Царско село спря лошата си серия с успех над Локо Сф

Царско село победи Локомотив София с 2:0 в първи мач от 12-ия кръг на efbet Лига. Локомотив имаше своите шансове да отбележи гол, като на два пъти футболистите на Иван Колев уцелиха гредата, но в крайна сметка не успяха да пратят топката във вратата на Янко Георгиев. Точни за успеха на “царете” бяха Васил Шопов и Лукас Диас през втората част. В края на мача Никола Колев си изкара два бързи жълти картона и бе изгонен от игра.

Със спечелените три точки Царско село вече има актив от девет на предпоследната позиция в класирането, Локо Сф пък е седми с 13. DSPORT.BG

В следващия кръг Царско село гостува на Пирин, а Локомотив София е домакин на Ботев Пловдив.

Локомотив София започна по-добре срещата. В 3-ата минута Александър Александров проби по фланга и центрира в наказателното поле, където Илия Димитров стреля с глава, но Янко Георгиев. В следващите минути Царско село успя да изравни играта, но без да застраши Любенов. В 11-ата минута Димитров отново стреля с глава, а Георгиев пак улови.

В 16-ата минута Карлос Охене опита изстрел от дистанция, но прати топката далеч от вратата. В 18-ата минута гол на Ален Стеванович не бе зачетен заради нарушение в атака на Димо Бакалов.

В 22-ата минута Александър Любенов на два пъти се намеси решаващо и не позволи на Милчо Ангелов и Христо Попадийн да вкарат във вратата му. Натискът на “царете” продължи, като минути по-късно Карлос Охене центрира, а Милчо Ангелов стреля с глава, но над вратата на Любенов.

В 39-ата минута Ален Стеванович стреля от границата на наказателното поле, но покрай вратата. В 44-ата минута късметът покри Катсикас, който можеше да изпрати топката в собствената си врата.

Втората част започна в по-бавно темпо. В 60-ата минута Пламен Крачунов след разбъркване в наказателното поле топката стигна до Пламен Крачунов, който стреля, а Янко Георгиев улови. В 65-ата минута Александър Александров уцели десния страничен стълб.

В 67-ата минута Царско село поведе в резултата. Александър Алекандров центрира в наказателното поле, Милчо Ангелов свали топката с глава, а Васил Шопов я прати във вратата на Александър Любенов.

Локо Сф тръгна в атака, търсейки изравнителен гол. В 70-ата минута Александров стреля мощно от дистанция, а Янко Георгиев успя да избие. В 74-ата минута Божидар Кацаров уцели напречната греда със силен изстрел от границата на наказателното поле.

В ответната атака Царско село удвои аванса си. В 75-ата минута Янко Георгиев пусна дълъг пас Крачунов сгреши, а Лукас Диас копна топката във вратата на Любенов.

В 86-ата минута Александър Александров центрира от свободен удар, но Мохамед Бухмиди стреля неточно с глава. В 89-ата минута Никола Колев си изкара бърз втори жълт картон и бе изгонен от игра.

Царско село – Локомотив София 2:0

1:0 Васил Шопов 67′

2:0 Лукас Диас 75′

Царско село: 1. Янко Георгиев, 3. Мартин Кавдански (к), 6. Иван Бандаловски, 7. Димо Бакалов (61′ 20. Петър Атанасов), 8. Ален Стеванович (76′ 77. Луи Нганиони), 9. Милчо Ангелов, 12. Лукас Диас (76′ 88. Никола Колев), 25. Александър Александров, 80. Карлос Охене (61′ 22. Милан Йокич), 83. Христо Попадийн, 93. Васил Шопов (76′ 10. Лъчезар Балтанов)

Резултати: 30. Милен Иванов, 4. Дилян Георгиев, 10. Лъчезар Балтанов, 20. Петър Атанасов, 22. Милан Йокич, 77. Луи Нганиони, 88. Никола Колев

Старши треньор: Любослав Пенев

Локо София: 24. Александър Любенов, 13. Селсо Рапосо, 6. Пламен Крачунов, 5. Георгиос Катсикас, 4. Мики Орачев (к), 22. Владимир Семерджиев (70′ 26. Красимир Милошев), 44. Божидар Кацаров, 58. Октавио Мерло, 93. Виржил Пинсон (46′ 11. Раел Лолала), 19. Илия Димитров (70 9. Мохамед Бухмиди), 7. Александър Александров

Резултати: 1. Цветомир Витков, 26. Красимир Милошев, 10. Валентин Николов, 9. Мохамед Бухмиди, 14. Християн Чипев, 11. Раел Лолала, 77. Мартин Стоилов

Старши треньор: Иван Колев

Жълти картони: Ален Стеванович, Александър Александров, Никола Колев (ЦС), Раел Лолала, Октавио (Л)

Червен картон: Никола Колев (ЦС)

Съдия: Станислав Тодоров