Дузпа в последните секунди спаси Славия срещу ЦСКА 1948, “белите” оглавиха efbet Лига (Видеоанализ)

Дузпа в последните секунди донесе успеха на Славия над ЦСКА 1948 в мач от шестия кръг на efbet Лига. Двубоят завърши при резултат 2:1, като “белите” играха с човек повече близо 20 минути. DSPORT.BG

Домакините поведоха в резултата в 30-ата минута с гол на Радослав Кирилов. Той се възползва от отлично подаване на Андреа Христов в наказателното поле и с удар от въздуха прати топката в мрежата на Даниел Наумов.

В 71-ата минута ЦСКА 1948 остана с човек по-малко. Влезлият като резерва Костадин Илиев си изкара втори жълт картон и бе пратен под душовете. Само 120 секунди обаче гостите стигнаха до изравнително попадение. То бе дело на Георги Ангелов, който се разписа с мощен удар от границата на наказателното поле.

В заключителните секунди Славия получи право да изпълни дузпа, след като Владимир Гогов спъна Ерол Дост в наказателното поле. Зад топката застана Радослав Кирилов, който с точен удар в левия ъгъл на вратата донесе трите точки на своя тим.

Благодарение на успеха Славия излезе на първо място във временното класиране в efbet Лига с 13 точки – на 2 от Черно море и Ботев, които са съответно втори и трети. ЦСКА 1948 пък продължават да са последни с едва една точка в актива си.

Славия – ЦСКА 1948 2:1
Голмайстори: 1:0 Радослав Кирилов 30′, 1:1 Георги Ангелов 73′, 2:1 Радослав Кирилов 90+7
Жълти картони: Питър Макрилос, Ерол Дост, Емил Виячки (С), Даниел Наумов, Симеон Петров, Костадин Илиев, Владимир Гогов (Ц)
Червени картони: Костадин Илиев

Гостите от ЦСКА 1948 бяха много близо до откриване на резултата още във втората минута на мача. Денислав Александров овладя добре в центъра и намери откъсващия се Георги Русев. Офанзивният футболист на “червените” надбяга Георги Вълчев и пусна топката покрай Станислав Вуцов, но тя срещна страничната греда.

Славия създаде сериозна опасност само няколко минути по-късно. Футболист на “белите” подаде диагонално към Тони Тасев, но Даниел Наумов излезе и улови. Той обаче изпусна топката на границата на наказателното поле, след което извърши нарушение срещу Тасев извън пеналта и получи жълт картон. Потърпевшият центрира, но бранителите на ЦСКА 1948 се справиха.

В 15-ата минута “червените” създадоха поредна опасност пред вратата на Светослав Вуцов. Стивън Кирилов центрира в наказателното поле, където Симеон Петров стреля с глава, но встрани от лявата греда.

Темпото поспадна в следващите минути , като футболистите на двата тима залагаха повече на единоборства в центъра на терена и рядко поглеждаха към съперниковата врата.

Славия поведе в срещата в 30-ата минута на двубоя. Андреа Христов пусна дълго подаване към наказателното поле на гостите. Там Радослав Кирилов бе забравен от бранителите на ЦСКА 1948 и нападателят от въздуха прати топката в мрежата на Даниел Наумов.

Пет минути преди края на редовното време на първата част футболистите на Славия организираха добре атака, като Радослав Кирилов намери Тони Тасев по лявото крило. Той навлезе в наказателното поле и потърси свой съотборник, но бранител на “червените” изчисти.

Малко по-късно играчите на Славия имаха претенции за дузпа. След центриране в наказателното поле топката срещна ръката на Димитър Пиргов, но Владимир Вълков прецени, че няма достатъчно предпоставки да посочи бялата точка. Колегите му от системата ВАР също не реагираха.

В 49-ата минута ЦСКА 1948 отправи удар към вратата на Светослав Вуцов. Ангел Лясков намери Георги Русев на границата на наказателното поле и той стреля, но топката мина покрай дясната греда.

Славия организира добра атака в 59-ата минута. Тони Тасев бе изведен отлично по дясното крило и центрира, но много силно и не успя да намери свой съотборник в наказателното поле на гостите.

След почивката играта бе доста накъсана заради множеството фаулове, които направиха футболистите на двата тима и рядко се стигаше до опасност пред една от двете врати.

В 71-ата минута ЦСКА 1948 остана с човек по-малко, след като влезлият като резерва Костадин Илиев бе изгонен за втори жълт картон. Тони Тасев ефектно прехвърли защитника на гостите до тъч линията и принуди съперника да го фаулира. Това бе второ официално предупреждение за играча в рамките на само 15 минути.

След само 120 секунди “червените” изненадващо изравниха. След добра комбинация топката достигна до Георги Ангелов, който с мощен удар от около 20 метра не остави никакви шансове на Светослав Вуцов.

В 83-ата минута Даниел Наумов спаси ЦСКА 1948 от нов гол. Първо Тони Тасев стреля от близко разстояние с глава, но стражът на гостите спаси. След това топката попадна в краката на Томбак, който също отправи много силен удар, който отново бе отразен от Наумов.

Георги Ангелов можеше да вкара втори гол във вратата на Славия минута преди края на редовното време. След разбъркване пред наказателното поле топката достигна до играча на ЦСКА 1948, който стреля много мощно, но ударът му срещна крака на бранител и излезе в корнер.

В 97-ата минута Славия стигна до втори гол. Владимир Гогов спъна Ерол Дост в наказателното поле и съдията Владимир Вълков посочи бялата точка. Зад топката застана Радослав Кирилов, който с премерен удар в левия ъгъл на вратата вкара втория си гол в срещата и оформи крайното 2:1.

Състави

Славия:21. Светослав Вуцов, 55. Андреа Христов – к, 23. Емил Виячки, 77. Георги Вълчев, 3. Ертан Томбак, 71. Емил Стоев, 17. Ерол Дост, 7. Питър Макрилос (84 – 73. Мартин Сораков), 88. Тони Тасев, 10. Радослав Кирилов, 9. Калоян Кръстев
Резерви:1. Георги Петков, 5. Мартин Атанасов, 73. Мартин Сораков, 16. Кемело Нгуена, 22. Дарко Тасевски, 20. Марко Ихарош, 18. Димитър Стоянов
Треньор: Златомир Загорчич

ЦСКА 1948:  29. Даниел Наумов – к, 66. Стивън Кирилов (46 – 55. Марио Дилчовски), 87. Симеон Петров, 3. Димитър Пиргов, 24. Лазар Марин, 4. Ангел Лясков (55 – 44. Костадин Илиев), 25. Георги Ангелов, 64. Владимир Гогов, 10. Георги Русев, 11. Денислав Александров (64 – 60. Антон Бакалов (85- 13. Георги Иванов) , 98. Валентин Йосков (64 – 20. Ангел Бастунов)
Резерви:67. Хирстиян Христов, 44. Костадин Илиев, 13. Георги Иванов, 59. Хари Руменов, 20. Ангел Бастунов, 60. Антон Бакалов, 55. Марио Дилчовски
Треньор: Мирослав Минев

Съдия: Владимир Вълков

Отзвукът

Заги: Трябва да си вярваме, че можем да направим нещо повече (ВИДЕО)

Мирослав Миндев: Подавам си оставката и предполагам, че ръководството ще я приеме (ВИДЕО)

Венци Стефанов: И ние като ЦСКА вчера, пазете Гунди в последните секунди (ВИДЕО)