С човек по-малко Левски се брани срещу Берое и устиска два гола аванс

Левски спечели с 2:1 срещу Берое в двубой от 6-ия кръг на efbet Лига. „Сините“ стигнаха до трите точки изключително трудно, като се наложи с човек по-малко да се бранят през цялата втора част.DSPORT.BG

“Сините” поведоха с попадение на Христофор Хубчев половин час след първия съдийски сигнал на Георги Кабаков. В 38-ата минута главният съдия показа директен червен картон на голмайстора след грубо нарушение и преразглеждане на ситуацията чрез ВАР.

Малко преди почивката Левски удвои преднината си след много красив гол на Борислав Цонев. През втората част Берое натисна и в 64-тата минута намали изоставането си, след като Кийлън Лебон реализира.

До края домакините се бранеха и успяха да удържат крехкия си аванс от един гол. Така Левски стигна до втората си победа от началото на сезона и вече е с актив от 6 точки на 9-ото място във временното класиране.

В същото време негативите са за Берое и Мартин Камбуров, който не успя да подобри рекорда на Петър Жеков. 40-годишният ветеран се нуждае само от един гол, за да се превърне в най-добрия голмайстор в историята на родния елит.

Левски – Берое 2:1

(1:0 Христофор Хубчев 31′, 2:0 Борислав Цонев 42′, 2:1 Кийлън Лебон 64′)

Първата опасност в мача дойде във 2-рата минута и той бе по посока вратата на Николай Мийалов. Серкан Юсеин стреля, но неточно.

Три минути по-късно гостите изпълниха заучено пряк свободен удар, чрез който успяха да хванат неподготвени „сините“. Топката беше центрирана на далечната греда, където сам бе Омар Сако. Той отправи опасен удар с глава, но не намери целта. Оказа се, че Сако е бил зад защитата на домакините, така че евентуален гол нямаше да бъде зачетен

В 9-ата минута Билал Бари бе изведен с дълго подаване. Нападателят овладя и върна към Борислав Цонев. Последва шут от границата на наказателното поле, но отново неточен. Бе отсъдена и засада на Бари.

Четвърт час след началото Билал Бари проби през центъра и стреля от границата на наказателното поле, но Нордин Бакер не бе затруднен.

В 13-ата минута Георги Миланов центрира от фал. Вратарят Нордин Бакер излезе и улови топката, но я изпусна. Гьоко Зайков успя да стигне до топката, след което се строполи на земята. Част от футболистите на Левски поискаха дузпа, но Георги Кабаков не отсъди такава. Не последва и намеса на ВАР.

Четвърт час след началото Билал Бари проби през центъра и стреля от границата на наказателното поле, но Нордин Бакер не бе затруднен. Междувременно от „Ултрас Левски“ почетоха починалия през седмицата син фен Иван Тодоров, като развяха знаме с неговия лик и ръкопляскаха.

В 17-ата минута бе първата стопроцентова голова ситуация. Левски разви хубава атака по левия фланг. Георги Миланов проби и комбинира с Борислав Цонев. Билал Бари овладя, преодоля защитник и стреля от чиста позиция. Бакер обаче скъси дистанцията и се намеси решаващо.

В средата на първата част „сините“ пропуснаха нов златен голов шанс. Здравко Димитров нахлу в наказателното поле, след като преодоля противник. Крилото на Левски стреля по земя, но Бакер спаси. Борислав Цонев не се ориентира добре в ситуацията и не успя да направи качествена добавка, въпреки че беше на перфектна позиция.

Половин час след началото логичното се случи и Левски излезе напред в резултата. Топката бе центрирана от пряк свободен удар. Новото попълнение на столичани Зайков отклони с глава към Хубчев, който плонжира и вкара за 1:0. Голът бе преразгледан от ВАР заради останалите съмнения за засада на Христофор Хубчев, но в крайна сметка бе зачетен.

В 38-ата минута Левски остана с човек по-малко, след като голмайсторът Христофор Хубчев си изкара директен червен картон. Той влезе много грубо в краката на Христо Митев. Първоначално Георги Кабаков показа жълт картон, но след като разгледа ситуацията чрез ВАР извади червен картон.

