Локо Пд най-сетне го направи, постигна първа победа в шампионата

Локомотив Пловдив отлепи от дъното на efbet Лига след първата си победа от началото на шампионата след успех с 1:0 като гост на Царско село. Двата отбора поделиха по едно полувреме на комплекса „Царско село“ в покрайнините на София, като домакините бяха по-активни през първата част, а гостите вдинаха оборотите след почивката. Точни за успеха на „смърфовете“ бяха Лукас Салинас в 69-ата минута и Димитър Илиев от дузпа в третата минута на продължението. В 82-ата минута Христо Попадийн остави своя тим с човек по-малко на терена и така до голяма степен улесни нещата за Локо Пловдив.DSPORT.BG

Двубоят на комплекс “Царско село” започна спокойно, като първото по-сериозно положение дойде в 5-ата минута, когато Милчо Ангелов бе изведен с дълго подаване в наказателното поле. При овладяването на топката, обаче, нападателят фаулира защитник на “смърфовете”.

Тимът на Александър Тунчев отвърна с опасна контраатака, при която защитник на домакините пресече подаване в наказателното поле към Конър Руан.

Възпитаниците на Антони Здравков продължиха да са по-активни и в 22-ата минута Луи Нганиони центрира добре отляво в наказателното поле, но Гаетан Миси Мезу остана под топката. Нападателят имаше добро положение и малко по-късно, когато ударът му с глава мина встрани от вратата на Лукас Редер.

Въпреки това играта в по-голямата част от игровото време бе в средата на терена. Затова и Александър Тунчев реши да пусне в игра Парвиз Умарбаев, за да успее да вземе предимство в центъра на терена.

Десет минути преди края на първата част гостите от Пловдив започнаха бърза контратака, която обаче се забави и загуби остротата си. Въпреки това Конър Руан центрира отляво, но ударът с глава на Георги Минчев бе блокиран.

До края на полувремето не се стигна до по-интересни ситуации на двубоя в покрайнините на София и логично двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево реми.

Второто полувреме започна по-добре за гостите, които имаха шанс да поведат в резултата след пряк свободен удар, но без успех. В 52-ата минута след подаване от дълбочина топката стигна до Лукас Салинас. Той подаде към връхлитащия към наказателното поле Димитър Илиев. Капитанът на “смърфовете” финтира добре защитник на “царете” и стреля, но Янко Георгиев спаси удара му по земя.

Малко след изтичането на час игра Миси Мезу се озова на добра позиция по дясното крило. Той бе покрит от двама футболисти на годстите и върна към Сашо Александров, но центрирането на десния бек бе много разочароващо.

В 64-ата минута Царско село имаше страхотно положение, при което можеше да поведе в резултата. Петър Атанасов проби доре от лявото крило към центъра и от повече от 20 метра стреля страхотно към вратата на Локо Пд. Вратарят на „смърфовете“ Лукас Редер обаче спаси удара тип „падащ лист“ и даде началото на контраатака. Тогава обаче другият вратар – Янко Георгиев се намеси, избивайки с глава извеждащото подаване към Георги Минчев.

При следващата опасна атака в мача, обаче, се стигна до гол. Димитър Илиев проби отдясно и подаде успореден пас на голлинията. На точката на дузпата бе Лукас Салинас, който бе забравен от защитниците на домакините. Бразилецът пое добре топката, завъртя се около оста си и я прати в мрежата на Царско село.

След гола „черно-белите“ направиха две много добри положения, при втортото от които Парвиз Умарбаев стреля много опасно от малък ъгъл от пряк свободен удар, но Георгиев изби.

Десет минути преди края на мача Милчо Ангелов влезе в наказателното поле, но бе затворен. Нападателят върна към връхлитащия Петър Атанасов, но неговият удар от около 15 метра мина над вратата на Редер.

Малко след това Царско село остана с човек по-малко на терена. Това се случи след като Христо Попадийн фаулира Димитър Илиев в центъра на терена. Съдията Волен Чинков му показа жълт картон, който бе втори за централния защитник и по този начин той остави тима си с човек по-малко в оставащите около 10 минути до края на мача.

В третата минута на добавеното време гостите получиха правото да изпълнят дузпа след като капитанът на „смърфовете“ Димитър Илиев бе фаулиран в наказателното поле от Сашо Александров. При изпълнението си националът бе безкомпромисен и по този начин донесе първата победа в шампионата за тима на Александър Тунчев, оформяйки крайното 2:0.

В следващия кръг от efbet Лига “черно-белите” ги чака битката за Пловдив, като на стадион “Локомотив” в парк Лаута пристига Ботев Плавдив. Царско село, от своя сстрана, ще гостува на ЦСКА 1948.

Царско село – Локомотив Пловдив 0:2

0:1 Лукас Салинас 69′

0:2 Димитър Илиев 93′ (д)

Червен картон: Христо Попадийн 82′

Тимът на Александър Тунчев пристига в покрайнините на София в търсене на първата си победа от началото на новия сезон в българския шампионат. Задачата за „смърфовете“, обаче, няма да бъде никак лесна, той като до момента в първенството тимът на Антони Здравков има само една загуба като домакин.

Стартови състави:

Царско село: 1. Янко Георгиев –  25. Александър Александров, 83. Христо Попадийн, 21. Венцислав Василев (к), 77. Луи Нганиони – 80. Карлос Охене (58′ – 22. Милан Йокич), 88. Никола Колев – 29. Гаетан Миси Мезу, 93. Васил Шопов, 20. Петър Атанасов – 9. Милчо Ангелов

Резерви: 30. Християн Василев, 4. Дилян Георгиев, 12. Лукас Диас, 14. Божидар Томовски, 22. Милан Йокич

Старши треньор: Антони Здравков

Локо Пд: 71. Лукас Редер – 20. Милош Петрович, 25. Артур Крачун (48′ – 4. Кристиан Гомис), 2. Олексий Биков –  9. Бирсент Карагарен, 34. Петър Витанов, 16. Лукас Салинас (88′ – 28. Айвън Ангелов), 11. Конър Руан (50′ – 33. Йосип Томашевич) – 61. Венсан Марсел – 14. Димитър Илиев (к), 10. Георги Минчев

Резерви: 1. Илко Пиргов, 4. Кристиан Гомис, 39. Парвиз Умарбаев, 7. Шакил Сно, 6. Емил Янчев, 33. Йосип Томашевич, 28. Айвън Ангелов

Старши треньор: Александър Тунчев

Съдия: Волен Чинков

Жълти картони: Милчо Ангелов, Христо Попадийн (Ц), Емил Янчев, Георги Минчев, Петър Витанов, Лукас Редер, Милош Петрович (Л)