Царско село подари на Здравков първа победа в шампионата

Царско село постигна първа победа в шампионата, след като победи Арда с минималното 1:0 в петия кръг от първенството.DSPORT.BG

Единственото попадение в двубоя бе дело на Васил Шопов, който в 50-ата минута с майсторско изпълнение донесе трите точки на тима на Антони Здравков, който днес празнува 57-мия си рожден ден.

В следващия кръг Царско село приема Ботев Пловдив, а Арда ще домакинства на новака в елита Локомотив София.

ЦАРСКО СЕЛО – АРДА 1:0

1:0 Васил Шопов 51′

Мачът не започна на високо темпо. Още в 4-ата минута се наложи медицинският екип на Арда да влиза на терена, за да окаже помощ на Румен Руменов, а халфът на кърджалийци все пак успя да продължи двубоя.

В 12-ата минута Царско село останаха с човек по-малко за няколко минути, тъй като Димо Бакалов се контузи. Секунди след това Спас Делев нахлу в наказателното поле, но изстрелът му не бе точен.  В 15-ата минута Петър Атанасов замени Бакалов.

В 18-ата минута след центриране на Петър Атанасов от корнер, Иван Караджов не се намеси убедително, но Тонислав Йорданов успя да изчисти. В следващите минути двата тима само разиграваха топката без да успеят да създадат опасности.

Малко преди да измине половин час игра Миси Мезу излезе сам срещу Иван Караджов, но прати топката в гредата, а след това бе свирена и засада. В 33-ата минута Тонислав Йорданов игра с глава след центриране на Делев, но Янко Георгиев успя да улови топката.

В 39-ата минута проблемите за Тони Здравков се увеличиха, тъй като на Иван Бандаловски му стана зле и седна на резервната  скамейка. За щастие на столичани Бандаловски след 4-5 минути се върна в игра. В края на първата част Спас Делев опита акробатично изпълнение, което не намери целта.

За втората част в игра се появи новото попълнение на Царско село Никола Колев, който замени Христо Попадийн.

В 50-ата минута Царско село откри резултата. Луи Нганиони центрира в наказателното поле, а Васил Шопов с с много красиво технично изпълнение прати топката във вратата на Иван Караджов.

При ответната атака Иван Коконов шутира по земя, но покрай вратата на Георгиев. В 60-ата минута Спас Делев центрира от корнер, но Лъчезар Балтанов изби и Царско село тръгна в контраатака. Тя обаче завърши с отнета топка от Тонислав Йорданов и действията се пренесоха в половината на столичани, но до опасност пред Георгиев не се стигна.

В 66-ата минута Тонислав Йорданов стреля силно към вратата на Янко Георгиев, но след като топката се удари в гърдите на играч на Царско село излезе в корнер. Малко след това Арда отново организира добра атака, но Жуниньо отблизо отправи силен удар, който прелетя над вратата на домакините.

В 78-ата минута Георгиев улови удар на Тонислав Йорданов. В последните минути Арда се опита да натисне домакините. В 83-ата минута Георгиев замалко да изпусне топката и да позволи на Жуниньо да играе с нея, но все пак стражът на столичани се справи. В добавеното време Георгиев отново се отличи със спасяване при изстрел на Тонислав Йорданов от границата на наказателното поле.

Царско село: 1. Янко Георгиев, 6. Иван Бандаловски, 7. Димо Бакалов (15′ 20. Петър Атанасов), 8. Ален Стеванович ( 66′ 12. Лукас Диас), 10. Лъчезар Балтанов (72′ 3. Мартин Кавдански), 21. Венцислав Василев, 25. Александър Александров, 29. Миси Мезу (66′ 9. Милчо Ангелов), 77. Луи Нганиони, 83. Христо Попадийн (46′ 2. Никола Колев), 93. Васил Шопов

Резерви: 30. Християн Василев, 3. Мартин Кавдански, 4. Дилян Георгиев, 9. Милчо Ангелов, 12. Лукас Диас, 20. Петър Атанасов, 22. Никола Колев

Треньор: Антони Здравков

Арда: 12. Иван Караджов, 4. Милен Стоев (77′ 25. Крум Стоянов), 8. Милен Желев, 9. Спас Делев, 17. Иван Коконов, 19. Румен Руменов (53′ 37. Жуниньо), 20. Деян Лозев, 27. Емил Мартинов (67′ 33. Иван Тилев), 71. Пламен Крумов, 80. Лъчезар Котев, 98. Тонислав Йорданов

Резерви: 36. Васил Симеонов, 5. Петко Ганев, 11. Александър Георгиев, 25. Крум Стоянов, 33. Иван Тилев, 37. Жуниньо, 77. Илия Юруков

Треньор: Николай Киров

Жълти картони: Александър Александров, Никола Колев, Янко Георгиев (ЦС), Емил Мартинов, Милен Стоев (А)

СЪДИЯ: Станислав Тодоров