Николай Киров започна престоя си в ЦСКА 1948 с разгром над Ботев Вр

Николай Киров започна по най-добрия начин престоя си на треньорската скамейка на ЦСКА 1948, след като тимът му обърна и победи Ботев Враца с 5:1 в двубой от седмия кръг на efbet Лига. DSPORT.BG

Врачани поведоха в резултата в 25-ата минута с гол на Юлиан Ненов. Само две минути след това обаче домакините от ЦСКА 1948 изравниха резултата, като автор на попадението бе Симеон Петров, който бе преодолян от Ненов за първия гол. В 31-вата минута момчетата на Николай Киров обърнаха развоя на мача, след като Георги Русев асистира на Крум Стоянов. В 38-ата минута самият Русев вкара за 3:1.

Домакините заиграха още по-добре през втората част и натискът им даде резултат в края на двубоя, когато отбелязаха още два гола. Пет минути преди края на редовното време Симеон Петров вкара второто си попадение, а в 88-ата минута и Денислав Александров записа името си сред голмайсторите.

Това бе първи успех за ЦСКА 1948 от началото на сезона. С него тимът събра 4 точки на 12-ата позиция. Ботев Вр е седми с девет точки. В следващия кръг столичани гостуват на Левски, а Ботев приема ЦСКА.

Двубоят започна в спокойно темпо, като първите десетина минути нито един от двата отбора не успя да застраши вратата на съперника. В 16-ата минута Денислав Александров напредна по фланга, но атаката на ЦСКА 1948 завърши с тъч. Две минути след това Красимир Костов пресече подаване в наказателното поле. ЦСКА 1948 се опита да подложи врачани на натиск, като в 19-ата минута Костов трябваше отново да се намесва след изстрел от дъгата на наказателното поле на Галин Иванов.

В 24-ата минута дойде най-добрата ситуация за “червените”. Ивайло Чочев пусна към Крум Стоянов, който успя да подаде на Георги Русев, но крилото на домакините бе спрян от Костов.

В ответната атака Ботев Враца поведе в резултата. Юлиан Ненов бе изведен с дълго подаване, излъга Симеон Петров и прати топката във вратата на Дани Наумов.

ЦСКА 1948 веднага се върна в двубоя. Две минути след попадението на Ненов след изпълнение на корнер Симеон Петров скочи най-високо и с глава прати топката зад Костов за 1:1.

Обратът за домакините дойде в 31-ата минута. Деян Лозев прати топката в наказателното поле, където капитанът Галин Иванов подаде към Георги Русев, а той взе правилното решение да пусне към Крум Стоянов, който вкара първото си попадение с “червената” фланелка.

Осем минути след втория гол, “червените” стигнаха и до трети. Ударът на Денислав Александров бе блокиран, но топката стигна до Георги Русев, който отблизо се разписа във вратата на Костов. Русев посвети попадението си на контузения си съотборник Ангел Лясков.

Тежка контузия за защитник на ЦСКА 1948

За втората част Даниел Моралес направи три смени в състава си. Йоан Бауренски влезе на мястото на Матеус Кесини, Красимир Тодоров се появи в игра вместо Мирослав Маринов, а Виктор Василев замени Антонио Георгиев.

ЦСКА 1948 започна по-добре и втората част, но в 49-ата минута Георги Русев не успя от малък ъгъл да прати топката във вратата на Костов.

В 58-ата минута Деян Лозев взе първата топка срещу Юлиан Ненов и подаде към Ивайло Чочев, който от дистанция вкара за четвърти път топката зад Костов. Попадението обаче бе преразгледано лично от Васимир Ел-Хатиб и не бе зачетено заради нарушение на Лозев срещу Ненов. Домакините не се отчаяха от незачетения гол и продължиха с атаките си и натиска си.

В 73-ата минута Ботев Враца можеше да върне един гол след подаване на Юлиан Ненов в наказателното поле, където Даниел Наумов не успя да се намеси по най-добрия начин, но Виктор Василев не успя да се възползва от грешката на “червения” страж. В 82-ата минута Симеон Петров опита силен удар от дистанция, но прати топката над вратата.

Натискът на ЦСКА 1948 даде резултат в 85-ата минута, когато Симеон Петров с глава вкара второто си попадение в двубоя. Две минути след това Денислав Александров вкара хубав гол за 5:1.

ЦСКА 1948 – Ботев Враца 5:1

0:1 Юлиан Ненов 25′

1:1 Симеон Петров 27′

2:1 Крум Стоянов 31′

3:1 Георги Русев 38′

4:1 Симеон Петров 85′

5:1 Денислав Александров 88′

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 87. Симеон Петров, 25. Георги Ангелов, 24. Лазар Марин, 6. Деян Лозев, 77. Крум Стоянов (86′ 3. Димитър Пиргов), 37. Емил Мартинов, 18. Ивайло Чочев, 11. Денислав Александров, 10. Георги Русев (78′ 20. Ангел Бастунов), 33. Галин Иванов

Резерви: 1. Димитър Тодоров, 3. Димитър Пиргов, 8. Ивайло Климентов, 7. Марио Топузов, 20. Ангел Бастунов, 5. Михаил Минков, 98. Валентин Йосков

Треньор: Николай Киров

Ботев Враца: 76. Красимир Костов, 2. Валери Христов, 6. Антонио Георгиев (46′ 11. Виктор Василев), 20. Дориан Бабунски, 18. Илия Миланов, 5. Костадин Ничев, 77. Мартин Николов, 16. Матеус Касини (46′ 88. Йоан Бауренски), 21. Сержиньо (68′ 24. Стефан Гаврилов), 94. Юлиан Ненов (84′ 9. Георги Николов), 15. Мирослав Маринов (46′ 28. Красимир Тодоров)

Резерви: 1. Христо Георгиев, 11. Виктор Василев, 9. Георги Николов, 30. Гонсало Виейра, 88. Йоан Бауренски, 24. Стефан Гаврилов, 28. Красимир Тодоров