Втори гол на Билал Бари, две попадения на Марин Петков и втора поредна победа на Левски (видеоанализ)

Левски постигна втора поредна победа в efbet Лига, след като се постави с 3:0 при домакинството на Пирин Благоевград в мач от 12-ия кръг на шампионата. Билал Бари вкара във втори пореден мач гол за “сините”, а преди него на два пъти точен бе Марин Петков . DSPORT.BG

Билал Бари получи топката пред наказателното поле на Пирин в 6-ата минута и стреля, но в ръцете на Ник Хенгелман.

Георги Миланов направи добър пробив в 15-ата минута и стреля, но слабо и право в ръцете на Хенгелман.

Петър Занев получи първия жълт картон в мача в 16-ата минута.

Левски поведе в резултата в 24-ата минута. Георги Миланов с превъзходен пас изведе Марин Петков сам срещу Ник Хенгелман, а нападателят на “сините” успя да овладее топката и без забавяне да я прати в мрежата за 1:0.

Радослав Цонев отправи удар от разстояние в 37-ата минута, но встрани от левия стълб на вратата на Хенгелман.

Мохамед Брахими свали с глава в 56-ата минута към Станислав Костов, който стреля от въздуха, от границата на наказателното поле на Левски, но топката срещна напречната греда на вратата на Николай Михайлов.

Левски удвои своята преднина в 63-ата минута, с втория гол в мача на Марин Петков. Радослав Цонев центрира от корнер в наказателното поле на Пирин, където Станислав Манолев продължи с глава топката към втора греда, но там Марин Петков изпревари Станислав Костов и отблизо вкара топката във вратата на Ник Хенгелман.

Левски направи много сериозен пропуск в 71-ата минута. Борислав Цонев подаде към Здравко Димитров, който бе изведен сам срещу Ник Хенгелман и стреля покрай него, но в последния момент Петър Занев чукна топката и тя срещна напречната греда на вратата на Пирин.

Левски направи нов фрапантен пропуск в 82-ата минута. Борислав Цонев направи поредния си впечатляващ извеждащ пас, този път към Димитър Костадинов, който излезе сам срещу Хенгелман, но стреля встрани от десния страничен стълб на вратата на Пирин Благоевград.

Борислав Цонев отправи много коварен удар от границата на наказателното поле на Пирин в 84-ата минута, но Ник Хенгелман демонстрира чудесен рефлекс и успя да избие топката в корнер.

Билал Бари отправи хубав удар от разстояние в 85-ата минута, но топката премина встрани от левия стълб на вратата на Хенгелман. Минута по-късно Радослав Цонев отново стреля, но отново неточно в аут.

Радослав Цонев получи жълт картон в 88-ата минута и заради натрупани картони ще пропусне осминафиналния мач за Купата на България срещу Септември Симитли.

Левски вкара трети гол в 90-ата минута. Вратарят Ник Хенгелман допусна много груба грешка, след като излезе извън наказателното поле, но се размина с топката, която се опита да изрита. Билал Бари бе най-съобразителен и вкара топката в опразнената врата за 3:0.

Георги Миланов стреля от дъгата на наказателното поле на Пирин в третата минута на добавеното време на мача, но Хенгелман плонжира и изби в корнер.

След изпълнението на ъгловия удар, Георги Миланов вкара топката във вратата на Пирин, но съдията Никола Попов маркира нарушение на футболиста на Левски срещу Петър Занев. Миланов се подпря на раменете на Занев.

Левски се изкачи на осмо място в класирането с 14 точки, а Пирин Благоевград е последен с 8.

Втори гол на Билал Бари, втора поредна победа на Левски

Стоилов: В сравнение с мача срещу Локо Сф има напредък, с всеки изминал ден трябва да се подобряваме (ВИДЕО)

Левски – Пирин Бл 3:0

1:0 Марин Петков 24′

2:0 Марин Петков 63′

3:0 Билал Бари 90′

Левски: 13. Николай Михайлов – 91. Драган Михайлович, 33. Хосе Кордожа, 3. Гьоко Зайков, 4. Иван Гаранов – 21. Радослав Цонев, 7. Георги Миланов – 88. Марин Петков (89′ – 79. Мартин Петков), 10. Борислав Цонев (87′ – 6. Ивайло Найденов), 11. Здравко Димитров (77′ – 20. Димитър Костадинов) – 19. Билал Бари

резерви: 66. Пламен Андреев, 5. Христос Шелис, 22. Патрик-Габриел Галчев, 41. Георги Александров

старши треньор: Станимир Стоилов

Пирин: 12. Ник Хенгелман – 14. Стилиян Николов, 38. Александър Дюлгеров, 3. Петър Занев, 45. Христофор Хубчев – 8. Орлин Старокин, 73. Венцислав Бенгюзов (70′ – 9. Преслав Йорданов) – 11. Станислав Манолев (к), 31. Красимир Станоев, 7. Мохамед Брахими (73′ – 71. Антон Карачанаков) – 29. Станислав Костов

резерви: 1. Димитър Шейтанов, 44. Конър Хендерсън, 2. Педро Ферари, 17. Спас Георгиев, 6. Юлиан Попев