Арда задълбочи кризата в Пирин с първи успех при Чиликов

Арда победи убедително Пирин Благоевград с 3:0 в първия домакински мач на Георги Чиликов като старши треньор на кърджалийци.

“Сините” поведоха в 18-ата минута с красив гол на Лъчезар Котев, при който Димитър Шейтанов не успя да се намеси по най-добрия начин. В края на първата част Иван Коконов удвои аванса на домакините. В 59-ата минута Тонислав Йорданов се разписа от дузпа, след като Шейтанов извърши нарушение именно срещу него. Четвърт час преди края на срещата Йорданов отново вкара, но след намесата на ВАР попадението му не бе зачетено заради засада. DSPORT.BG

В следващия кръг Арда гостува на Берое, като преди това трябва да се изправи срещу Ямбол за Купата. Пирин от своя страна приема Черно море, а в 1/16-финалите за Купата се изправя срещу Банско.

След като не успя да вземе дори точка от гостуването си в Кърджали Пирин остава на последно място в класирането с 3 три точки, а Арда събра актив от осем точки на осмата позиция във временното класиране.

Георги Чиликов: Нямам как да съм недоволен, постигнахме победа срещу сериозен отбор

Уорън Фийни: Загубихме заради три индивидуални грешки

Арда започна по-агресивно двубоя. В третата минута Тонислав Йорданов стреля от дистанция, топката се отклони в друг играч и прелетя над вратата на Шейтанов. В 13-ата минута Антон Карачанаков центрира от свободен удар, Занев игра с глава, но без да създаде опасност за Иван Караджов.

В 18-ата минута Арда поведе със страхотно попадение на Лъчезар Котев. 23-годишният футболист стреля от дистанция, а Шейтанов не се намеси по най-добрия начин, опитвайки се да избие и топката влетя във вратата му.

Пирин притежаваше повече топката в следващите минути, но без да затрудни Караджов. В 32-ата минута Спас Делев центрира от корнер, а Стилиян Николов изчисти, което доведе до нов корнер, но без опасност за Шейтанов.

В 40-ата минута след отлична атака Арда удвои аванса си. Жуниньо напредна през средата на терена, реши да не завършва сам, а да подаде на Коконов, който с изстрел по земя накара за втори път Шейтанов да вади топката от мрежата си.

Втората част също започна с домакински натиск от страна на Арда. В 57-ата минута Димитър Шейтанов извърши нарушение срещу Тонислав Йорданов, което доведе до дузпа в полза на кърджалийци. Зад топката застана именно Йорданов, който вкара страхотна дузпа стил “паненка”.

Пирин тръгна в търсене на попадение, като в 65-ата минута Петър Занев пусна успореден на голлинията пас в наказателното поле, но влезлият като резерва Преслав Йорданов не успя да стигне до топката.

В 74-ата минута Тонислав Йорданов получи от Илия Юруков, обърна се и прати топката във вратата на Шейтанов. Попадението бе проверено от ВАР за засада, след което не бе зачетено.

АРДА – ПИРИН 3:0

1:0 Лъчезар Котев 18′

2:0 Иван Коконов 40′

3:0 Иван Коконов (д) 57′

Арда: 12. Иван Караджов, 4. Милен Стоев, 8. Милен Желев, 9. Спас Делев (69′ 81. Атанас Зехиров), 11. Александър Георгиев, 24. Алекс Петков, 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев (81′ 10. Светослав Ковачев), 17. Иван Коконов (81′ 33. Иван Тилев), 37. Жуниньо (60′ 19. Румен Руменов), 98. Тонислав Йорданов

Резерви: 36. Васил Симеонов, 10. Светослав Ковачев, 18. Слободан Рубежич, 19. Румен Руменов, 25. Давид Кики, 33. Иван Тилев, 81. Атанас Зехиров

Старши треньор: Георги Чиликов

Пирин: 1. Димитър Шейтанов, 38. Александър Дюлгеров, 71. Антон Карачанаков (65′ 9. Преслав Йорданов), 73. Венцислав Бенгюзов, 31. Красимир Станоев, 2. Педро Ферари, 3. Петър Занев, 18. Светослав Дяков, 29. Станислав Костов, 14. Стилиян Николов, 17. Спас Георгиев

Резерви: 99. Петър Петров, 44. Конър Хендерсън, 8. Орлин Старокин, 9. Преслав Йорданов, 6. Юлиян Попев, 23. Ивайло Тодоров

Старши треньор: Уорън Фийни

Жълти картони: Александър Георгиев (А), Стилиян Николов, Димитър Шейтанов, Педро Ферари, Светослав Дяков (П)