Ботев Пловдив е лидер, след като матира безобразен в защита Берое (видеоанализ)

Ботев Пловдив спечели с 2:1 срещу Берое в Коматево, в мач от 8-ия кръг на efbet Лига. Головете за „канарчетата“ реализираха Емануел Току и Па Конате, а почетното попадение за гостите реализира Александър Цветков. Двата отбора изнесоха една сериозна тактическа битка, в която краен победител излязоха „канарчетата“. Берое изигра много слабо второ полувреме, в което предаде инициативата изцяло на съперника, а Ботев се възползва от две много груби грешки в защитата на старозагорци.DS-PORT.BG

Берое гостува в Коматево без най-добрия голмайстор за всички времена в българския футбол Мартин Камбуров.

Ботев Пловдив създаде първата опасност в мача в 20-ата минута, когато Маркиньос отправи удар, но Нордин Бакер се намеси и спаси.

Берое можеше да поведе в резултата в 33-ата минута, когато Александър Василев центрира в наказателното поле на Ботев Пловдив, където Алиун Фал стреля с глава, а топката срещна десния стълб на вратата на Георги Аргилашки.

Кийлън Лебон центрира от корнер в наказателното поле на Ботев Пловдив в 41-ата минута, след което Умар Сако стреля с глава, но встрани от левия стълб на вратата на Георги Аргилашки.

Ботев Пловдив направи сериозен пропуск в 52-ата минута, когато след центриране в наказателното поле на Берое, Па Конате стреля, но топката срещна левия стълб на вратата на Нордин Бакер, а след това нидерландецът улови топката.

Берое организира добра атака в 61-ата минута, когато Лебон комбинира с Абубакар Тунгара, който напредна и стреля, но право в ръцете на Георги Аргилашки.

Ботев Пловдив пропусна много добра възможност в 62-ата минута, когато Маркиньос развинти отбраната на Берое и подаде към Антоан Бароан, който стреля, но много неточно.

Ботев Пловдив направи страхотен пропуск в 65-ата минута, когато Николай Минков центрира в наказателното поле на Берое, където Александър Цветков увисна, топката отскочи от гърдите на Димитър Тонев и попадна на пътя на Па Конате, който отблизо стреля над напречната греда в аут.

Ботев Пловдив поведе с 1:0 в 70-ата минута. Емануел Току стреля от дистанция, топката срещна левия стълб на вратата на Нордин Бакер и влезе във вратата му.

Александър Василев отправи удар от разстояние в 77-ата минута, но право в ръцете на Георги Аргилашки.

Берое пропусна да изравни резултата в 81-ата минута. Тунгара подаде към Илиян Стефанов, който продължи за Кукула, но нападателят не успя да засече топката отблизо.

Ботев Пловдив отбеляза втори гол в 85-ата минута. Маркиньос центрира в наказателното поле на Берое, където Па Конате бе изпуснат от Стив Фуртадо и прати топката в опразнената врата.

Берое реализира почетен гол в третата минута на добавеното време на срещата, когато Стив Фуртадо центрира от корнер в наказателното поле на Ботев Пловдив, където Умар Сако продължи към Александър Цветков, който отблизо прати топката във вратата на Георги Аргилашки.

Ботев Пловдив записа пета победа от началото на сезона и е лидер във временното класиране със 17 точки. Берое претърпя четвърто поражение от началото на сезона и е с 12 точки и вече изостава на пет от “канарчетата”.

Петър Колев: Допуснахме два твърде елементарни гола, не заслужавахме да загубим

Азрудин Валентич: Имаме пет победи у дома, чувствам се добре

Ботев Пд – Берое 2:1

1:0 Емануел Току 70′

2:0 Па Конате 85′

2:1 Александър Цветков 90+3′

Ботев Пд: 1. Георги Аргилашки – 17. Николай Минков, 25. Станислав Работов (60′ – 28. Филип Филипов), 4. Виктор Генев, 3. Па Конате – 24. Кевин Янсон, 6. Дилан Мертенс (81′ – 27. Атанас Чернев) – 10. Емануел Токъ, 8. Тодор Неделев, 7. Маркиньос – 11. Антоан Бароан (64′ – 23. Димитър Тонев)

резерви: 90. Хидайет Ханкич, 30. Иван Василев, 34. Пламен Цончев, 35. Джеймс Ето’о

старши треньор: Азрудин Валентич

Берое: 1. Нордин Бакер – 20. Стив Фуртадо, 5. Умар Сако, 26. Камен Хаджиев, 19. Александър Василев – 17. Реян Даскалов, 6. Александър Цветков, 30. Серкан Юсеин (78′ – 8. Илиян Стефанов), 27. Абубакар Тунгара – 21. Кийлън Лебон (68′ – 99. Умар Камара), 11. Алиун Фал (68′ – 7. Кукула)