ЦСКА пропусна да оглави класирането след хикс срещу Берое (Видеоанализ)

ЦСКА пропусна възможността да излезе на върха в класирането в efbet Лига, след като направи равенство 0:0 срещу Берое. Домакините имаха по-добри положения, но така и не успяха да се възползват от тях. “Червените” пък трябва да благодарят на вратаря си Густаво Бусато, който на няколко пъти спаси тима си от попадение.DISPORT.BG

След равенството ЦСКА събра 23 точки след 9 изиграни мача и е само на 1 от лидера Лудогорец, който също е с 9 срещи в актива си. Утре “орлите” гостуват на Ботев Пловдив. Берое от своя страна остават шести със 17 точки след 11 изиграни мача.

Голмайстори:
Жълти картони: Илиян Стефанов, Стив Фуртадо, Джунейт Али (Б), Юрген Матей (Ц)
Червени картони:

Двубоят започна с минута мълчание в памет на фен на заралии.

Домакините започнаха по-активно срещата. Мартин Камбуров получи добро подаване в наказателното поле и стреля, но топката срещна тялото на бранител в “червено”. Последва центриране в пеналта, където Брадли Мазику и Карол Метс успяха да се справят и изчистят.

ЦСКА отправи първия си удар в срещата в 6-ата минута. Тибо Вион стреля силно след триково изпълнение на фаул, но топката прелетя високо над напречната греда.

В 16-ата минута Федерико Варела изведе отлично Жорди Кайседо в наказателното поле на заралии. Еквадорецът обаче стреля много неточно покрай дясната греда на Генадий Ганев.

Густаво Бусато спаси ЦСКА от сигурен гол в 20-ата минута. Стив Фуртадо центрира в пеналта на гостите, където Мартин Камбуров стреля, но бразилският страж на “червените” реагира страхотно и спаси.

Столичани отговориха с опасен удар на Федерико Варела, който обаче не намери очертанията на вратата.

В 31-ата минута Георги Йомов центрира в пеналта от фаул. Там Федерико Варела игра с глава, но Генадий Ганев успя да избие в корнер.

До края на полувремето двата тима си размениха по още няколко добри атаки, но до опасно положение пред една от двете врати така и не се стигна.

В 53-ата минута на мача Даниел Генов получи подаване в наказателното поле на ЦСКА, като стреля веднага, но точно в ръцете на Густаво Бусато.

Малко по-късно Александър Цветков намери Генов в пеналта на “червените”, но ударът му мина над вратата на съперника.

Влезлият като резерва за ЦСКА Карло Мухар стреля силно от разстояние в 62-ата минута, но топката срещната тяло на бранител и излезе в корнер.

В 68-ата Джунейт Али проби добре по десния фланг и навлезе в пеналта на гостите. Ударът му обаче срещна трялото на защитник. Топката все пак стигна до Кийлън Лебон, който от границата на наказателното поле стреля, но право в ръцете на Бусато.

Десетина минути по-късно “червените” създадоха добра ситуация пред вратата на домакините. Жеферсон центрира от фаул, Юрген Матей свали към Карло Мухар, който опита с глава да продължи пътя на топката от близката греда, но я прати право в ръцете на Генадий Ганев.

Около минута по-късно Георги Йомов опита удар от далечна дистанция, който обаче бе много неточен.

В 88-ата минута Берое бе много близо до гол. След центриране от корнер Камен Хаджиев стреля с глава, но точно в тялото на Густаво Бусато.

Бразилският вратар спаси силен удар на Реян Даскалов от разстояние в 91-ата минута. 120 секунди отново той се намеси, след изстрел на Лебон.

Състави

Берое:33. Генадий Ганев, 6. Александър Цветков, 8. Илиян Стефанов (87 – 27. Абубакар Тунгара), 9. Мартин Камбуров – к (65 – 7. Кукула), 10. Даниел Генов (65 – 21. Кийлън Лебон), 15. Георги Динков, 16. Симеон Мечев, 17. Реян Даскалов, 19. Александър Василев, 20. Стив Фуртадо (46 – 2. Джунейт Али), 26. Камен Хаджиев
Резерви:1. Нордин Бакер, 2. Джунейт Али, 4. Христо Митев, 7. Кукула, 21. Кийлън Лебон, 27. Абубакар Тунгара, 30. Серкан Юсеин
Треньор: Петър Колев

ЦСКА:1. Густаво Бусато, 18. Брадли Мазику, 2. Юрген Матей – к, 20. Карол Метс, 28. Пламен Гълъбов (58 – 24. Карло Мухар), 15. Тибо Вион (82 – 19. Иван Турицов), 21. Амос Юга (58 – 3. Жеферсон), 5. Федерико Варела (69 – 7. Йоан Баи), 10. Георги Йомов, 30. Яник Вилдсхут (82 – 14. Калоян Кръстев), 9. Жори Кайседо
Резерви:25. Димитър Евтимов, 3. Жеферсон, 19. Иван Турицов, 7. Йоан Баи, 14. Калоян Кръстев, 24. Карло Мухар, 29. Томас Лам
Треньор: Стойчо Младенов

Съдия: Георги Кабаков