ЦСКА изпусна питомното срещу Славия на ”Българска армия”

Гол в продължението на Мартин Атанасов донесе точката на Славия като гост на ЦСКА с 1:1 в мач от шестия кръг на efbet Лига на стадион „Българска армия“. Домакините могат да съжаляват много повече за изпуснатата победа, след като създадоха много положения пред вратата на Славия, а Греъм Кери пропусна от дузпа. Така логичното се случи и „белите“ изравниха в добавеното време на срещата. Освен голмайстора, с основна заслуга за спечелената точка от Славия бе вратарят на гостите Светослав Вуцов, който, освен дузпата, спаси и редица 100-процентови положения за тима Стойчо Младенов.DSPORT.BG

Двата отбора изиграха много динамично първо полувреме, в което имаше редица възможности и пред двете врати. С добри изяви се отличи Светослав Вуцов, който на 2-3 пъти спаси от сигурен гол Славия след удари на Греъм Кери и Яник Видсхут. Густаво Бусато също успя да се намеси перфектно при карамбол в наказателното поле, при който се стигна до два бързи удара към вратата му. Въпреки това през първите 45 минути на стадион „Българска армия“ голове не паднаха.

Десет минути след началото на второто полувреме Славия остана с човек по-малко на терена след като Кемело Нгуена бе изгонен след втори жълт картон. Той го получи за остро влизане с бутоните напред в краката на Греъм Кери. Останали с човек повече на терена, възпитаниците на Стойчо Младенов взеха изцяло инициативата в мача и в 62-ата минута излязоха напред в резултата. Ирландецът центрира перфектно в наказателното поле, където Жорди Кайседо се извиси и с глава даде аванс на своя тим. В 76-ата минута „армейците“ получиха правото да изпълнят дузпа, но ударът от 11 метра на Греъм Кери бе спасен от Вуцов. Старата максима, че когато не вкараш, ще ти вкарат, се потвърди и в този мач и Славия стигна до равенството във втората минута на добавеното време на срещата след хубава атака на гостите, Мартин Атанасов стреля неспасяемо от десетина метра фронтално срещу вратата на Густаво Бусато.

В следващия кръг от efbet Лига хората на Стойчо Младенов ще гостуват на стадион „Христо Ботев“ във Враца. Белите, от своя страна, ще приемат шампиона Лудогорец в квартал Овча купел.

Двубоят в „Борисовата градина“ започна спокойно, като двата отбора предочитаха да играят на сигурно и да не поемат ненужни рискове в атака. В 10-ата минута Греъм Кери бе изведен па лявото крило, Светослав Вуцов обаче излезе и макар да не успя да хване топката от първия път, той в крайна сметка успя да улови кълбото.

Секунди по-късно Жеферсон седна на терена с контузия и това принуди Стойчо Младенов да вкара на терена младия Асен Дончев.

Последва атака много опасна атака на Славия, при която вратарят Густаво Бусато спаси отбора си. При карамбол в наказателното поле на домакините бразилецът направи две спасявания срещу Питър Макрилос и Мартин Сораков, при второто от които нападателят имаше страхотна възможност да изведе тима си напред в резултата, но бе спрян от своя съперник.

В 19-ата минута първо Греъм Кери стреля от далечна дистанция, но Вуцов спаси. Веднага след това Георги Йомов успя да си освободи пространство за центриране, но двама негови съотборници се разминаха в наказателното поле.

Три минути по-късно Кери центрира от пряк свободен удар вдясно от вратата на „белите“, но защитата на гостите се намеси добре.

В 28-ата минута ирландецът се измъкна добре от Кемело Нгуена и бе фаулиран на границата на наказателното поле вдясно от вратата на Славия. Домакините опитаха заучено положение, но безуспешно.

Следващата добра ситуация отново бе за домакините. Жорди Кайседо бе изведен зад защитата на Славия, но Вуцов излезе добре и улови топката. Веднага след това и Кери бе изведен сам по лявото крило. Трима защитници на Славия се върнаха и го обградиха. Ирландецът все пак успя да отправи удар, но токата мина встрани от вратата.

Силните минути за хората на Стойчо Младенов продължиха и те на два пъти след ъглов удар отдясно опитаха да поразят вратата на Славия, но и в двата случая нямаха късмет.

В 38-ата минута Светослав Вуцов направи рилянтно спасяване след нова контратака на „червените“. Топката стигна до Яник Вилдсхут на лявото крило, нидерландецът стреля по земя, но вратарят на младежкия национален отбор на България скъси разстоянието до атакуващия футболист и спаси удара му.

