Етър изпусна точката в Стара Загора след автогол на резерва

Отборът на Берое записа втора победа във второто си домакинство от новия шампионат, след като се наложи много трудно с 1:0 над новака Етър. Срещата се игра на стадион “Берое” пред около 5 хиляди зрители и бе от програмата на 3-ия кръг на родната “А” групаnovsport.com
Като цяло домакините бяха по-активният отбор, но стигнаха до успеха благодарение на резервата на “виолетовите” – Гаджалов, който си отбеляза автогол в 88-ата минута.
Двубоят започна с неуспешни удари на Каядо и Бето и равностойна игра на двата отбора.
Като цяло обаче, темпото бе малко бавно, а действият се водеха предимно в центъра на терена. Чисти положения пред двете врати липсваха.
В 33-ата минута Мартинс стреля с глава встрани от вратата, а в 37-ата, отново той, опита да прехвърли Димитров от около 25 метра, стражът обаче в последния момент изби в корнер.
Берое изтърва най-добрата си възможност за първата част в 41-ата минута, когато Ливраменто проби добре в наказателното поле, ударът му бе спасен от Димитров, а при добавката Андонов от чиста позиция шутира над вратата.
В даденото от рефера продължение пък, стадионът в Стара Загора избухна, след като феновете претендираха за дузпа за игра с ръка на Бето след удар на Мартинс, но такава не бе отсъдена от рефера Димитър Андреев.
Втората част бе далеч по-динамична от първата, като и двата тима имаха по няколко изгодни положения за отбелязване на гол.
В началото Мартинс и Иво Иванов имаха добри положения, ала шутът на първия бе спасен от вратаря на гостите, докато бранителят стреля с глава в аут.
В 56-ата минута пък Бранител на Берое подари топката на Станкев, който бе на изгодна позиция, но се засуети и ударът му бе блокиран.
Последваха удари на Мартин и Родолфо, които обаче не успяха да поразят целта. В 60-ата минута пък Андонов можеше да изведе Берое напред, след като засече с глава от добра позиция, но в аут.
Така дойде 72-ата минута, когато Андонов изпълни перфектно пряк свободен удар, ала Димитров извади кълбото под гредата, запавайки вратата си суха.
В последните 15 минути гостите се прибраха в половината си, докато домакините натискаха в търсене на попадение. Мартин и Де Салеш стреляха опасно, ала безуспешно.
Така дойде 88-ата минута, когато влезлият преди 180 секунди – Гаджалов, опропасти усилията на отбора си, след като си отбеляза злощастен автогол след центриране на Пенев за крайното 0:1.

12 ЦСКА София 3 0 2 1 1:2 -1 2
12 Миньор Перник 3 0 2 1 1:2 -1 2

8. Петров
21. Станкев Смяна за състезател излизащ от игра Смяна за състезател излизащ от игра
Цанко Цветанов

