Десет от Славия не успяха да удържат Локо Сф в малкото столично дерби

Локомотив София победи Славия с минималното 1:0 в мач от 9-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение в срещата падна през второто полувреме и бе дело на Октавио, който с удар от границата на наказателното поле не остави никакви шансове на Светослав Вуцов.DSPORT.BG

По този начин “железничарите” продължават с успешната си серия, като не познават поражението вече в четири поредни срещи в efbet Лига – 2 победи и 2 равенства. За последно момчетата на Иван Колев отстъпиха на Лудогорец с 0:5 на 21 август.

Славия пък игра близо час с човек по-малко, след като в 38-ата минута Георги Вълчев бе изгонен за удар без топка срещу Божидар Кацаров. Ситуацията бе разгледана с ВАР, след което Драгомир Драганов прецени, че трябва да покаже червен картон на футболиста на “белите”.

В самото начало на срещата пък се наложи полиция да влиза на трибуните, за да осмири феновете на двата тима, след като агитката на Локомотив София тръгна да търси саморазправа с привържениците на гостите.

След успеха Локомотив се изкачи на седмо място в класирането с 12 точки. Славия остават трети със 17.

Локомотив Сф – Славия 1:0
Голмайстори: 1:0 Октавио 57′
Жълти картони: Владимир Семерджиев, Пламен Крачунов, Октавио (Л), Георги Вълчев, Димитър Стоянов (С)
Червени картони: Георги Вълчев (С)

Двата тима започнаха доста предпазливо в срещата, като в началните минути добрите положения липсваха. Локомотив все пак бяха малко по-настоятелни и стигнаха до два корнера, които обаче не доведоха до нищо интересно пред Светослав Вуцов.

В 16-ата минута Ертан Томбак центрира в наказателното поле на гостите, но бранител на Локомотив се намеси и изби.

Секунди по-късно се наложи срещата да бъде спряна от главния съдия Драгомир Драганов. Причината е, че феновете на Локомотив София търгнаха да се саморазправят с привържениците на гостите. Двете агитки започнаха да се замерят с различни предмети, като стюардите на стадиона не успяха да ги озаптят. Това наложи влизането на полиция на трибуните, за да могат страстите да бъдат потушени. В крайна сметка след няколко минути играта бе подновена.

Славия отправи опасен удар в 24-ата минута, когато Радослав Кирилов стреля по диагонала от разстояние, но Александър Любенов внимаваше и спаси.

В 32-ата минута Локомотив отправи точен удар към вратата на Славия, след като Пламен Крачунов стреля с глава от далчено разстояние, но не успя да затрудни Вуцов.

Славия остана с 10 души на терена в 38-ата минута. Георги Вълчев се сблъска с Божидар Кацаров, като ситуацията бе разгледана с ВАР, тъй като имаше съмнения за удар без топка на футболиста на “белите”. Драгомир Драганов изгледа повторение на сблъсъка между двамата, след което изгони Вълчев.

Малко по-късно гостите можеха да вкарат. Питър Макрилос изведе отлично Ертан Томбак, който от близко разстояние стреля, но Александър Любенов спаси.

В 43-ата минута се наложи Светослав Вуцов да се намесва след опасен удар на Октавио. Стражът на Славия обаче бе на мястото си и изби.

Вратарят на Славия трябваше да се намесва и в първата минута на даденото от съдията продължение. Октавио намери отлично Лолала на границата на наказателното поле и той стреля, но Вуцов отново показа класа и спаси.

Локомотив можеше да поведе още в началото на втората част. Октавио бе изведен по отличен начин срещу Светослав Вуцов. Бразилецът стреля в десния ъгъл на вратата, но стражът на гостите спаси.

Секунди по-късно Матеус Роча отправи опасен удар с глава от близко разстояние, но топката мина покрай десния страничен стълб на Вуцов.

В 57-ата минута Локомотив поведе. След груба грешка при изнасянето на топката от страна на защитата на Славия, тя достигна до Октавио, който с удар от границата на наказателното поле не остави никакви шансове на Светослав Вуцов.

Гостите пробваха да затруднят Александър Любенов с удар от разстояние на Питър Макрилос, но стражът на Локомотив спаси без проблем.

Славия бе много близо до изравнителен гол в 74-ата минута. Нгуела стреля опасно от границата на наказателното поле, но топката мина на сантиметри над напречната греда.

Състави

Локомотив: 24. Александър Любенов, 13. Селсо Рапосо, 6. Пламен Крачунов, 89. Матеус Роча, 4. Мики Орачев – к, 22. Владимир Семерджиев (87 – 26. Красимир Милошев), 44. Божидар Кацаров, 58. Октавио, 93. Върджил Пинсон (69 – 10. Валентин Николов), 19. Илия Димитров (90+3 – 9. Мохамед Бухмиди), 11. Реал Лолала (46 – 7. Александър Александров)
Резерви: 1. Цветомир Витков, 10. Валентин Николов, 7. Александър Александров, 26. Красимир Милошев, 9. Мохамед Бухмиди, 15. Лука Иванов, 14. Християн Чипев
Треньор: Иван Колев

Славия:21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 55. Андреа Христов – к, 18. Димитър Стоянов, 77. Георги Вълчев, 17. Ерол Дост (76 – 73. Иван Минчев), 7. Питър Макрилос (76 – 11.Кристиан Добрев) , 88. Тони Тасев (58 – 71. Емил Стоев), 10. Радослав Кирилов, 19. Мартин Сораков (45 – 16. Кемело Нгуена)
Резерви:12. Иван Дерменджиев, 71. Емил Стоев, 73. Иван Минчев, 6. Костадин Велков, 11. Кристиан Добрев, 5. Мартин Атанасов, 16. Кемело Нгуена
Треньор: Златомир Загорчич

Съдия: Драгомир Драганов