Три минути преди почивката Левски удвои преднината си с феноменален гол. Борислав Цонев отне и със страхотен шут от дистанция матира Бакер. Старозагорци претендираха за извършено нарушение, но след преглед на ВАР голът бе зачетен.

В добавеното време на първата част Кийлън Лебон си освободи пространство за удар и отправи такъв от дъгата на наказателното поле, но право в ръцете на Николай Михайлов.

В 48-ата минута Алиун Фал бе изведен в наказателното поле. Той опит прострелно центриране към Мартин Камбуров. Голмайсторът бе блокиран от Зайков и не успя да нанесе точен удар към вратата на Ники Михайлов.

В 57-ата минута Кийлън Лебон изведе Абубакар Тунгара зад защитата на Левски. Той стреля в близкия ъгъл, но твърде слабо и вратарят Николай Михайлов улови без затруднения.

Берое продължаваше да се възползва от численото си преимущество и владееше повече топката, но трудно създаваше голови положения.

В 62-рата минута Серкан Юсеин стреля от границата на наказателното поле, но Николай Михайлов улови, макар и да не бе убедителен.

Две минути по-късно гостите от Стара Загора намалиха изоставането си чрез Кийлън Лебон. Защитата в синьо се справи с центриране, но Кийлън Лебон овладя около дъгата на наказателното поле и матира Николай Михайлов с хубав удар в горния ляв ъгъл.

Натискът на Берое продължи и Лебон получи още един шанс за гол. Този път обаче Николай Михайлов се намеси и изби встрани.

Четвърт час преди изтичането на редовното време Омар Сако пробва късмета си със силен шут от далечна дистанция, но топката прелетя далеч встрани от вратата на домакините.

В 80-ата минута и Мечев пробва подобен удар от дистанция, подобно на Омар Сако, но и неговият мерник не бе точен.

В 89-ата минута Мартин Камбуров бе много близо до гола, с който щеше да подобри рекорда на Петър Жеков. Нападателят засече с глава центриране отляво. Топката обаче премина встрани от вратата. Николай Михайлов не помръдна, като само изгледа топката.

Секунди по-късно Александър Цветков се озова на добра стрелкова позиция в наказателното поле. В последния момент обаче Борислав Цонев се хвърли в краката му и изби в ъглов удар. Защитата на Левски успя да се справи и с последвалото центриране от корнер.

До края всички футболисти на Левски бяха натикани в и около наказателното си поле, но успяха да убият темпото на игра и в крайна сметка се поздравиха с успеха.

В следващия кръг от шампионата Левски гостува на Локомотив Пловдив, докато Берое посреща Царско село.

Боби Цонев: Усилията и желанието на целия отбор допринесоха за победата

Тодор Симов: Решаващо беше желанието на играчите, със сигурност трябват нови

Петър Колев: Не успях да убедя момчетата, че тук е ”Герена” (ВИДЕО)

Ники Михайлов: По време на паузата ще има много новини за Левски (ВИДЕО)

Левски (4-2-3-1): 1. Николай Михайлов (К) – 6. Ивайло Найденов, 5. Христос Шелис, 3. Гьоко Зайков, 4. Иван Горанов – 21. Радослав Цонев, 23. Христофор Хубчев – 7. Георги Миланов (Мартин Петков 68′), 10. Борислав Цонев, 11. Здравко Димитров (Андриан Краев 87′) – 19. Билал Бари (Георги Александров 79′)

Резерви: 66. Пламен Андреев, 14. Денис Динев, 41. Георги Александров, 79. Мартин Петков, 86. Валери Божинов, 88. Марин Петков, 89. Андриан Краев

Треньор: Тодор Симов

Берое (4-2-3-1):  1. Нордин Бакер – 20. Стив Фуртадо, 5. Омар Сако, 26. Камен Хаджиев, 4. Христо Митев (Александър Василев 46′) – 6. Александър Цветков, 30. Серкан Юсеин (Симеон Мечев 80′) – 99. Омар Камара (Алиун Фал 46′), 27. Абубакар Тунгара (Кукула 80′), 21. Кийлън Лебон – 9. Мартин Камбуров (К)

Резерви: 33. Генадий Ганев, 2. Джуниет Али. 7. Кукула, 11. Алиун Фал, 16. Симеон Мечев, 17. Реян Даскалов, 19. Александър Василев