Черних почерни надеждите на България срещу Литва (ВИДЕО)

България загуби тежко с 1:3 от Литва при гостуването си във Вилнюс в двубой от световните квалификации от група С. “Лъвовете” можеха да поведат в 14-ата минута, но Димитър Илиев не успя да се разпише от дузпа. Само четири минути след това обаче литовците поведоха в резултата с гол на Юстас Ласицкас. През втората част Кирил Десподов успя да върне тима ни в двубоя с гол от пряк свободен удар в 64-ата минута. DSPORT.BG

Осем минути преди края на двубоя Фьодор Черних отново даде преднина на домакините, а две минути след това тимът на Валдас Иванаускас стигна и до трети гол, който отново бе дело на Черних.

С победата литовците взеха първите си три точки в групата. България остава на четвъртата позиция с пет точки, колкото има и следващият им съперник Северна Ирландия, но селекцията, водена от Иън Бараклъф, има два мача по-малко.

Още в началото на двубоя Кирил Десподов центрира от свободен удар, а Васил Божиков не успя отблизо да засече топката. Отговорът на Литва не закъсня и секунди след това Лаукженис стреля от малък ъгъл, а топката мина на сантиметри от далечната греда. В 8-ата минута Тодор Неделев стреля от дъгата на наказателното поле, но над вратата.

В 13-ата минута реферът отсъди дузпа за “лъвовете” след нарушение срещу Петко Христов. Зад топката застана Димитър Илиев, който бе спрян от Шеткус.

След като Шеткус запази резултата във Вилнюс 0:0 литовците успяха да поведат в резултата. В 18-ата минута домакините стигнаха до гол аванс. Новиковас се възползва от грешка на Тодор Неделев, напредна по фланга и подаде в наказателното поле на Ласицкас, който вкара в опразнената врата.

Българите се опитаха в следващите минути да създадат атаки, които да доведат до изравнителен гол. В 25-ата минута Тодор Неделев отправи техничен диагонален удар, но топката мина от външната страна на мрежата. Четири минути след това Валентин Антов получи жълт картон, което значи, че ще пропусне следващия мач на България срещу Северна Ирландия в София на 12 октомври.

В 38-ата минута Шеткус направи страхотно спасяване с крак след изстрел на Кирил Десподов. Четири минути след това Георги Йомов стреля от дистанция, но покрай вратата.

Второто полувреме започна с домакински натиск на литовците, но без да се налага Мартин Луков да се намесва в началните минути. В 52-ата минута след пробив отдясно Сливка получи топката в наказателното поле, но Антов успя да подложи крака си на пътя на топката. Две минути след това Мартин Луков се намеси добре, за да опази вратата си от втори гол.

В 58-ата минута Димитър Илиев не успя да отправи удар и подаде на Кирил Десподов, който обаче също бе затворен и не успя да затрудни Шеткус. Георги Йомов също получи жълт картон през втората част и той също ще пропусне двубоя срещу Северна Ирландия.

В 64-ата минута България изравни резултата във Вилнюс! Кирил Десподов бе точен за 1:1 със страхотен гол от пряк свободен удар.

В 80-ата минута литовците уцелиха напречната греда. Две минути след това обаче тимът на Валдас Иванаускас стигна до втори гол, който бе реализиран от Фьодор Черних. Само две минути след това Вербицскас центрира в наказателното поле, а Черних вкара с глава второто си попадение в двубоя.

ЛИТВА – БЪЛГАРИЯ 3:1

1:0 Юстас Ласицкас 18′

1:1 Кирил Десподов 64′

2:1 Фьодор Черних 82′

3:1 Фьодор Черних 84′

Ясен Петров: Планът ни се провали, не можем да се оправдаем с нищо