Левски не успя да преодолее Даниел Наумов при завръщането на Мъри на ‘‘Герена‘‘ (видеоанализ)

Левски и ЦСКА 1948 не излъчиха победител в двубоя помежду си от осмия кръг на efbet Лига. Мачът, който бе завръщане за Мъри на “Герена“, завърши при резултат 0:0.DSPORT.BG

„Сините“ имаха две много добри ситуации в срещата, но Даниел Наумов показа класа и не допусна топката да влети в мрежата му. Първата бе в 15-ата минута, когато топката стигна до Марин Петков, който отправи силен изстрел, а Наумов със страхотно спасяване изби в страничния стълб. В 57-ата минута стражът на „червените“ показа рефлекс при изстрел отблизо на Билал Бари.

В следващия кръг на Левски им предстои мач на Националния стадион „Васил Левски“ срещу ЦСКА. Тимът на Николай Киров пък гостува на Царско село. Преди това и двата тима имат мачове за Купата – Левски срещу Марек Дупница, а ЦСКА 1948 с Монтана.

В първите минути Левски приложи домакиски натиск. В 4-ата минута Борислав Цонев центрира от свободен удар, а защитата на “червените” се справи. Топката пак стигна до Цонев, който обаче стреля неточно. В 9-ата минута Здравко Димитров изчака включването на Горанов, но Лазар Марин пресече подаването на Димитров.

В 11-ата минута Георги Русев получи до ъгловото флагче, навлезе навътре и подаде към Галин Иванов, бившият играч на Славия стреля, но топката се отби в Боби Цонев и излезе в корнер, след който не последва нищо опасно за Николай Михайлов.

В 15-ата минута Билал Бари свали с глава след рикошет в играч на гостите топката стигна до Марин Петков, който отправи силен изстрел, а Даниел Наумов със страхотно спасяване изби в страничния стълб. В ответната атака Ивайло Чочев отправи далечен изстрел, а топката мина покрай вратата на Михайлов. В 22-ата минута Галин Иванов след няколко финта опита пас в наказателното поле, където обаче Христос Шелис бе заел добра позиция и се справи. Секунди след това Иванов стреля извън наказателното поле, а Николай Михайлов без проблем улови топката.

В 26-ата минута Иван Горанов центрира в наказателното поле, Симеон Петров не се справи по най-добрия начин, което доведе до разбъркване в наказателното поле, а Даниел Наумов успя да предотврати опасността, боксирайки топката.

В следващите няколко минути “сините” се настаниха в половината на гостите. В 34-ата минута Здравко Димитров отправи диагонален шут, който обаче излезе в аут. Малко след това Билал Бари и Марин Петков опитаха двойно подаване в наказателното, но Симеон Петров не позволи топката да стигне до Петков. В 42-ата минута Здравко Димитров центрира в наказателното поле, а Дани Наумов улови топката. Две минути след това бърза атака на Левски завърши с неточен изстрел на Борислав Цонев.

Левски започна и втората част по-активно. В 52-ата минута Михайлович центрира в наказателното поле, Марин Петков изпревари защитник на гостите и отправи удар, но топката мина малко над вратата. В 57-ата минута Билал Бари стреля отблизо с глава, а Даниел Наумов показа страхотен рефлекс и изби. Левски продължи с по-добрата игра, която обаче не доведе до нови опасности пред Наумов.

В 69-ата минута гостите стигнаха до добра ситуация за гол, но Николай Михайлов направи добро спасяване, за да откаже Галин Иванов, който стреля с глава.

В 75-ата минута Здравко Димитров получи дълъг пас и центрира към Марин Петков, но младокът стреля слабо с глава и Наумов улови. Минута след това Радослав Цонев отправи силен шут от дистанция, но не намери целта.

В 88-ата минута от ЦСКА 1948 поискаха дузпа за игра с ръка на Димитър Костадинов. След помощта на ВАР съдиите Станислав Тодоров прецени, че дузпа няма.

Минута преди края на редовното време Костадинов върна към Боби Цонев, който стреля по земя, а Наумов отново спаси.

ЛЕВСКИ – ЦСКА 1948 0:0

Левски: 13. Николай Михайлов, 3. Гьоко Зайков, 4. Иван Горанов, 5. Христос Шелис, 7. Георги Миланов (72′ 89. Андриан Краев), 10. Борислав Цонев, 11. Здравко Димитров (85′ 79. Мартин Петков), 19. Билал Бари, 21. Радослав Цонев, 88. Марин Петков (76′ 20. Димитър Костадинов), 91. Драган Михайлович

Резерви: 66. Пламен Андреев, 6. Ивайло Найденов, 20. Димитър Костадинов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 41. Георги Александров, 79. Мартин Петков, 89. Андриан Краев

Старши треньор: Станимир Стоилов

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 87. Симеон Петров, 25. Георги Ангелов, 24. Лазар Марин, 77. Крум Стоянов, 6. Деян Лозев, 18. Ивайло Чочев, 37. Емил Мартинов, 11. Денислав Александров, 10. Георги Русев (88′ 20. Ангел Бастунов), 33. Галин Иванов (91′ 8. Ивайло Климентов)

Резерви: 1. Димитър Тодоров, 98. Валентин Йосков, 20. Ангел Бастунов, 8. Ивайло Климентов, 3. Димитър Пиргов, 7. Марио Топузов, 19. Георги Господинов

Старши треньор: Николай Киров

Жълти картони: Борислав Цонев (Л), Крум Стоянов, Галин Иванов, Лазар Марин, Денислав Александров (ЦС)

Съдия: Станислав Тодоров

Отзвукът

Станимир Стоилов доволен от Левски: Изцяло контролирахме мача, хубавите времена не са далеч (ВИДЕО)

Николай Киров: Едно винаги е повече от нула

Даниел Наумов: Нещата с новия треньор се промениха, феновете на Левски създадоха страхотна атмосфера