Берое нокаутира Локо Пд с гол в края

Берое победи Локомотив Пловдив с минималното 1:0 в мач от 10-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение в срещата падна в 87-ата минута и бе дело на влезлия като резерва Омар Камара.DSPORT.BG

Петър Колев: Само аз си знам за напрежението (ВИДЕО)

Домакините бяха по-активния отбор през по-голямата част от срещата, като създадоха доста положения пред вратата на пловдивчани. Заралии обаче така и не успяха да преодолеят Лукас Рейдър. Локомотив, от своя страна, не демонстрира най-добрия си футбол и вкрайна сметка си тръгна с поражение от Стара Загора.

Александър Тунчев: Миг невнимание ни коства точката (ВИДЕО)

След успеха си Берое се изкачи на пето място във временното класиране с 16 точки. Локомотив Пд пък са 12-ти със 7.

Берое – Локомотив Пд 1:0
Голмайстори:1:0 Омар Камара 87′
Жълти картони: Александър Цветков, Омар Камара (Б), Парвиз Умарбаев, Милош Петрович, Лукас Салинас (Л)
Червени картони:

В шестата минута на срещата Берое можеше да открие резултата. След подаване от дълбочина Олексей Биков допусна сериозна грешка и позволи на топката да стигне до Даниел Генов. Той навлезе в пеналта, като опита да намери свой съотборник на точката за изпълнение на дузпа, но там Милош Петрович успя да реагира и да избие в корнер.

Домакините създадоха поредна опасност пред вратата на пловдивчани в 15-ата минута. Кийлън Лебон навлезе добре по дясното крило и подаде към Серкан Юсеин, който стреля от границата на наказателното поле, но покрай лявата странична греда.

Берое продължи с добрата си игра, като в 20-ата минута бе много близо до гол. След бърза контраатака Кийлън Лебон направи страхотен спринт от над 40 метра, като надбяга защитата и остана очи в очи с Лукас Рейдер. Ударът на офанзивния футболист на заралии обаче бе отражен от стража на гостите.

Малко по-късно Абубакар Тунгара стреля от разстояние, но не успя да уцели вратата.

Берое стигна до поредна добра ситуация в 48-ата минута, когато Кийлън Лебон навлезе в наказателното поле и опита нещо средно между подаване и удар, който обаче бе уловен от Лукас Рейдър.

Локомотив имаше добра възможност да отбележи в 63-ата минута. Бирсент Карагарен навлезе от дясното крило в наказателното поле и подаде веднага към Димитър Илиев пред вратата на домакините. Реян Даскалов обаче се намеси в последния момент и изби в корнер.

Малко по-късно Александър Цветков опита удар от далечно разстояние, но топката мина много далеч от вратата.

В 87-ата минута Берое поведе. След центриране на Кийлън Лебон в пеналта, Кристиан Гомис не можа да изчисти с глава, като след карамбол топката попадна в Омар Камара, който от близко разстояние матира Лукас Рейдър.

До края на срещата опасните положения пред една от двете врати липсваха и в крайна сметка Берое се поздрави с трите точки.

Състави

Берое: 33. Генадий Ганев, 5. Омар Сако, 6. Александър Цветков – к, 10. Даниел Генов (78 – 99. Омар Камара), 11. Алиун Фал (68 – 9. Мартин Камбуров), 17. Реян Даскалов, 19. Александър Василев, 20. Стив Фуртадо, 21. Кийлън Лебон, 27. Абубакар Тунгара, 30. Серкан Юсеин (68 – 16. Симеон Мечев)
Резерви: 1. Нордин Бакер, 2. Джунейт Али, 8. Илиян Стефанов, 9. Мартин Камбуров, 15. Георги Динков, 16. Симеон Мечев, 99. Омар Камара
Треньор: Петър Колев

Локомотив Пд: 71. Лукас Рейдър, 2. Олексей Биков (73. 25. Артур Крачун), 20. Милош Петрович, 4. Кристиан Гомис, 34. Петър Витанов, 39. Парвиз Умарбаев (61 – 16. Лукас Салинас), 7. Шакил Сно (61 – 9 Бирсент Карагарен), 33. Йосип Томашевич (73 – 11. Конър Руан), 61. Венсан Марсел (83 – 6. Емил Янчев), 14. Димитър Илиев, 10. Георги Минчев
Резерви: 1. Илко Пиргов, 25. Артур Крачун, 28. Айвън Ангелов, 6. Емил Янчев, 9. Бирсент Карагарен, 16. Лукас Салинас, 11. Конър Руан
Треньор: Александър Тунчев

Съдия: Драгомир Драганов

Любо Пенев: Не са ме търсили от Берое, дано конгресът е по-истински от последния