Локо Пд подчини ЦСКА 1948 на Лаута и продължава с победите

Локомотив Пловдив победи ЦСКА 1948 с 2:1 в мач от 12-ия кръг на efbet Лига. на стадиона в плодивския парк Лаута “смърфовете” стигнаха до втора поредна победа в рамките на три дни. В герой за тима на Александър Тунчев се превърна капитанът Димитър Илиев, който вкара победното попадение, а преди това направи и асистенция за първия гол на своя тим. С победата Локо Пд събра 14 точки и се изкачи до седмото място в класирането в шампионата.DSPORT.BG

Парвиз Умарбаев даде аванс на домакините в 39-ата минута. В 48-ата минута влезлият като резерва на почивката Денислав Ангелов изравни. Димитър Илиев отново изведе Локо Пд напред в 64-ата минута след точно изпълнена дузпа. В ситуацията Крум Стоянов бе изгонен с директен червен картон.

Локо Пд – ЦСКА 1948 2:1

1:0 Парвиз Умарбаев 33′, 1:1 Денислав Ангелов 48′, 2:1 Димитър Илиев 64′ (д)

Червен картон: Крум Стоянов 64′

Първото положение в срещата бе за гостите, които в 3-ата минута Галин Иванов опита да центрира отдясно, то топката бе избита в ъглов удар. След него обаче не се стигна до нищо опасно за вратата на Лукас Рейдър.

В следващите минути двата тима не успяваха да изградят опасни атаки, тъй като и двата отбора не оставяха празни пространства в защита. Все пак, в 11-ата минута Ангел Бастунов напредна през центъра и стреля. Топката се отби в крака на Кристиан Гомис и отиде към Крум Стоянов, но неговият удар бе много неточен.

Постепенно възпитаниците на Александър Тунчев взеха инициативата в срещата и започнаха по-често да комбинират в половината на ЦСКА 1948, чиито футболисти обаче стояха добре в защита.

В 25-ата минута Локо Пд стигна до много чисто положение. Бирсент Карагерен центрира много добре отдясно в наказателното поле. Там бе Димитър Илиев, който се измъкна от опеката на централните защитници и стреля с глава, но Даниел Наумов спаси.

Малко след изтичането на половин час в парк Лаута, Венсан Марсел проби мощно по дясното крило и навлезе в наказателното поле. Там нападателят смени посоката с което емилинира Георги Ангелов и стреля с левия крак, но топката мина над вратата на гостите.

Атаките на пловдивчани не спряха и в 33-ата минута Парвиз Умарбаев даде аванс на „смърфовете“. Той се разписа след чудесна комбинация между Георги Минчев и Димитър Илиев, след която капитанът на домакините пусна пас с пета към Умарбаев. Той изпревари играч в червено, като нахлу в наказателното поле и с удар по земя в левия ъгъл на Наумов вкара първия гол в мача.

Госите отговориха с удар на Ангел Бастунов. Той получи пас в наказателното поле, където финтира Гомис и стреля с левия крак, но Лукас Рейдър показа котешки рефлекс и спаси, избивайки топката в корнер. До края на полувремето не се стигна до повече опасни положения пед двете врати и така домакините се оттеглиха с гол аванс.

Второто полувреме започна по-добре за тима на Николай Киров. В 47-ата минута Георги Русев напредна добре с топка м крака и стреля, но топката рикошира в крака на Милош Петрович. Последва ъглов удар вляво от вратата на Локо Пд. Зад топката застана Русев, след чието центриране Денислав Ангелов изпревари Димитър Илиев и с глава изравни.

Попадението на Ангелов даде импулс в играта на ЦСКА 1948 и гостите започнаха да правят повече атаки към вратата на Рейдър.

Въпреки това, Локо Пд осъществи бърза контраатака в 61-ата минута. Топката стигна до Димитър Илиев и той нахлу в наказателното поле. Там Крум Стоянов га фаулира, като първоначално съдията на мача Ивайло Стоянов показа жълт картон на капитана на домакините за симулация.

