Черно море изпусна да бие дузпата на Пирин в изключителен трилър в Благоевград

Пирин Благоевград и Черно море не успяха да се победят и завършиха наравно 2:2 в изключителен трилър на стадион „Христо Ботев“. Мачът от 9-ия кръг на efbet Лига беше изпълнен с драма, дузпи, обрати, червени картони и няколко ключови намеси на ВАР.DSPORT.BG

Гостите от Варна поведоха в края на първата част след спорна дузпа, реализирана от Пабло Гарсия. Две минути по-късно варненци останаха с човек по-малко. С директен червен картон беше изгонен Родриго Енрике.

В 58-ата минута равенството беше възстановено. Станислав Костов се разписа, а в ролята на асистент влезе Станислав Манолев. Секунди по-късно обаче Пабло Гарсия вкара за 2:1 в полза на “моряците” след груба вратарска грешка.

В 77-ата минута Преслав Йорданов реализира за 2:2 след нова вратарска грешка, този път от страна на националът Георги Георгиев. Малко преди края численото равенство на терена беше възстановено. Директен червен картон беше показан на Юлиян Попев, който изчисти топката с ръка от голлинията. Васил Панайотво пък пропусна последвалата дузпа.

Пирин – Черно море 2:2

(0:1 Пабло Гарсия 40′, 1:1 Станислав Костов 58′, 1:2 Пабло Гарсия 62′, 2:2 Преслав Йорданов 77′)

Червени картони: Родриго Енрике 42′ (ЧМ), Юлиян Попев (П) 87′

Началните минути на срещата бяха равностойни, като сериозни голови положения липсваха. Четвърт час след началото дойде първият точен удар към една от двете врати. Зе Гомеш пробва късмета си с шут от дистанция, но не успя да затрудни Петър Петров. Вратарят улови без особени затруднения.

В 26-ата минута Пирин създаде първата си голова възможност. Станислав Манолев получи на десния фланг и центрира в наказателното поле. Георги Георгиев внимаваше и успя да избие топката пред погледа на Станислав Костов. В ситуацията бе отсъдена и засада, тъй като нападателят беше зад защитата на гостите.

Осем минути по-късно топката беше центрирана в наказателното поле на благоевградчани след изпълнение на ъглов удар. Зе Гомеш нанесе удар, но неточно. Футболистите на Черно море обаче наобиколиха Валентин Железов в искане на дузпа за игра с ръка на Александър Дюлгеров. Ситуацията беше преразгледана от ВАР в продължение на няколко минути. В крайна сметка Железов отиде и сам изгледа повторение на случилото се, след което посочи бялата точка. В действителност Дюлгеров игра с ръка, но не стана ясно дали има умисъл в действията му.

Пабло Гарсия изпълни дузпата и с безпощаден удар не остави шансове на Петър Петров.

Две минути по-късно „моряците“ останаха с човек по-малко. Валентин Железов показа директен червен картон на Родриго Енрике. Нападателят на Черно море тръгна на индивидуален пробив, но Бенгюзов му отне топката. Съвсем умишлено Родриго препъна играча на Пирин и реферът прецени, че извършеното нарушение е за директен червен картон. В тази ситуация Железов не бе повикан от ВАР, който потвърди решението му.

В 52-рата минута Бенгюзов и Манолев комбинираха добре на десния фланг. Капитанът на „орлетата“ завърши атаката с удар без подготовка, който не намери очертанията на вратата.

Минута по-късно Христофор Хубчев центрира отляво. На далечната греда напокрит беше Манолев, който стреля от въздуха, но отново неточно.

В 58-ата минута Пирин най-сетне се възползва от численото си преимущество и изравни. Светослав Дяков намери Станислав Манолев в наказателното поле с дълго подаване, което матира защитата на варненци. Капитанът комбинира със Станислав Костов, който на празна врата с лекота се разписа.

