Драматични последни минути не развалиха равенството между Арда и Славия

Арда и Славия не успяха да се победят в двубой от 12-ия кръг на efbet Лига, завършвайки 1:1 на “Арена Арда”. Така нито един от двата отбора не успя да се върне на победния път, след като в последните си три срещи и двата тима имаха по две равенства и една загуба. DSPORT.BG

Рожденикът Мартин Сораков даде аванс на “белите” в 16-ата минута, а Милен Желев донесе точката на домакините с попадение с глава в 71-ата минута.

Славия е на четвърта позиция в класирането с 20 точки, а Арда е 10-и с 11.

В следващия кръг Арда гостува на ЦСКА 1948, като преди това гостува на ЦСКА в 1/8-финалите за Купата на България. Славия пък ще е домакин на Пирин за Купата, а след това приема Ботев Враца.

В началните минути футболистите на Арда задържаха топката, но без да създадат работа за Светослав Вуцов. В 7-ата минута Спас Делев подаде към Александър Александров, който върна към Иван Тилев, но неговият изстрел мина покрай вратата.

В 13-ата минута Мартин Сораков не успя да стигне едно дълго подаване и да застраши Караджов. В следващите минути Славия изравни играта.

В 16-ата минута Мартин Сораков даде преднина на “белите”, след като Радослав Кирилов опита техничен удар тип задна ножица, Караджов изби, а дебнещият млад нападател на столичани прати топката във вратата на Арда.

Четири минути след гола Иван Минчев центрира от корнер, а Георги Вълчев игра с глава, но прати топката покрай вратата. Голът на Сораков даде импулс в играта на “белите”, които се настаниха в половината на домакините. В 30-ата минута Радослав Кирилов направи хубав пробив и прати топката във вратарското поле, но нямаше негов съотборник, който да може да я засече във вратата на Караджов.

В 37-ата минута Румен Руменов опита удар от дистанция, но прати топката над вратата. Две минути след това Жуниньо стреля по земя право в ръцете на Вуцов.

Георги Чиликов замени Светослав Ковачев с Иван Коконов за втората част, която започна със спасяване на Иван Караджов след изстрел на Сораков отблизо. В 51-ата минута Караджов отчая и Радослав Кирилов. Минута след това Румен Руменов стреля от въздуха, но Светослав Вуцов бе на добра позиция и отрази удара на халфа на Арда. В 62-ата минута Вуцов отрази и удар на Спас Делев от малък ъгъл.

В 70-ата минута Ертан Томбак фаулира Спас Делев встрани от наказателното поле, а жълтия картон получи Емил Виячки за реакцията си срещу Валентин Железов. Центрирането на Делев доведе до гол с глава на Милен Желев.

След изравнителното попадение на тима от Кърджали и двата тима тръгнаха в атака, за да търсят победен гол. В 85-ата минута Спас Делев и Иван Коконов разиграха късо от корнер, но топката излезе в аут. Две минути след това топката не бе изчестена добре от защитниците на Славия, което позволи на Делев да стреля от воле, но над вратата на “белите”.

В 90-ата минута Светослав Вуцов се отличи с феноменално спасяване, след като Спас Делев стреля мощно от границата на наказателното поле. Минута след това пък Алекс Петков уцели десния страничния стълб на вратата, пазена от Вуцов.

В добавеното време на срещата Иван Караджов улови след центриране в наказателното поле, а след това пусна дълъг пас към Спас Делев, а играчът на Арда бе спрян пред границата на наказателното поле от Емил Стоев. Тонислав Йорданов застана зад топката да изпълни нарушението, което бе върнато от съдията по-назад.

Георги Чиликов: Допускаме грешки, които са прекалено елементарни за нивото на Арда

Заги: Скарах се в съблекалнята заради грешките

АРДА – СЛАВИЯ 1:1

0:1 Мартин Сораков 16′

1:1 Милен Желев 71′

Арда: 12. Иван Караджов, 4. Милен Стоев (74′ 81. Атанас Зехиров), 8. Милен Желев, 24. Алекс Петков, 33. Иван Тилев (58′ 98. Тонислав Йорданов), 11. Александър Георгиев, 19. Румен Руменов, 80. Лъчезар Котев, 10. Светослав Ковачев (46′ 17. Иван Коконов), 9. Спас Делев -к, 37. Жуниньо (81′ 77. Илия Юруков)

Резерви: 36. Васил Симеонов, 17. Иван Коконов, 70. Христо Иванов, 71. Пламен Крумов, 77. Илия Юруков, 81. Атанас Зехиров, 98. Тонислав Йорданов

Треньор: Георги Чиликов

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 55. Андреа Христов -к, 23. Емил Виячки, 37. Венцислав Керчев, 77. Георги Вълчев, 17. Ерол Дост (92′ 5. Мартин Атанасов ), 73. Иван Минчев (65′ 16. Кемело Нгуена), 88. Тони Тасев (58′ 71. Емил Стоев), 10. Радослав Кирилов (92′ 18. Димитър Стоянов), 19. Мартин Сораков (65′ 11. Кристиан Добрев)

Резерви: 1. Георги Петков, 18. Димитър Стоянов, 71. Емил Стоев, 16. Кемело Нгуена, 7. Питър Макрилос, 11. Кристиан Добрев, 5. Мартин Атанасов