Рома удари звучна плесница на ЦСКА (ВИДЕО)

Рома постигна повече от категорична победа с 5:1 срещу ЦСКА на „Олимпико“ в мач от група „С“ на Лигата на конференциите. Греъм Кери изведе “червените” напред в резултата, но “джалоросите” обърнаха развоя на мача още преди края на първото полувреме след попадения на Лоренцо Пелегрини и Стефан Ел Шаарауи. През второто полувреме Пелегрини, Манчини и Ейбрахам оформиха крайния резултат в срещата. DSPORT.BG

ЦСКА поведе с 1:0 в 10-ата минута. Яник Вилдсхут подаде към Греъм Кери, който прокара топката между краката на Джанлука Манчини, след което прати топката във вратата на Руи Патрисио.

Рома можеше да изравни резултата две минути по-късно, когато Рик Карсдорп центрира в наказателното поле на ЦСКА, където Стефан Ел Шаарауи стреля с глава, но над напречната греда на вратата на Густаво Бусато. В 15-ата минута Гонсало Вияр пусна много добър извеждащ пас към Ел Шаарауи, но Георги Йомов се намеси решаващо и успя да избие топката в корнер.

Рома направи много сериозен пропуск в 18-ата минута. Георги Йомов допусна много груба грешка и топката му бе отнета от Елдор Шомуродов точно пред наказателното поле на ЦСКА, а след това нападателят стреля, но Густаво Бусато направи страхотно спасяване, избивайки в корнер.

Калоян Кръстев се пребори за топката в 24-ата минута и подаде към Яник Вилдсхут, който стреля, но право в ръцете на Руи Патрисио.

Рома изравни резултата в 25-ата минута, когато Рик Карсдорп центрира към Лоренцо Пелегрини, който овладя топката на границата на наказателното поле на ЦСКА. Пелегрини бе оставен непокрит и с техничен удар прехвърли излезлия напред Бусато, пращайки топката в горния му ляв ъгъл за 1:1.

Рома осъществи пълен обрат в мача в 38-ата минута. Елдор Шомуродов отне топката от Брадли Мазику, след което подаде към Стефан Ел Шаарауи, който с удар от границата на наказателното поле на ЦСКА вкара топката в десния ъгъл на вратата на Густаво Бусато.

Рома направи много сериозен пропуск в 43-ата минута. Лоренцо Пелегрини пусна много добър извеждащ пас към Елдор Шомуродов, който изскочи сам срещу Густаво Бусато, но не успя да си овладее добре топката. Шомуродов отправи удар, но Бусато много бързо скъси дистанцията и успя да спаси.

В първата минута на добавеното време на първата част Карло Мухар отправи удар от дистанция, топката рикошира в гърба на Джанлука Манчини и премина встрани от левия стълб на вратата на Руи Патрисио.

Карло Мухар отправи удар от сериозна дистанция в 56-ата минута, но право в ръцете на Руи Патрисио. Няколко секунди по-късно Яник Вилдсхут добре преодоля Рожер Ибаниес и пусна успореден пас на голлинията, но Калоян Кръстев и Георги Йомов останаха далече от топката.

Рома поведе с 3:1 в 62-ата минута с втория гол на Лоренцо Пелегрини в двубоя. “Джалоросите” развиха много добра атака по левия фланг. Стефан Ел Шаарауи подаде към Рикардо Калафиори, който преодоля Карло Мухар, навлезе в наказателното поле на ЦСКА и подаде към Лоренцо Пелегрини, който отклони топката във вратата на Густаво Бусато.

Греъм Кери центрира от фал в наказателното поле на Рома в 69-ата минута, след което Юрген Матей стреля с глава, но над напречната греда в аут.

ЦСКА организира добра атака в 76-ата минута. Карло Мухар видя добре включването на Йоан Баи, който навлезе в наказателното поле на “джалоросите” и стреля, но над напречната греда в аут.

ЦСКА остана с човек по-малко в 80-ата минута, след като Яник Вилдсхут бе изгонен за втори жълт картон. Той извърши нарушение срещу Карлес Перес и съдията Глен Нюберг прецени да покаже втори жълт картон на Вилдсхут.

Рома вкара четвърти гол в 82-ата минута. След центриране в наказателното поле на ЦСКА Крис Смолинг бе оставен непокрит и стреля, но топката срещна левия стълб на вратата на Густаво Бусато. След това топката попадна на крака на Джанлука Манчини, който вкара в опразнената врата.

Рома направи нов много сериозен пропуск в 83-ата минута. Тами Ейбрахам подаде на Елдор Шомуродов, който напредна и стреля от дъгата на наказателното поле на ЦСКА, но топката срещна десния стълб на вратата на Густаво Бусато.

Рома направи резултата 5:1 в 84-ата минута, когато Елдор Шомуродов пусна отличен извеждащ пас към Тами Ейбрахам, който излезе сам срещу Густаво Бусато и с удар над ръката му вкара топката за пети път във вратата на ЦСКА.

Карло Мухар отправи много силен удар от разстояние в 86-ата минута, но Руи Патрисио внимаваше и изби топката в корнер.

Така Рома започна с убедителна победа участието в груповата фаза на Лигата на конференциите, докато ЦСКА претърпя тежко поражение.

В следващите мачове от групата ЦСКА е домакин на Будьо/Глимт, а Рома гостува на Зоря Луганск.

Моуриньо: Резултатът не е справедлив, ЦСКА не заслужаваше да загуби така

Стойчо Младенов: Резултатът е нереален