90+3′ Край на мача Край на мача, Берое победи Етър с 1:0 след автогол на Гаджалов в 88-ата минута
90+1′ Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Велев
90+1′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна в мача, излиза Андонов
90+1′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна за гостите, напуска Станкев
90′ 3 минути продължение на мача
90′ Жълт картон И Трифонов е декориран в жълто
88′ Автогол Автогол за Етър! Влезлият преди броени минути Гаджалов вкара топката в собствената си мрежа
86′ Неуспешни атаки за двата отбора в последните минути
85′ Смяна за състезател влизащ в игра На негово място се появява Гаджалов
85′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна за Етър, излиза Станкев
83′ Жълт картон Жълт картон за Атанасов за разкарване на топката
82′ Удар Хубав шут на Мартинс от далечна дистанция, Димитров спасява
79′ Удар Да Салеш стреля с глава, но встрани от вратата на “виолетовите”
76′ Нищо интересно в последните минути, играта се води в центъра на терена
75′ Жълт картон Жълт картон за Лоузейро
72′ Удар Страхотен удар от фаул на Андонов и още по-добра намеса на Димитров
71′ Удар Луис Едуардо последва примера на Мартинс, стреля неточно
70′ Удар Неточен шут на Мартинс
68′ Удар Удар с глава на Андонов, право в ръцете на Димитров
64′ Висок пас за Маркес, който не стига до бразилеца
62′ Смяна за състезател влизащ в игра В игра се появява Нери
62′ Смяна за състезател излизащ от игра Промяна и за Етър, изваден е Бето
62′ Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Де Салеш
62′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна за Берое, напуска Христов
60′ Удар Андонов засече с глава от добра позиция, но топката премина покрай вратата
59′ Центриране Центриране от корнер в пеналта на домакините, отбраната чисти
58′ Удар Мартинс получава отляво и стреля, Димитров избива в корнер
57′ Удар Изстрел на Родолфо от дистанция – над вратата
56′ Bнимание Бранител на Берое подари топката на Станкев, който бе на изгодна позиция, но се засуети и ударът му бе блокиран
56′ Смяна за състезател влизащ в игра На негово място влиза Родолфо
56′ Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна в мача, излиза Каядо
55′ Bнимание Иво Иванов засече с глава хубаво центриране – аут
52′ Удар Мартинс бе намерен в пеналта на Етър, нападателят стреля, но вратарят на Етър изби в корнер, от който не последва нищо опасно
51′ Извеждащо подаване за Луис Едуардо, Иво Иванов чисти с шпагат
48′ Атаки към двете врати в първите минути, нищо интересно
46′ Начало на мача Начало на мача
45+1′ Край на мача Край на полувремето, Берое и Етър се оттеглят на почивка при нулево равенство
45+1′ Удар Опасен удар на Мартинс, който срещна ръката на Бето. Домакините имат претенции за дузпа, но такава не е отсъдена
45′ 1 минута продължение на първата част
43′ Дълго подаване за Мартинс, Макенджиев чисти с глава
41′ Bнимание Страхотно спасяване на Димитров след удар на Ливраменто, при добавката Андонов от чиста позиция стреля високо над вратата
39′ Удар Шут на Ливраменто – над вратата
37′ Bнимание Мартинс опита да прехвърли Димитров от около 25 метра, стражът обаче в последния момент изби в корнер
35′ Берое пренесе играта в половината на Етър, положения пред двете врати обаче още няма
33′ Удар Мартинс засече с глава центриране, но ударът му премина далеч от вратата
31′ Центриране Центриране в наказателното поле на Етър, топката прехвърли всички и излезе в аут
29′ Пас вляво за Тодор Христов, който не успя да отиграе ситуацията
27′ Жълт картон Първи жълт картон в мача, получава го Анев за груб фаул срещу Каядо
26′ Центриране Центриране в пеналта на Етър, няма играч на Берое, който да играе с топката
24′ Димитър Андреев спря временно играта, за да могат футболистите на двата отбора да пият по глътка вода
23′ Двата отбора продължават да играят основно в центъра на терена, положения пред двете врати липсват
19′ Луис Едуардо се засуети в наказателното поле и защититата на домакините се справи със ситуацията
17′ Удар Каядо центрира отдясно и Мартинс стреля към вратата, но от защитник топката излиза в корнер
15′ Нищо интересно в последните минути, играта се води в центъра на терена
12′ Етър изравни играта в последните минути
11′ Удар Бето стреля от фаул, кълбото се отклони в стената и попадна право в ръцете на Акалски
8′ Удар Далечен удар на Каядо, който обаче бе блокиран от играч на “виолетовите”
7′ Бето напредна през центъра, но защитата на Берое му отне
5′ Дълго подаване към Луис Едуардо, което не стига до бразилеца
3′ Центриране Натиск на Берое, центриране в пеналта на Етър, което не доведе до нищо опасно
1′ Начало на мача Начало на мача