Лудогорец се върна на победния път след рутинна победа над Ботев Вр

Лудогорец записа безпроблемна победа над Ботев Враца с 3:1 в мач от 9-ия кръг от efbet Лига. Успехът за „орлите“ дойде след попадения през първото полувреме, когато на два пъти се разписа Пиерос Сотириу, а преди него се разписа и Бърнард Текпетей. За гостите от Враца почетното попадение вкара Матуес Касини.dsport.bg

Първото полувреме в Разград предложи цели 4 гола на зрителите по трибуните и пред телевизорите. Лудогорец излезе напред в резултата в 9-ата минута чрез Бърнард Текпетей. Матеус Касини изравни, но два гола на Пиерос Сотириу дадоха сериозен аванс на тима, воден от Мирослав Генчев.

През второто полувреме на стадион „Хювефарма арена“ оборотите в играта на Лудогорец спаднаха значително. Ботев Враца също не успя да осъществи толкова опасни атаки, колкото преди почивката. Така логично до нови попадения не се стигна.

Лудогорец и Ботев Враца излизат един срещу друг в мач от 9-ия кръг от efbet Лига. На „Хювефарма арена“ в Разград двата отбора ще искат да си възвърнат самочувствието, след като в предишния кръг на първенството допуснаха загуби съответно от Славия и ЦСКА. Тъй като треньорът на шампионите Валдас Дамбраускас е с коронавирус, на резервната скамейка отново го замества Мирослав Генчев.

Мачът в Разград започна много динамично, като двата отбора отправиха по един точен удар, като изстрелът на Елвис Ману от около 15 метра в 3-ата минута бе много опасен, но вратаря на врачани Красимир Костов направи страхотно спасяване.

В 9-ата минута Лудогорец излезе напред в резултата. Сисиньо получи топката на десния фланг и подаде на Бърнард Текпетей. Нападателят напредна към центъра по границата на наказателното поле и с плътен удар по земя матира Костов – 1:0.

Четири минути по-късно Лудогорец отново направи опасна атака, но острото подаване от дясно бе изчистено в ъглов удар от Илия Миланов.

Ботев Враца обаче изравни в 18-ата минута. Тогава при едно центриране в наказателното поле на домакините, Оливие Вердон игра много нескопосано и топката му се удари в гърба. Защитникът се подхлъзна и не успя да стигне до кълбото, към което се беше насочил Матеус касини. Бразилецът стигна пръв до топката и с техничен удар по земя от границата на наказателното поле прати топката в мрежата на Кристиан Кахлина.

Този гол стресна домакините и те увеличиха натиска към вратата на гостите от Враца. В 29-ата минута Игор Пластун имаше шанс да вкара с глава след центиране от пряк свободен удар, но стреля неточно.

Така се стигна до 36-ата минута, когато Пиерос Сотириу се разписа. След пробив на Каули отдясно топката стигна до Клод Гонсалвеш. Той пусна успореден пас на голлинията. Там топката бе избита от защитник на врачани, но стигна до Пиерос Сотириу и той от по-малко от 10 метра се разписа с мощен удар в горния част на вратата на Красимир Костов.

По-малко от 120 секунди по-късно футболистите на Лудогорец отново ликуваха. Пиерос Сотириу бе изведен през центъра  на терена от Текпетей. Кипърецът нахлу в наказателното поле и от около 15 метра прати неспасяемо топката в мрежата на гостите – 3:1.

Второто полувреме започна с по-сериозно владеене на топката от страна на Лудогорец, докато Ботев Враца предпочиташе да се защитава и да затваря празните пространства пред вратата на Костов.

Въпреки това, при една контраатака в 52-ата минута Кахлина трябваше да излиза напред, за да пресече подаване към голмайстора Матеус Касини.

Четири минути по-късно Клод Гонсалвеш копна много хубаво топката към Бърнърд Текпетей, който стреля от въздуха с левия крак. Костов отрази удара, но изпусна топката, която се насочи към голлинията. Там връхлетя Елвис Ману, но Костов го изпревари. Първоначално вратарят отново изпусна топката, но блокира с тяло достъпа до топката на нападателя на Лудогорец и в краяна сметка кълбото не премина голлинията.

В 64-ата минута след масиран натиск на Лудогорец топката стигна до оставения без опека Шакил Пинас на лявото крило. Той не се забави и веднага нанесе удар по диагонала, но топката мина вляво от вратата на Ботев Вр.

Двайстет минути преди края на мача гостите емаха шанс да застрашат вратата на „орлите“, но ударът на Виктор Василев бе неточен и не представляваше опасност за Кахлина.

Последваха по-спокойни минути на стадиона в Разград, като оборотите в действията и на домакините, и на гостите, спаднаха значително. Затова и логично до края на мача до нови по-опасни ситуации пред вратите на Кристиан Кахлина и Красимир Костов не се стигна.

Така Лудогорец записа своята 6-а победа от началото на сезона в елита на българския шампионат.

В следващия кръг от efbet Лига възпитаниците на Валдас Дамбраускас ще имат тежко гостуване на Левски на стадион „Георги Аспарухов“. Ботев Враца, от своя страна, ще посрещне на своя „Христо Ботев“ отбора на Локомотив София.

Лудогорец – Ботев Вр 3:1

1:0 Бърнард Текпетей 9′

1:1 Матеус Касини 18′

2:1 Пиерос Сотириу 36′

3:1 Пиерос Сотириу 38′

Лудогорец: 71. Кристиан Кахлина – 30. Игор Пластун (к), 24. Оливие Вердон, 32. Жосуе Са, – 4. Сисиньо (62′ – 22. Жордан Икоко), 25. Стефан Баджи (74′ – 23. Мануел Шоу), 8. Клод Гонсалвеш (75′ – 7. Алекс Сантана), 6. Шакил Пинас – 37. Бернард Текпетей (62′ – 64. Доминик Янков), 19. Пиерос Сотириу (62′ – 9. Ихиньо Марин), 10. Елвис Ману

Резерви: 1. Серджио Падт, 22. Жордан Икоко, 5. Георги Терзиев, 23.Мануел Шоу, 7. Алекс Сантана, 64. Доминик Янков, 9. Ихиньо Марин

Треньор: Мирослав Генчев

Ботев Вр: 76. Красимир  Костов – 23. Стефан Гаврилов, 18. Илия Миланов, 30. Гонсало Виейра, 22. Мартин Николов – 5. Йоан  Бауренски (80′ – 6. Антонио Георгиев), 21. Сержиньо – 16. Матеус Касини, 28. Красимир Тодоров (45′ – 10. Теодор Георгиев), 19. Юлиан Ненов (58′ – 9. Георги Николов) – 14. Йордан Желев (58′ – 11. Виктор Василев)

Резерви: 1. Николай Кръстев, 11. Виктор Василев, 9. Георги Николов, 6. Антонио Георгиев, 7. Чавдар Ивайлов, 8. Кристиян Георгиев, 10. Теодор Георгиев