Три минути по-късно Черно море възвърна аванса си. „Моряците“ получиха правото да изпълнят пряк свободен удар вляво от вратата на Петър Петров. Ситуацията предполагаше центриране, но Пабло Гарсия реши да изненада стража на благоевградчани и успя. Топката премина между ръцете на Петров и се озова в мрежата му.

Четвърт час преди края появилият се в игра от резервната скамейка Преслав Йорданов засече с глава центриране от ъглов удар, но покрай вратата. Нападателят беше изпуснат от защитниците на Черно море на близката греда.

В 77-ата минута Пирин стигна до равенството 2:2 след нова безумна вратарска намеса. Светослав Дяков центрира меко в наказателното поле. Георги Георгиев улови, но изпусна топката. Брахими овладя и промуши топката между краката на Живко Атанасов, а Преслав Йорданов се разписа на празна врата. „Моряците“ претендираха за нарушение срещу своя страж, но такова нямаше.

Няколко минути по-късно Черно море организира стойностна контраатака. Зе Гомеш се втурна в предни позиции на скорост. Той продължи към Виктор Попов, който продължи към Дичев. Последва удар, но Петър Петров се намеси блестящо и изби.

В 81-вата минута официален дебют за Черно море направи нападателят Евгений Сердюк, който се появи в игра на мястото на Зе Гомеш.

В 85-ата минута драматичните събития продължиха. Ферари загуби топката в изключително неврологична зона. Последва центриране в наказателното поле. От непосредствена близост Леандро Андраде не успя да преодолее Петров. Последва добавка, но стражът на Пирин отново се намеси. След това при третата добавка Мартин Дичев също не успя да отбележи. След като играта беше спряна, ВАР се намеси и сигнализира на Железов, че има игра с ръка. На повторенията ясно се видя, че Юлиян Попев изби с ръка топката от голлинията. Вследствие беше отсъдена дузпа, а Попев беше изгонен с директен червен картон. Футболистите и треньорите на домакините обградиха Железов. Все пак Васил Панайотов изпълни наказателния удар, но не успя да намери очертанията на вратата.

В добавеното време на мача Пирин получи пряк свободен удар в удобна позиция за пряк обстрел. Станислав Манолев изпълни, а след рикошет в стената топката премина малко над вратата.

Това беше и последният по-любопитен момент в срещата. Малко след това Железов даде последния съдийски сигнал, с което сложи край на драмата.

След ремито Черно море е на петото място в класирането с актив от 13 точки, докато Пирин остава на последната 14-а позиция с 4 пункта.

Илиан Илиев: Изпуснахме накрая да реши мача

Уорън Фийни: Доволен съм, играчите ми се бориха до последно

Пирин: 99. Петър Петров, 38. Александър Дюлгеров, 73. Венцислав Бенгюзов, 31. Красимир Станоев (Преслав Йорданов 72′), 7. Мохамед Брахими, 3. Петър Занев (Педро Ферари 46′), 18. Светослав Дяков, 11. Станислав Манолев – К, 29. Станислав Костов, 14. Стилиян Николов, 45. Христофор Хубчев (Юлиян Попев 71′)

Резерви: 1. Димитър Шейтанов, 8. Орлин Старокин, 44. Конър Хендерсън, 17. Спас Георгиев, 9. Преслав Йорданов, 2. Педро Ферари, 6. Юлиян Попев

Треньор: Уорън Фийни

Черно море: 22. Георги Георгиев (Иван Дюлгеров 84′), 28. Влатко Дробаров, 3. Живко Атанасов, 6. Виктор Попов, 32. Мартин Дичев, 71. Васил Панайотов, 15. Леандро Андраде, 23. Пабло Гарсия, 72. Родриго Енрике, 20. Зе Гомеш (Евгений Сердюк 81′), 77. Стефан Велев (Цветомир Панов 66′)

Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 14. Калин Георгиев, 18. Мартин Милушев, 4. Росен Стефанов, 2. Цветомир Панов, 9. Евгений Сердюк, 17. Велислав Василев

Треньор: Илиан Илиев