Две минути по-късно Кайседо отправи много неточен удар по диагонала. Топката стигна до Вилдсхут, чийто удар обаче бе спасен от стража на “белите”. При ситуацията обаче бе отсъдена засада на еквадорския нападател. В последните секунди от редовното време той отново имаше шанс да вкара, но ударът му с глава след центриране на Кери от ъглов удар мина над вратата. По този начин приключи и първата част на мача.

Второто полувреме започна с положение за гостите. Тони Тасев си пробва късмета от пряк свободен удар от около 30 метра, но ударът му мина високо над вратата на Бусато.

В 55-ата минута новото попълнение на „белите“ Кемело Нгуена закономерно бе изгонен след като съдията на мача Георги Кабаков му показа втори жълт картон. Той бе декориран за втори път в мача след като влезе остро с бутоните напред в краката на Кери и затова трябваше да напусне терена, оставяйки своя тим с човек по-малко.

Това даде импулс на домакините. Пет минути по-късно Карло Мухар проби през центъра и стреля от около 20 метра, но Емил Виячки блокира силния удар на новото попълнение на „червените“. При последвалия корнер правещия много силен мач до този момент Греъм Кери центрира прекрасно отляво на наказателното поле на Славия. В наказателното поле на гостите първи до топката стигна Жорди Кайседо и с глава прати топката в мрежата на Светослав Вуцов.

Двадесет минути преди края на мача Кайседо отне топката в близост до наказателното поле на „белите“. След подавания между Варела и Йомов топката стигна до Асен Дончев на дясното крило. Младият десен бек на „армейците“ стреля, но топката мина встрани от вратата.

В 74-ата минута Варела премина покрай Емил Виячки и защитникът на Славия фаулира аржентинеца в наказателното поле – дузпа за ЦСКА. Зад топката застана Греъм Кери, но Вуцов спаси удара на ирландеца, който бе много слаб и позволи на вратаря на Славия да спаси дузпата му.

Веднага след това вратаря на младежкия национален отбор на България се намеси брилянтно след като Варела се обърна добре и отправи удар от близка дистанция. Вуцов обаче бе на мястото си и се намеси решително, лишавайки “червените” от втори гол.

Последваха нови шансове за домакините, но първо удар на Кери от пряк свободен удар бе неточен, а след това Вуцов спаси удар на Видсхут. “Белите” отвърнаха с удар на Кирилов от около 20 метра, но топката мина встрани от вратата на Бусато.

В последните минути Славия се опита да погледне по-смело към вратата на бразилеца в търсене на изравняване на резултата, докато ЦСКА опитваше бързи атаки след отнети топки.

Опитите на Славия дадоха резултат във втората минута на продължението на срещата. След центриране на Радослав Кирилов резервата Кристиан Добрев уцели гредата след удар с глава. В наказателното поле на „армейците“ настана хаос, при която пръв до топката стигна Мартин Атанасов и от около 10 метра фронтално срещу вратата прати топката в мрежата на ЦСКА и така донесе точката на Славия на „Българска армия“.

ЦСКА – Славия 1:1

1:0 Жорди Кайседо 62′, 1:1 Мартин Атанасов 90+2′

ЦСКА: 1. Густаво Бусато – 19. Иван Турицов, 2. Юрген Матей (к), 29. Томас Лам, 3. Жеферсон (11′ – 16. Асен Дончев) –  21. Амос Юга (49′ – 5. Федерико Варела), 24. Карло Мухар – 10. Георги Йомов, 8. Греъм Кери,30. Яник Вилдсхут (84′ – 7. Йоан Баи) – 9. Жорди Кайседо (84′ – 14. Калоян Кръстев)

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 16. Асен Дончев, 23. Ахмед Ахмедов, 7. Йоан Баи, 14. Калоян Кръстев, 28. Пламен Гълъбов, 5. Федерико Варела

Старши треньор: Стойчо Младенов

Славия: 21. Светослав Вуцов – 3. Емил Виячки, 55. Андреа Христов (к), 23. Емил Виячки, 16. Кемело Нгуена – 7. Петер Макрилос (87′ – 5. Мартин Атанасов), 77. Георги Вълчев (87′ – 15. Мартин Георгиев) – 88. Тони Тасев (87′ – 11. Кристиан Добрев), 73. Иван Минчев (63′ – 17. Ерол Дост), 10. Радослав Кирилов, 19. Мартин Сораков

Резерви: 1. Георги Петков, 17. Ерол Дост, 11. Кристиан Добрев, 20. Марко Ихарош, 15. Мартин Георгиев, 18. Димитър Стоянов, 5. Мартин Атанасов

Старши треньор: Златомир Загорчич