ЦСКА не остави съмнения относно превъзходството си срещу Ботев Вр

ЦСКА не остави съмнения относно превъзходството си срещу Ботев Враца и спечели с 4:2 при гостуването си от осмия кръг на efbet Лига. Георги Йомов отбеляза два гола за „червените“, а по едно попадение добавиха Брадли Мазику и Йоан Баи. За Ботев Враца се разписаха Дориан Бабунски и Мирослав Маринов.DSPORT.BG

Ботев Враца поведе в 7-ата минута, когато Юлиан Ненов пусна извеждащ пас към Виктор Василев, който изскочи срещу Димитър Евтимов. Вратарят на ЦСКА бързо скъси дистанцията от Василев, който загуби равновесие. Евтимов бе бутнат от Асен Дончев и също се озова на тревата. До топката стигна Дориан Бабунски, който се оказа най-съобразителен и я прати в опразнената врата.

ЦСКА успя да изравни резултата в 16-ата минута. Йоан Баи центрира в наказателното поле на Ботев Враца, където Георги Йомов изпревари Гонсало Виейра и отблизо прати топката във вратата на Красимир Костов.

Федерико Варела се опита да стреля в 28-ата минута, но по-скоро се получи като пас към Жорди Кайседо, който не очакваше топката и не успя да играе с нея, а тя излезе в аут.  Две минути по-късно Варела отправи удар от границата на наказателното поле на Ботев Враца, но право в ръцете на Костов.

ЦСКА осъществи пълен обрат в мача в 39-ата минута. Сержио да Силва загуби топката в центъра на терена. Георги Йомов центрира в наказателното поле на Ботев Враца, където Жорди Кайседо се размина с топката, но след това Брадли Мазику успя да се пребори за топката с трима играчи на Ботев Враца и я вкара във вратата на Красимир Костов.

Томас Лам стреля от фал в 42-ата минута, но над напречната греда на вратата на Красимир Костов.

Асен Дончев стреля от дъгата на наказателното поле на Ботев Враца, но топката премина над напречната греда в аут.

Съдията Станимир Тренчев показа само жълт картон на Жорди Кайседо в 46-ата минута, който удари с ръка в лицето Илия Миланов, който се наложи да получава медицинска помощ, тъй като дясната скула му се поду. Тренчев след това показа жълт картон на треньора на вратарите на ЦСКА Стоян Колев.

ЦСКА отбеляза трети гол в 49-ата минута. Федерико Варела пусна перфектен извеждащ пас към Йоан Баи, който изскочи сам срещу Красимир Костов и с удар покрай вратаря на домакините прати топката в долния ляв ъгъл на вратата.

Йоан Баи центрира остро в наказателното поле на Ботев Враца към Георги Йомов, но той не успя да засече топката.

Красимир Костов направи решаващо спасяване в 59-ата минута. Йоан Баи подаде към Томас Лам, който стреля от около 21 метра, насочвайки топката към горния ляв ъгъл на вратата на Ботев Враца, но Костов плонжира и успя да избие.

ЦСКА направи много сериозен пропуск в 65-ата минута, когато Томас Лам бе сам срещу Красимир Костов, но стреля право в обсега на вратаря на Ботев Враца, който спаси. Минута по-късно Георги Йомов бе изведен сам срещу Костов и дори го преодоля, но от малък ъгъл стреля в аут. В 67-ата минута Георги Йомов пусна много добър пас към Ахмед Ахмедов, но той стреля много слабо право в ръцете на Красимир Костов.

Ботев Враца намали своя пасив в 73-ата минута, когато Красимир Тодоров много добре отклони топката към Мирослав Маринов, а той с много силен удар вкара топката във вратата на Димитър Евтимов.

ЦСКА отбеляза четвърти гол в 81-ата минута. Яник-Сони Вилдсхут подаде към Георги Йомов, който премина през Илия Миланов и Гонсало Виейра, излезе сам срещу Красимир Костов и прати топката за четвърти път във вратата на Ботев Враца.

Костадин Ничев получи контузия и Ботев Враца ще завърши мача с човек по-малко.

ЦСКА пропусна да вкара пети гол в шестата минута на добавеното време на срещата, когато Греъм Кери преодоля Антонио Георгиев и навлезе в наказателното поле на Ботев Враца, след което стреля, но топката срещна левия стълб на вратата на Красимир Костов.

ЦСКА събра актив от 13 точки и се изкачи на четвърто място във временното класиране, докато Ботев Враца е седми с 9 точки.

В следващия кръг ЦСКА се изправя срещу Левски в големия сблъсък от деветия кръг на шампионата, а Ботев Враца гостува на Лудогорец.

Ботев Враца – ЦСКА 2:4

1:0 Дориан Бабунски 7′

1:1 Георги Йомов 16′

1:2 Брадли Мазику 39′

1:3 Йоан Баи 49′

2:3 Мирослав Маринов 73′

2:4 Георги Йомов 81′

Ботев Враца: 76. Красимир Костов, 18. Илия Миланов (К), 5. Костадин Ничев, 24. Стефан Гаврилов (65′ – 6. Антонио Георгиев), 21. Сержио да Силва (76′ – 16. Матеус Касини), 88. Йоан Бауренски, 20. Дориан Бабунски, 30. Гонсало Виейра (87′ – 9. Георги Николов), 11. Виктор Василев, 28. Красимир Тодоров (76′ – 17. Чавдар Ивайлов), 94. Юлиан Ненов (65′ – 15. Мирослав Маринов)