Славия се настани в топ 3 и затвърди кризата в Локомотив Пловдив

Славия победи Локомотив Пловдив с 1:0 като гост в двубой от 5-ия кръг на efbet Лига. ”Белите” достигнаха до успеха благодарение на Людовик Соарес, който отбеляза дебютното си попадение за тима в 19-та минута. ”Смърфовете” искаха нарушение секунди преди гола, но след проверка на ВАР такова не бе отсъдено. Соарес бе заменен само десет минути след гола, тъй като се контузи.DSPORT.BG

През второто полувреме темпото на игра спадна и головите ситуации бяха далеч по-малко. Най-близо до това да се разпише бе Питър Макрилос, чийто изстрел в 73-та минута премина на сантиметри от дясната греда на Пиргов.

По този начин Славия записа трета победа през сезона и се изкачи до трето място в класирането с 10 точки. ”Белите” дават заявка за далеч по-добро представяне през този сезон.

На обратния полюс е Локомотив Пловдив, който загуби за трети път и остава само с 1 точка от четири мача. По-лошото е, че пловдивчани имат и само един вкаран гол в тези срещи.

В следващия си двубой Локомотив гостува във Враца, докато Славия приема ЦСКА 1948.

Златомир Загорчич: Съдийството беше изцяло в полза на Локомотив Пловдив

Тунчев: Явно още сме в Европа

Локомотив Пловдив – Славия 0:1
0:1 Людовик Соарес 19′

Славия създаде първата добра възможност в мача, когато в 7-та минута Радослав Кирилов стреля с глава. Ертан Томбак центрира отдясно, а Кирилов остана сам на втора греда и от трудна позиция игра с глава. Изстрелът му премина встрани в опасна близост до дясната греда на Илко Пиргов.

Локомотив отговори с хубав удар от дистанция на Лукас Салинас. Той финтира бранител пред наказателното поле и с десния крак отправи техничен удар към горния ляв ъгъл на Светослав Вуцов. Младият страж реагира добре и успя да предотврати опасността с добро спасяване.

Людовик Соарес откри резултата за Славия в 19-та минута с дебютното си попадение за ”белите”. Футболистът с №4 завърши по успешен начин атаката на Славия след шут с левия крак. Малко преди това остана съмнение за нарушение срещу Милош Петрович, но след проверка с ВАР голът остана.

Ради Кирилов продължи да тормози защитата на Локомотив отляво. Негов удар в 27-та минута с десния крак мина над вратата. Две минути по-късно Калоян Кръстев игра с глава на добра позиция в наказателното поле, но не успя да уцели вратата на Пиргов.

Домакините опитаха да се върнат в мача със статично положение в 37-та минута. Георги Минчев игра с глава в наказателното поле, но ударът му не намери вратата на Вуцов.

Славия опита да стигне до второ попадение в 42-та минута, когато направи хубава контраатака. Калоян Кръстев се озова на дясното крило и центрира към Питър Макрилос. Топката дойде малко висока за футболиста с №7, който не успя да отправи качествен удар и кълбото премина над вратата. При резултат 0:1 приключи първата част.

В началото на второто полувреме мачът се накъса и обстановката се изнерви. Това обаче работи в полза на гостите от София, които вече започват да бранят преднината си от един гол.

Центриране отляво към Георги Минчев в 61-та минута завърши с удар с глава на централния нападател. Подаването обаче бе твърде балонно и Минчев не успя да придаде сила на топката. Това не представляваше проблем за Вуцов, който улови комфортно кълбото.

”Смърфовете” продължиха да търсят изравнително попадение. В 70-та минута Бирсент Карагарен стреля от място пред наказателното поле, но изстрелът му нямаше нужната сила и Вуцов стигна до топката за да избие.

Славия бе много близо да си реши мача с втори гол в 73-та минута. Питър Макрилос получи подаване от Радослав Кирилов и имаше коридор за изстрел. Той стреля по земя, а топката премина на сантиметри от дясната греда на Илко Пиргов, който само я изгледа.

Лукас Салинас получи добър шанс да изравни в 79-та минута, когато Локомотив изпълни статично положение. Топката бе отклонена към дузпада, където Салинас не бе готов и стреля високо над вратата, пазена от Вуцов.

Бирсент Карагарен стреля опасно в 86-та минута, след като топката достигна до него при изпълнение на пряк свободен удар. Той стреля опасно с десния крак, но ударът му мина малко над вратата.

Локомотив Пловдив: 1. Илко Пиргов – 4. Кристиан Гомис (25. Артур Крачун – 46′), 20. Милош Петрович, 2. Олексий Биков, 34. Петър Витанов, 39. Париз Умарбаев, 11. Конър Руан (7. Шакил Сно – 46′), 9. Бирсент Карагарен, 16. Лукас Салинас, 14. Димитър Илиев (к), 10. Георги Минчев

Резерви: 71. Лукас Рейдър, 28. Айвън Ангелов, 61. Венсан Марсел, 44. Николай Николаев, 6. Емил Янчев

Старши треньор: Александър Тунчев

Славия: 21. Светослав Вуцов – 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 55. Андреа Христов (к), 4. Людовик Соарес (19. Тони Иванов – 28′), 77. Георги Вълчев, 17. Ерол Дост, 7. Питър Макрилос, 10. Радослав Кирилов, 71. Емил Стоев (5. Мартин Атанасов – 84′), 9. Калоян Кръстев

Резерви: 1. Георги Петков, 22. Дарко Тасевски, 18. Димитър Стоянов, 88. Тони Тасев, 73. Мартин Сораков

Старши треньор: Златомир Загорчичи

Съдия: Георги Давидов