Литекс – Миньор (Пк) 0:0

Литекс приема Миньор (Перник) в мач от 3-ия кръг на родната „А” група. Двубоят е с начален час 20:00 и ще се играе на Градския стадион в Ловеч,NOVSPORT.COM

Литекс е непобеден от началото на сезона, като има една победа и едно равенство. Тимът на Христо Стоичков стартира новата кампания с успех с 1:0 над ЦСКА, а във втория кръг завърши наравно – 1:1, като гост на Локомотив (Пловдив).

Миньор пък все още няма успех от старта на шампионата – играчите на Стойчо Стоев са с една загуба и едно равенство. „Чуковете” загубиха 1:2 като гост на Пирин (Гоце Делчев) в първия кръг, а във втория завършиха при нулево равенство домакинството си на Локомотив (София).

Novsport.com предоставя на своите посетители възможността да проследят най-интересното от развитието на срещата чрез чат-описание.

Бързи факти:

Литекс:

– Илко Пиргов не е пропуснал мач в А група от 30 април 2011 г., когато остана на пейката в двубой на предишния му тим Черно море срещу сегашния му от­бор Литекс. Оттогава изигра 39 срещи… 38 поредни кръга

– въпреки драстичното подмладяване на тима, започна първенството както преди година- с 4 точки от първите два кръга, когато начело на отбора бе друга червена легенда – Любослав Пенев

– регистрира най-резултатните си ра­венства през миналия сезон точно сре­щу Миньор – два пъти по 2:2

Миньор:

– първа точка в Ловеч в последния си мач срещу Литекс – 2:2 на 7 април т.г., губил е процентно най-много шампионатни мачо­ве срещу Литекс, дори в сравнение със столичните грандове ЦСКА и Левски – 75 на сто от срещите си с „оранжевите”

– с 0:0 срещу Локо Сф в миналия кръг на­руши поредицата си от 6 резултатни реми­та в първенството, започнала от началото на календарната година – 4 пъти по 1:1 и два пъти по 2:2 в общо 16 двубоя

– срещу Локо Сф използва цели 6 чуж­денци за първи път от 25-ия кръг на мина­лия сезон, когато пак направи реми с „же­лезничарите” (1:1)

Стойчо Стоев

90+6′ Край на мача Край на мача! Литекс и Миньор не успяха да излъчат победител и завършват наравно – 0:0.
90+4′ Bнимание Уникален пропуск за Литекс! Башов прати кълбото към вратата на Миньор, а от голлинията Илиев с решаваща намеса изчиства и спасява Миньор.
90+2′ Втори жълт картон и съответно червен Втори жълт картон получава Ванчо Траянов, който имаше някакви претенции към главния съдия. Миньор остава с 10 души до края на мача.
90′ Шест минути добавено време.
90′ Удар Удар на Костадин Башов. Изстрелът обаче е блокиран от Венци Василев.
88′ Жълт картон Александър Цветков извърши нарушение срещу Том и получава жълт картон.
85′ Жълт картон Жълт картон за Небойша Йеленкович.
83′ Bнимание Невероятен пропуск за Литекс! Миланов открадна кълбото и комбинира с появилия се в игра преди няколко минути Башов, който обаче стреля над вратата.
79′ Смяна за състезател влизащ в игра Илиев се появява на терена.
79′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна в състава на Миньор. Бумела е заменен.
78′ Смяна за състезател влизащ в игра Костадин Башов влиза за Литекс. Това е дебют за футболиста с екипа на ловешкия тим.
78′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна в състава на Литекс. Галин Иванов напуска.
72′ Жълт картон Нов жълт картон за играч на Миньор. Официално предупреден е Милен Василев.
70′ Решителна намеса на Страхил Попов. Играчът на Литекс изчисти кълбото малко преди то да достигне до Брахими.
70′ Удар Георги Миланов комбинира с Ваюши, който стреля, но ударът му е блокиран.
69′ Центриране Галин Иванов проби отдясно и центрира, но кълбото бе изчистено от Том.
67′ Смяна за състезател влизащ в игра Александър Цветков се появява на терена на мястото на Момчил Цветанов.
67′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна в състава на Литекс. Момчил Цветанов е заменен.
64′ Жълт картон Първи жълт картон за играч на Литекс. Официално предупреден е Бодуров.
57′ Смяна за състезател влизащ в игра Ивайло Цветков влиза в игра за гостите.
57′ Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна в състава на Миньор. Павлов напуска.
54′ Bнимание Невероятен пропуск за Литекс! Ваюши бе изведен от Заков сам срещу вратаря на Миньор – Пейков, но се засуети, като в крайна сметка все пак прати кълбото към вратата на Миньор, но Венци Василев пред голлинията успя да изчисти топката.
52′ Центриране Страхотно центриране на Галин Иванов, Венци Василев обаче успява да изчисти.
46′ Смяна за състезател влизащ в игра Брахими се появява на терена.
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Има една извършена смяна в състава на Миньор. Писаров е заменен от Брахими.
46′ Начало на второто полувреме.
45+2′ Край на първото полувреме. След 45 минути игра, Литекс и Миньор се оттеглят на почивка при резултат 0:0.
45′ Две минути добавено време на първата част.
45′ Жълт картон Стойчев от Миньор получава жълт картон.
39′ Пропусната дузпа Момчил Цветанов се нагърби с отговорността да изпълни 11-метровия наказателен удар и стреля, но Пейков отрази изстрела.
38′ Bнимание Домакините от Литекс получават правото да изпълнят дузпа. Галин Иванов преодоля Христозов, който фаулира играча на Литекс, а реферът посочи бялата точка.
29′ Контузия или получаване на медицинска помощ Медицинска помощ се оказва на Искрен Писаров. Миланов стреля силно, а кълбото срещна главата на Писаров и се наложи играчът да Миньор да получи медицинска помощ.
28′ Жълт картон Втори жълт картон в мача. Официално предупреден е Траянов.
22′ Bнимание Първа добра възможност за Миньор в мача! Траянов комбинира с Бибишков, който се опита да преодолее излезлия напред Пиргов, но стражът протегна ръка и изби кълбото.
19′ Центриране Заков подаде Цветанов, който обаче центрира неточно.
15′ Удар Галин Иванов отправи удар от около 8 метра, а вратарят на гостите – Боян Пейков, показа страхотен рефлекс и отрази изстрела.
14′ Удар Първо по-интересно положение пред една от двете врати. След разбъркване в наказателното поле на Миньор, Заков нанесе изстрел, но Пейков успя да отрази.
13′ Изминаха 13 минути от началото на мача в Ловеч. Нулевото равенство се запазва.
10′ Жълт картон Първи жълт картон в мача. Официално предупреден е Венци Василев, който извърши нарушение срещу Момчил Цветанов.
5′ Все още няма по-интересни моменти пред двете врати.