Жуниньо лиши Берое от първата му победа срещу Арда

Бившите помощници на Димитър Димитров-Херо – Петър Колев и Георги Чиликов, не се победиха в двубой от деветия кръг на efbet Лига, след като водените от тях Берое и Арда завършиха 1:1 в Стара Загора. Омар Камара бе точен за заралии от дузпа през първата част, а Жуниньо донесе точката на тима от Кърджали със страхотен гол малко преди края на двубоя.

Беройци поведоха в резултата в 32-ата минута, когато Омар Камара прати Иван Караджов в другия ъгъл с изпълнението си на наказателен удар. Старозагорци започнаха и втората част по-активно, но Лебон и Тунгара не успяха да се възползват от възможностите, които имаха, за да вкарат. С втория си точен удар в двубоя Арда изравни в 80-ата минута със супер гол на Жуниньо. В добавеното време на срещата пък привържениците на заралии започнаха да скандират “Оставка”. DSPORT.BG

В следващия кръг Берое приема Локомотив Пловдив, а Арда посреща Черно море.

Петър Колев: Изключителен негативизъм се вкарва отвън по изкуствен начин, което влияе на работата (ВИДЕО)

Георги Чиликов: Моите футболисти са мъжкари и играха със сърце

Преди началото на срещата голмайстор №1 в българския елит Мартин Камбуров бе награден от БФС, Берое и Старозагорска община за рекорда си от 254 попадения.

В началните минути и двата тима се впуснаха в атака. Във 2-ата минута топката стигна до Серкан Юсеин в наказателното поле, но ударът му бе слаб и Иван Караджов лесно улови топката. Пет минути след това Караджов показа класа и изби с една ръка след центриране на Кийлън Лебон.

В 20-ата минута Спас Делев центрира от пряк свободен удар право в стената от футболисти на Берое. В следващите минути Арда опита да притисне старозагорци в тяхната половина. Лъчезар Котев отправи изстрел от дистанция, който Ганев отрази.

В 28-ата минута след изпълнение на корнер Иван Караджов увисна, Алиун Фал игра с глава, а стражът на гостите го удари в рамото. Съдията Иво Андреев посочи бялата точка и даде жълт картон на Караджов, който изобщо не остана доволен от отсъждането, както и неговите съотборници. Това предизвика неразбирателство между играчите на двата тима в наказателното поле.  След преразглеждането с ВАР зад топката за изпълнението на наказателния удар застана Омар Камара, който даде аванс на беройци в 32-ата минута.

В 44-ата минута Кийлън Лебон напредна с топка в крака, но не успя да отправи опасен удар, като вместо това скъси ъгъла и бе затворен. В добавеното време на първата част Алиун Фал центрира в наказателното поле към Лебон, който бе изпуснат от Милен Желев, но Иван Караджов изби удара му в корнер.

Втората част започна с по-агресивна игра на Берое. В 48-ата минута Кийлън Лебон пусна успореден на голлияна пас, но опитът на Фал да прати топката с пета във вратата на Караджов бе неуспешен. В 56-ата минута Лебон се освоби от Тонислав Йорданов, завъртя се и стреля към вратата, а Караджов изби в ъглов удар. Две минути след това Абубакар Тунгара се възползва от грешка на Пламен Крумов, отнемайки му топката, тръгна на самостоятелен рейд, но не успя да вземе правилното решение за завършващия си удар и да удвои аванса на старозагорци.

В 66-ата минута Тонислав Йорданов бе оставен непокрит в наказателното поле, но се размина с топката след центриране на Спас Делев. Две минути след това Абубакар Тунгара отправи мощен шут от границата на наказателното поле, но изстрелът му мина покрай вратата на Караджов. Атаките следваха една след друга, като в 71-ата минута Омар Сако застана на пътя на топката при удар на Жуниньо. В 77-ата минута Тунгара стреля по земя от дистанция, а Караджов нямаше проблем да спаси.

В 79-ата минута Жуниньо изравни резултата в Стара Загора. Бразилецът овладя на гърди извън наказателното поле и с мощен шут матира Ганев за 1:1.

В добавеното време на срещата след центриране от свободен удар Мартин Камбуров върна към Дани Генов, но бившият футболист на Ботев Враца стреля в аут.

БЕРОЕ – АРДА 1:1

1:0 Омар Камара (д) 32′, 1:1 Жуниньо 79′

Берое: 33. Генадий Ганев , 5. Омар Сако, 19. Александър Василев, 20. Стив Фуртадо, 6. Александър Цветков -к, 17. Реян Даскалов, 30. Серкан Юсеин (85′ 16. Симеон Мечев), 27. Абубакар Тунгара (85′ 9. Мартин Камбуров), 21. Кийлън Лебон (93′ 2. Джуниет Али), 11. Алуин Фал, 99. Омар Камара (75′ 10. Даниел Генов)

Резерви: 1. Нордин Бакер, 2. Джуниет Али, 9. Мартин Камбуров, 10. Даниел Генов,15. Георги Динков, 16. Симеон Мечев, 77. Божидар Пенчев

Треньор: Петър Колев

Арда: 12. Иван Караджов, 71. Пламен Крумов – к, 8. Милен Желев, 11. Александър Георгиев, 24. Алекс Петков, , 4. Милен Стоев (60′ 37. Жуниньо), 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев (61′ 19. Румен Руменов), 17. Иван Коконов (72′ 10. Светослав Ковачев), 9. Спас Делев (93′ 81. Атанас Зехиров ), 98. Тонислав Йорданов

Резерви:  36. Васил Симеонов, 10. Светлозар Ковачев, 18. Слободан Рубежич, 19. Румен Руменов, 25. Давид Кики, 37. Жуниньо, 81. Атанас Зехиров

Треньор: Георги Чиликов

Жълти картони: Александър Василев, Омар Сако (Б)Иван Караджов (А)