Левски разби Септември Симитли, Билал Бари с хеттрик (Видеоанализ)

евски се класира за 1/4-финалите на турнира за Купата на България, след като прегази Септември Симитли със 7:0 на стадион “Георги Аспарухов”. В героя за “сигнал” се преобразува нападателят Билал Бари, който реализира хеттрика. Останалите попадения за столичани бяха дело на Марин Петков, Георги Миланов, Борислав Цонев и Димитър Костадинов .DSPORT.BG

Домакините бяха по-добрият тим от самото начало, като още през първото полувреме вкараха три гола. След почивката играчът на Станимир Стоилов продължиха да натисната съперника си и стигнаха до нови четири попадения.

Благодарение на успеха си Левски се класира за 1/4-финалите на Купата на България, където вече е Локомотив Пд, който отстрани Локо Сф по-рано днес.

Левски – Септември Сим 7:0
Голмайстори: 1:0 Марин Петков 20′, 2:0 Билал Бари 22′, 3:0 Билал Бари 27′, 4:0 Георги Миланов 68′, 5:0 Билал Бари 70′, 6 :0 Борислав Цонев 80′, 7:0 Димитър Костадинов 82′
Жълти картони: Андриан Краев (Л)
Червени картони:

Двубоят започва с минута мълчане в паметта на легендата на Славия Александър Шаламанов, който почина вчера на 80-годишна възраст.

Още в първата минута Георги Миланов се опитва да изведе Билал Бари с подаване от дълбочината, но вратата пази на гостите Антонио Тука излеза и улови.

Малко по-късно Билал Бари се озова на добрата позиция след рикошета и стреля, но стражът на септември отново действа отлично, като излезе далеч напред от голлинията си и спаси.

В 6-ата минута Георги Миланов центрира от фаул, като Гьоко Зайков стреля с глава, но право в ръцете на Тута.

Левски бе много близо до гол в 8-ата минута. След центриране в наказателното поле Марин Петков стреля силно, но вратарят на Септември изби. Топката попадна на крака на Мартин Петков, който отблизко разстояние я прати високо над напречната греда.

В 19-ата минута Иван Горанов центрира много опасно в наказателното поле на Септември, но там Билал Бари не успя да достигне до топката и вкрайна сметка тя бе избита в корнер.

Само минута по-късно “сините” поведоха. Билал Бари намери Георги Миланов по лявото крило. Полузащитникът навлезе в пеналта на гостите и намери Марин Петков, който отблизо прати топката неспасяемо в мрежата на Септември.

В 22-ата минута домакините вкараха втори гол. Андриан Краев загуби една топка около пеналта на гостите. Халфът на Левски обаче успя да я спечели отново и центрира в наказателното поле, където Билал Бари с летящ плонж се разписа за 2:0. Това бе негов трети гол за столичани в трети пореден мач.

Левски вкара трети гол в 27-ата минута. След центриране от дясно топката достигна до Билал Бари, който с мощен удар се разписа за втори път в срещата.

Три минути по-късно Димитър Костадинов стреля отлично от далечно разстояние, но топката мина покрай лявата греда.

Домакините продължиха да натискат съперника си и стигнаха до поредно положение пред вратата на Антонио Тута в 32-ата минута. Драган Михайлович центрира в наказателното поле, където Георги Миланов стреля със задна ножица, но не успя да намери очертанията на вратата.

Септември създаде добро положение в 36-ата минута, когато Васил Божинов бе изведен добре в наказателното поле на Левски. Той обаче бе застигнат от бранител на Левски, който успя да изчисти в корнер.

В 56-ата минута Левски стигна до добро положение. Димитър Костадинов центрира от дясното крило, като Билал Бари опита да играе с глава, но топката бе малко по-висока от необходимото и той не успя да отправи силен удар.

“Сините” бяха близо до попадение в 64-ата минута на мача. Иван Горанов центрира много добре в пеналта, където Борислав Цонев стреля с глава, но покрай вратата.

Само четири минути по-късно Левски стигна до четвърти гол. След центриране от корнер вратарят на гостите Антонио Тута излезе неразчетено и не успя да избие, като топката попадна на крака на Георги Миланов, който от няколко метра се разписа.

В 70-ата минута домакините вкараха пето попадение. Иван Горанов центрира от лявото крило, бранител на Септември не успя да пресече подаването и топката стигна до Билал Бари, който отблизо оформи своя хеттрик.

Левски вкара шести гол десети минути преди края на редовното време на срещата. Андриан Краев намери Патрик-Габриел Галчев, който веднага подаде към Борислав Цонев, който с удар от движение се разписа за 7:0.

Само 2 минути по-късно “сините” отбелязаха за седми път. Иван Горанов центрира в наказателното поле на Септември, където Димитър Костадинов се оказа най-съобразителен и прати топката в мрежата на гостите.

В първата минута на даденото от съдията продължение на срещата “сините” можеха да вкарат осми гол, но ударът на Борислав Цонев с глава срещна напречната греда.

Състави

Левски: 66. Пламен Андреев, 3. Гьоко Зайков (46 – 5. Христош Шелис), 4. Иван Горанов – к, 7. Георги Миланов (69 – 6. Ивайло Найденов), 19. Билал Бари, 20. Димитър Костадинов, 33. Хосе Кордоба, 79. Мартин Петков (61 – 10. Борислав Цонев), 88. Марин Петков (55 – 11. Здравко Димитров), 89. Андриан Краев, 91. Драган Михайлович (46 – 22. Патрик-Габриел Галчев)
Резерви:99. Йоан Загоров, 5. Христос Шелис, 6. Ивайло Найденов, 10. Борислав Цонев, 11. Здравко Димитров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 41. Георги Александров
Треньор: Станимир Стоилов

Септември : 24. Антонио Тута, 77. Кристиян Михайлов, 4. Димитър Митев (73 – 27. Слави Косов), 28. Крум Николов (67 – 7. Кирил Мутавджийски), 19. Васил Божинов, 17. Запро Динев, 11. Китан Василев (61 – 14. Веселин Любомиров), 6. Йоан Петров, 66. Христо Младенов, 10. Анатоли Лукейски – к (46 – 8. Тодор Траянов), 99. Кирил Грозданов
Резерви :34. Веселин Ганев, 14. Веселин Любомиров, 88. Даниел Гогор, 20. Емил Петров, 7. Кирил Мутавджийски, 27. Слави Косов, 8. Тодор Траянов
Треньор : Троян Радулов

Съдия : Василимир Ел-Хатиб