Лудогорец изкова първата си точка в Европа с цената на две жертви (ВИДЕО)

Лудогорец успя да спечели първата си точка в тазгодишното издание на Лига Европа, след като завърши наравно 1:1 с Мидтиланд при гостуването си в Дания. DSPORT.BG

Разградчани обаче дадоха две свидни жертви, след като двамата капитани на тима Антон Недялков и Кирил Десподов се контузиха в рамките на няколко минути през втората част.

×

Датчаните поведоха в резултата още в 3-ата минута с гол на Густав Исаксен, а Кирил Десподов успя да изравни в 32-ата минута.

Станислав Генчев: През по-голямата част от мача дадохме инициативата на съперника (ВИДЕО)

Алекс Сантана: Тръгваме си щастливи с една точка, ще търсим победата вкъщи

Кирил Десподов: Не играхме това, което трябваше, но съм доволен от точката

Веско Вълчев след двубоя

В следващия си мач в Лига Европа Лудогорец приема Цървена звезда на 30-и септември, а Мидтиланд гостува на Спортинг Брага.

Датският тим поведе рано-рано в двубоя. Още в 3-ата минута Евандер центрира в наказателното поле, а Антон Недялков изпусна Густав Исаксен прониза Кахлина за 1:0.

След ранното попадение двата тима разиграваха в средата на терена без да успяват да създадат нещо опасно пред вратата на съперника си. В 16-ата минута Брумадо нахлу отляво в наказателното поле, а Игор Пластун успя да го затвори. Две минути след това Алекс Сантана доста смело пробва изстрел от голяма дистанция, но топката прелетя над вратата на Олафсон.

В 23-ата минута Мидтиланд опита две поредни атаки през центъра, с които защитата на разградчани се справиха. В следващите минути датчаните опитаха да подложат Лудогорец на натикс, а в 27-ата минута Онедика стреля отблизо с глава, но не успява да насочи топката добре и не се наложи на Кахлина да се намесва. Две минути по-късно Исаксен стреля силно, но неточно от границата на наказателното поле.

След добра контраатака в 32-ата минута Лудогорец изравни резултата. Текпетей стреля от дистанция, топката рикошира във футболист на Мидтиланд и стигна до Десподов, който изпревари вратаря и изравни резултата в Дания.

В първите минути на втората част разградчани понесоха втори удар в двубоя, след като капитанът на тима Антон Недялков се контузи и напусна принудително терена, заменен от Шакил Пинас. Пиерос Сотириу пък се появи в игра на мястото на Елвис Ману. Малко след контузията на Недялков и Десподов, който взе капитанската лента от защитника, се строполи на терена и трябваше също да напусне игра. На негово място се появи Мавис Чибота в 58-ата минута.

Датчаните натиснаха след двете контузии на “зелените”, а в 64-ата минута Пионе Систо отправи удар, който Кахлина успя да отрази. Четири минути след това Кахлина се отличи със страхотно спасяване. След изстрел на Паулиньо от дистанция топката се отклони в Стефан Баджи, а стражът на разградчани успя да избие с една ръка. Секунди след това Евандер отправи силен шут от дъгата на наказателното поле, пращайки топката малко над напречната греда.

В следващите минути натискът на датчаните продължи, а разградчани умело се защитаваха без да допуснат нещо опасно пред Кристиан Кахлина. В 90-ата минута Евандер центрира от свободен удар в наказателното поле, а Кахлина успя да избие с една ръка. В добавеното време Мидтиланд агресивно тръгна в търсене на победния гол.

МИДТИЛАНД – ЛУДОГОРЕЦ 1:1

1:0 Густав Исаксен 3′

1:1 Кирил Десподов 32′

Мидтиланд:  16. Елиас Олафсон,  14. Хенрик Делсгор, 28. Ерик Святченко, 73. Жуниньо, 6. Юел Андершон , 29. Паулиньо (85′ 2. Дион Кол), 37. Рафаел Онуедика, 10. Евандер, 45. Густав Исаксен (75′ 53. Виктор Линд), 7. Пионе Систо (85′ 35. Чарлс), 74. Жуниор Брумадо (75′ 11. Ауер Мабил)

Резерви: 30. Джаред Томпсън, 2. Дион Кол, 5. Даниел Хьой , 11. Ауер Мабил, 24. Оливер Сьоренсе, 35. Чарлс, 44. Николас Дюр, 48. Мадс Хансен, 53. Виктор Линд, 54. Оскар Фреуло, 58. Арал Симсир

Лудогорец: 71. Кристиан Кахлина, 3. Антон Недялков (54′ 6. Шакил Пинас), 30. Игор Пластун, 32. Жозуе Са, 4. Сисиньо, 7. Алекс Сантана (75′ 64. Доминик Янков), 25. Стефан Баджи, 8. Клод Гонсалвеш, 11. Кирил Десподов (58′ 13. Мавис Чибота), 10. Елвис Ману (54′ 19. Пиерос Сотириу), 37. Бърнард Текпетей (75′ 24. Оливие Вердон)

Резерви: 1. Серджио Падт, 67. Дамян Христов, 5. Георги Терзиев, 6. Шакил Пинас, 13. Мавис Чибота, 19. Пиерос Сотириу, 24. Оливие Вердон, 45. Димитър Митков, 64. Доминик Янков

Жълти картони: Рафаел Онуедика (М), Стефан Баджи (Л)