4 гола за 30 минути, 2 червени картона за 2 секунди, но без победител във Враца

Ботев Враца и Локомотив София си вкараха четири гола за 30 минути в мача от десетия кръг на efbet Лига, но срещата завърши без победител – 2:2. Домакините поведоха с 2:0 до 12-ата минута с попадения на Дориан Бабунски и Антонио Георгиев, но „столичните железничари“ успяха да изравнят с два гола на Илия Димитров и Александър Александров. Ботев Враца завърши мача с двама човека по-малко, след като Йоан Бауренски и Красимир Тодоров бяха изгонени в 90-ата минута на двубоя.

Ботев Враца поведе с 1:0 още в 8-ата минута. След центриране от фал в наказателното поле на Локомотив София Дориан Бабунски бе изпуснат от Октавио в наказателното поле на гостите и отблизо прокара топката между краката на Александър Любенов, пращайки я в мрежата му.

Ботев Враца удвои своята преднина в 12-ата минута, когато Юлиан Ненов центрира от корнер в наказателното поле на Локомотив София, където Владимир Семерджиев се наведе в неподходящ момент, а вратарят Александър Любенов допусна груба грешка, закъснявайки да се намеси и Антонио Георгиев с глава прати топката за втори път в мрежата му.

Октавио отправи удар от границата на наказателното поле на Ботев Враца в 17-ата минута, но Красимир Костов спаси без проблеми.

Локомотив София намали своя пасив в мача в 20-ата минута, когато Октавио центрира в наказателното поле на Ботев Враца, където Красимир Костов допусна груба грешка, не успя да улови топката и я изпусна в краката на Илия Димитров, който стреля, но първоначалният му удар бе отразен от вратаря. След това Димитров отново стреля и този път не пропусна да вкара във вратата на Костов.

Локомотив София успя да изравни резултата в 29-ата минута, когато Мики Орачев подаде към Александър Александров, който с удар от границата на наказателното поле на Ботев Враца вкара топната неспасяемо под напречната греда на вратата на Красимир Костов.

Ботев Враца организира отлична контраатака в 39-ата минута. Юлиан Ненов получи много добър извеждащ пас, след което отправи мощен удар от дистанция, но Александър Любенов плонжира и спаси.

Четири минути по-късно Дориан Бабунски много добре премина през двама играчи на Локомотив София и нахлу в наказателното поле на гостите, след което пусна пас успореден на голлинията, но никой не успя да я засече, а от тялото на Матеус Касини тя излезе в аут.

Локомотив София направи много сериозен пропуск в първата минута на добавеното време на първата част. Селсо Рапосо центрира в наказателното поле на Ботев Враца, където Октавио бе изпуснат и стреля с глава, но встрани от десния стълб на врататата на Костов.

Ботев Враца вкара трети гол в 53-ата минута, но след намесата на ВАР попадението не бе зачетено заради засада. Чавдар Ивайлов получи извеждащ пас зад гърба на отбраната на Локомотив София, след което подаде към Матеус Касини, който отблизо прати топката във вратата на Любенов. Страничният съдия от далечната страна маркира засада, а неговото решение бе потвърдено, тъй като при подаването към Ивайлов, той бе зад отбраната на Локомотив.

Ботев Враца завърши мача с двама човека по-малко, след като Йоан Бауренски бе изгонен в 90-ата минута за втори жълт картон, а Красимир Тодоров бе изгонен с директен червен картон за удар с лакът в лицето на Божидар Кацаров. Ивайло Стоянов разгледа с ВАР удара на Красимир Тодоров в лицето на Кацаров и взе решение да го изгони с директен червен картон. Йоан Бауренски протестира срещу решението на рефера, за което получи втори жълт картон и бе пратен преждевременно под душовете.

След това равенство Локомотив София е седми с 13 точки, а Ботев Враца е осми с 10 точки. В следващия кръг „столичните железничари“ приемат Левски, а врачани гостуват на Пирин Благоевград.

Ботев Враца – Локомотив София 2:2

1:0 Дориан Бабунски 8′

2:0 Антонио Георгиев 12′

2:1 Илия Димитров 20′

2:2 Александър Александров 29′

Ботев Враца: 76. Красимир Костов, 2. Валери Христов, 18. Илия Миланов (К), 88. Йоан Бауренски, 77. Мартин Николов, 6. Антонио Георгиев, 17. Чавдар Ивайлов (60′ – 28. Красимир Тодоров), 21. Сержио Филипе (70′ – 30. Гонсало Виейра), 16. Матеус Касини (70′ – 11. Виктор Василев), 94. Юлиан Ненов (60′ – 15. Мирослав Маринов), 20. Дориан Бабунски (87′ – 9. Георги Николов)

резерви: 1. Николай Кръстев, 24. Стефан Гаврилов

старши треньор: Даниел Моралес

Локомотив София: 24. Александър Любенов, 13. Селсо Рапосо, 22. Владимир Семерджиев (90′ – 10. Валентин Николов), 89. Матеус Дуарте, 4. Мики Орачев, 26. Красимир Милошев (К), 44. Божидар Кацаров, 58. Октавио, 7. Александър Александров, 19. Илия Димитров (82′ – 9. Мохамед Бухмиди), 93. Виржил Пинсон (46′ – 11. Раел Лолала)

резерви: 1. Цветомир Витков, 5. Георгиос Катсикас, 2. Стойчо Атанасов, 15. Лука Иванов