)

Левски 3:1 Царско село
0:1 Васил Шопов 28′
1:1 Борислав Цонев 58′
2:1 Мартин Петков 63′
3:1 Андриан Краев 90+4′

Още в началните минути се стигна до тежък сблъсък, при който Георги Миланов пострада. Той бе ударен в тила, но след кратък престой на тревата успя да продължи участието си в срещата.

Левски организира стойностна атака в 11-та минута, а в основата й бе Георги Миланов. Той напредна между няколко футболисти на Царско село и комбинира със Здраво Димитров вляво. Крилото видя, че Миланов продължи движението си и му подаде в коридор. Впоследствие центрирането на футболиста с №7 попадна в ръцете на Янко Георгиев.

Минутка по-късно Иван Горанов центрира към Билал Бари, чийто удар с глава мина над вратата на гостите. След 15 минути игра Билал Бари направи добър пробив през центъра и подаде надясно, но Левски спечели само корнер. След него Мартин Петков игра с глава, но ударът му излезе в аут.

Домакините стигнаха до първия точен изстрел в 18-та минута. Ивайло Найденов бе спрян с шпагат отляво, но топката се озова в Мартин Петков. Той надбяга бранител в червено и под ъгъл стреля по земя. Янко Георгиев бързо излезе и скъси ъгъла, а кълбото излезе в корнер.

В 22-та минута Георги Миланов изпълни пряк свободен удар от удобна позиция. Шутът му мина над вратата, но и над вратата, пазена от Георгиев.

Противно на ситуацията на терена Царско село поведе в 28-та минута. Гостите се възползваха от първата си добра възможност и Васил Шопов реализира по диагонал по земята след подаване от Лъчезар Балтанов.

До края на полувремето Левски изнесе поредната си постна продукция и не успя да застраши вратата на Царско село. Гостите логично продължаваха да разчитат на контраатаки и да се бранят самоотвержено. В последните секунди от първата част Билал Бари стреля от разстояние, но доста неточно.

Левски стартира добре втората част и Иван Горанов центира от лявото крило. Подаването му намери на дузпата непокритият Мартин Петков, който обаче не успя да уцели вратата с левия крак.

”Сините” отново създадоха опасност отляво. Здравко Димитров увлече защитник с финове и подаде с пета към Борислав Цонев. Той центрира към Билал Бари, който стреля с глава, но Янко Георгиев спаси.

По-добрата игра на Левски през втората част даде резултат в 58-та минута. Георги Миланов се озова на стрелкова позиция и опита да прехвърли Георгиев. Вратарят спаси, а топката се озова в Борислав Цонев, който на полупразна врата не сгреши – 1:1.

Само пет минути по-късно Мартин Петков вкара за пълен обрат на Левски. Той получи пас по земя от Борислав Цонев в наказателното поле и моментално стреля с левия крак, без да остави шансове на Янко Георгиев.

В 72-та минута Здравко Димитров получи жълт картон за симулация, което предизвика гнева на резервната скамейка на ”сините”. Живко Миланов, Валери Божинов и Веселин Минев изразиха бурно негодованието си срещу четвъртия съдия. Това донесе нов жълт картон за наставника на домакините.

Резервата Патрик-Габриел Галчев отправи поредния точен изстрел в 78-та минута. Той се възползва от грешка на Луи Нганиони и успя да му отнеме. Впоследствие шутира по земя, но Янко Георгиев спаси вратата си от трети гол.

В добавеното време влезлият от пейката Андриан Краев открадна топката и прехвърли елегантно вратаря, за да сложи точка на спора – 3:1.

Левски: 13. Николай Михайлов (к) – 6. Ивайло Найденов, 5. Христос Шелис, 41. Георги Александров (22. Патрик-Габриел Галчев – 46′), 4. Иван Горанов – 7. Георги Миланов (88. Марин Петков – 62′), 8. Симеон Славчев, 19. Билал Бари, 10. Борислав Цонев, 11. Здравко Димитров – 79. Мартин Петков (17. Антоан Стоянов – 90+3)

резерви: 66. Пламен Андреев, 27. Асен Митков, 86. Валери Божинов, 89. Андриан Краев

Старши треньор: Живко Миланов

Царско село: 1. Янко Георгиев – 25. Александър Александров, 6. Иван Бандаловски (к), 21. Венцислав Василев, 77. Луи Нганиони – 10. Лъчезар Балтанов, 22. Милан Йокич (83. Христо Попадийн – 46′), 8. Ален Стеванович (20. Петър Атанасов – 62′), 93. Васил Шопов (12. Лукас Диас – 67′), 7. Димо Бакалов – 29. Миси Мезу (9. Милчо Ангелов – 76′)

резерви: 30. Християн Василев, 3. Мартин Кавдански, 4. Дилян Георгиев

Старши треньор: Антони Здравков

Съдия: Драгомир Драганов