След преразглеждане на ситуацията с ВАР обаче Стоянов промени решението си и изгони Стоянов, а Илиев застана зад бялата точка. Ударът му от бялата точка в 64-ата минута бе безупречен и така Локо Пловдив за втори път в мача поведе в резултата – 2:1.

Седем минути по-късно домакините осъществиха бърза контраатака след пряк свободен удар за ЦСКА 1948. Георги Минчев влезе и в наказателното поле, но топката срещна тялото на футболист в червено, а освен това бе отсъдена и засада.

В ответната атака гостите спечелиха пряк свободен удар точно на линията на наказателното поле, фронтално срещу вратата на Рейдър след нарушение на Петрович срещу Бастунов.

Последва удар на Галин Иванов, но мощният му изстрел срещна стената на „черно-белите“.

В следващите минути играта леко се накъса, като отново гостите бяха по-активни в предни позиции в търсене на изравнителен гол.

Четири минути преди края на мача Лок Пд осъществи бърза контраатака. При нея Лукас Салинас и георги Минчев се озоваха срещу трима играчи на гостите. Резервата на „смърфовете“ подаде към Минчев на границата на наказателното поле, но той се забави и ударът му бе спасен от Наумов. Пръв до избитата топка стигна Салинас, но подаването му в центъра на пеналта бе пресечен.

Секунди по-късно Гомис стреля от далеч, като след рикошет топаката кацна на напречната греда на вратата на ЦСКА 1948.

В 89-ата минута удар на Илиев с глава след центиране отляво на Салинас мина над вратата на Наумов.

В продължението отново Салинас бе в основата на опасност пред вратата на гостите, но ударът на футболиста с №16 от пряк свободен удар от далечна дистанция мина покрай лявата греда на вратата на гостите.

През последните секунди на мача възпитаниците на Николай Киров обкръжиха вратата на Рейдър в търсене на изравнителен гол, но до такъв не се стигна и така Локо Пловдив стигна до победата.

В следващия кръг от efbet Лига Локомотив Пловдив ще има тежко гостуване на ЦСКА на „Българска армия“. В същото време тимът на Николай Киров ще приеме Арда Кърджали на Националния стадион „Васил Левски“.

Александър Тунчев: Надявам се с тази победа да продължим да затвърждаваме (ВИДЕО)

Киров: Извън София ни липсва самочувствие (ВИДЕО)

Локо Пд: 71. Лукас Рейдър – 4. Кристиан Гомис, 20. Милош Петрович, 2. Олексий Биков – 9. Бирсент Карагарен (65′ – 7. Шакил Сно), 39. Парвиз Умарбаев, 34. Петър Витанов (80′ – 6. Емил Янчев), 33. Йосип Томашевич (88′ – 44. Николай Николаев) – 61. Венсан Марсел (65′ – 16. Лукас Салинас) – 14. Димитър Илиев (к), 10. Георги Минчев

Резерви: 1. Илко Пиргов, 25. Артур Крачун, 7. Шакил Сно, 44. Николай Николаев, 16. Лукас Салинас, 6. Емил Янчев, 28. Айвън Ангелов

Старши треньор: Александър Тунчев

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов (к) – 6. Деян Лозев, 3. Димитър Пиргов, 87. Симеон Петров, 24. Лазар Марин (45′ – 9. Денислав Ангелов) – 25. Георги Ангелов, 18. Ивайло Чочев – 33. Галин Иванов, 20. Ангел Бастунов (79′ – 8. Ивайло Климентов), 77. Крум Стоянов – 10. Георги Русев

Резерви: 1. Димитър Тодоров, 64. Владимир Гогов, 8. Ивайло Климентов, 7. Марио Топузов, 9. Денислав Ангелов, 98. Валентин Йосков, 61. Стелиян Добрев

Старши треньор: Николай Киров

Съдия: Ивайло Стоянов

Жълти картони: Милош петрович (Л); Деян Лозев (Ц)