България U21 започна с победа в евроквалификациите (ВИДЕО)

България U21 започна с победа евроквалификациите, след като се наложи с 2:0 в първия си мач, при гостуването на Молдова.DSPORT.BG

Молдова можеше да поведе в резултата в 9-ата минута, когато Мотипан стреля, топката срещна напречната греда, а след това тупна пред голлинията.

Светослав Вуцов се намеси решаващо в 29-ата минута, когато след изпълнение на фал топката се отби в тялото на футболист и се насочи право под напречната греда, но българският вратар успя да избие.

България поведе с 1:0 в 52-ата минута. След центриране от ъглов удар в наказателното поле на Молдова, Мартин Минчев бе най-съобразителен и вкара топката във вратата на Смаленеа.

Щефан отправи много коварен удар в 68-ата минута, но Светослав Вуцов успя да спаси.

България вкара втори гол в 75-ата минута. Митко Митков стреля от фал от малко над 20 метра покрай стената, Смаленеа закъсня с намесата си и топката се озова във вратата му.

В 89-ата минута Мартин Минчев опита нещо много красиво. Той пробва да прехвърли вратаря от движение и не беше никак далече от това да отбележи втория си гол в мача.

Във вторник воденият от Александър Димитров отбор е домакин на Уелс.