Локо Пд взе първа точка за сезона на ”Тича”

Черно море и Локомотив Пловдив не успяха да се победят в двубой от 4-ия кръг на efbet Лига, завършайки 0:0 на стадион “Тича”.DSPORT.BG

Така пловдивчани успяха да спечелят първата си точка през сезон 2021/22, след като до момента имаха две загуби от Лудогорец и Локо Сф. “Моряците” пък продължават да са без поражение до момента. Две равенства и две победи имат в актива си момчетата на Илиан Илиев.

В следващия кръг Черно море гостува на ЦСКА 1948, а Локомотив Пловдив приема Славия.

ЧЕРНО МОРЕ – ЛОКОМОТИВ ПД 0:0

Двубоят във Варна започна на високо темпо. В началните минути варненци на два пъти опитаха да застрашат вратата на Пиргов, но изстрелите им бяха неточни.

В 12-ата минута Черно море стигна до първия си точен удар дело на Андраде, който обаче бе спасен от Илко Пиргов. При ответната атака Умарбаев опита удар от дистанция, но топката мина покрай вратата на Георгиев.

В 26-ата минута Пабло Гарсия центрира от пряк свободен удар на границата на наказателното поле, но Влатко Дробаров не успя добре да играе с топката с глава. Черно море притежаваше повече топката, но без да успее да намери целта.

В края на първата част гостите от Пловдив организираха добра атака. Умарбаев намери Димитър Илиев, който продължи за Салинас, но Георгиев отрази удара на бразилеца.

За втората част Илиан Илиев пусна в игра Зе Гомеш на мястото на Файсел Касми.

Двата отбора не намалиха оборотите през втората част. В 56-ата минута Черно море пробва да организира многоходова атака, но топката стигна до Кристиан Гомис, който тръгна в самостоятелен рейд, но гостите не успяха да застрашат вратата на Георгиев.

В 59-ата минута Илко Пиргов увисна след изпълнение на корнер, но за негово щастие се размина без попадение във вратата му, а от домакините имаха претенции за дузпа за нарушение на Пиргов срещу Живко Атанасов.

Черно море се опита да окаже натиск над съперника си в следващите минути, като “моряците” стигнаха до два свободни удара, които обаче не доведоха до намеси на Илко Пиргов.

В 71-ата минута Илко Пиргов се отличи със страхотно спасяване след изстрел отблизо на Леандро Андраде. Три минути след това Пиргов отказа и Пабло Гарсия.

В 82-ата минута контраатака на Локомотив Пловдив завърши с изстрел с глава на Олексий Биков, който бе отразен от Георгиев. Четири минути преди края на редовното време Пабло Гарсия центрира от свободен удар, но отбраната на Локомотив се справи.

Черно море: 22. Георги Георгиев, 6. Виктор Попов, 28. Влатко Дробаров, 3. Живко Атанасов, 2. Цветомир Панов, 71. Васил Панайотов -к (61′ 27. Даниел Димов), 23. Пабло Гарсия, 15. Леандро Андраде, 29. Файсел Касми (46′ 20. Зе Гомеш), 72. Родриго Енрике (87′ 88. Павел Георгиев), 77. Стефан Велев (79′ 17. Велислав Василев)

Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 27. Даниел Димов, 32. Мартин Дичев, 17. Велислав Василев, 88. Павел Георгиев, 7. Родриго Вилела, 20. Жозе Гомеш

Треньор: Илиан Илиев

Локомотив Пловдив: 1. Илко Пиргов, 20. Милош Петрович, 4. Кристиан Гомис, 2. Олексий Биков, 34. Петър Витанов, 39. Парвиз Умарбаев, 11. Конър Руан, 44. Николай Николаев (60′ 7. Шакил Сно), 16. Лукас Салинас, 14. Димитър Илиев -к, 9. Бирсент Карагарен (67′ 10. Георги Минчев)

Резерви: 71. Лукас Рейдър, 25. Артур Крачун, 28. Айвън Ангелов, 61. Венсан Марсел, 7. Шакил Сно, 6. Емил Янчев, 10. Георги Минчев

Треньор: Александър Тунчев

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Васил Панайотов, Живко Атанасов, Зе Гомеш, Пабло Гарсия, Павел Георгиев (ЧМ), Кристиан Гомис, Георги Минчев, Милош Петрович (Л)

СЪДИЯ: Ивайло Стоянов