Азрудин Валентич: Имаме пет победи у дома, чувствам се добре

Старши треньорът на Ботев Пловдив Азрудин Валентич сподели колко е доволен от петия пореден домакински успех на “жълто-черните”, след като тимът му надви Берое с 2:1 в Битката за Тракия. DPORT.BG

Ботев Пловдив е лидер, след като матира безобразен в защита Берое

“Не е тайна, че се чувствам добре, защото имаме пет победи у дома – всеки двубой носи три точки, работихме упорито за това. През първото полувреме беше много трудно. Играхме концепция срещу концепция. Маркиньос не разбира позицията си понякога поради езиковата бариера. Второто ни полувреме беше добро. Вкарахме два гола и имахме още положения. Доволен съм.

Можем да варираме във формациите, защото всеки мач имаме две или три тактически концепции, които да анализираме. Не бяхме много изненадани от състава на Берое.

Сезонът е дълъг. Отборът, който спечели 80 процента от мачовете си у дома, ще е в топ 6, но ние искаме да печелим и извън дома.

В началото на сезона, например, имахме много труден мач срещу Черно море извън дома. Работим за физическото и психическото състояние. Преди днес ивахме проблеми, контузии. Мертенс имаше проблеми, не знаехме дали ще може да играе.

Днес ще започнем да анализираме срещата за Купата. Турнирът може да ни донесе трофей, европейска квота – за това играем. Имаме много мачове в малък период от време – трябва да внимаваме.

Идвам от Сараево, а там има големи дербита. Виждал съм такива мачове много пъти. Разбирам всичко това. Огромен респект за Локомотив. Знаем колко е голям този мач”, каза Валентич след победата над Берое в Битката за Тракия.