Черно море потопи неубедителен Левски

Черно море победи Левски с 1:0 след много добър мач, който изнесоха футболистите на Илиан Илиев. Единственото попадение в срещата реализира Родриго Енрике, който вкара в 49-ата минута. Бразилецът преодоля Драган Михайлович и от границата на наказателното поле стреля в долния ляв ъгъл, а Николай Михайлов не успя да спре топката и тя влезе в мрежата.DSPORT.BG

ЧЕРНО МОРЕ – ЛЕВСКИ 1:0
1:0 Родриго Енрике 49

Левски бе твърде неубедителен в срещата на “Тича”. “Сините” отправиха първия си удар по посока вратата на Иван Дюлгеров в 66-ата минута. Първото чисто голово положение дойде в 84-ата, а най-чистото в 93-ата минута, но с това и няколко корнера, се изчерпаха позитивите за отбора на Станимир Стоилов.

Варненци останаха и с човек по-малко в 90-ата минута, когато Пабло Гарсия получи втори жълт картон и остави своите с човек по-малко в последните 5 игрови минути на мача.

Домакините от Черно море пропуснаха по-чистите положения в мача. Още в 6-ата минута пропусна чисто голово положение. Виктор Попов подаде към Василев, който не успя да засече топката от 4 метра от вратата. Само 32 секунди след старта на втората част Евгений Сердюк получи топка от дълбочина, преодоля Николай Михайлов, но скъси ъгъла твърде много и не уцели вратата.

Футболистите на Левски пристигнаха в часовете преди мача в морската столица с чартърен полет от София. Към Варна пътува и юношеския тим на „сините“, който също гостува на Черно море и също загуби с 0:1 в мач от елитната група до 19 години.

Още във 2-ата минута гостите от Левски имаха гостите изпълниха ъглов удар, при който не се случи нищо интересно. Домакините от Варна обаче сътвориха бърза конраатака, при която Родриго стреля, топката се удари в тялото на Иван Горанов и по този начин спря пътя на топката.

В 6-ата минута Черно море пропусна изключително чисто голово положение. Виктор Попов се включи опасно отдясно, влезе в наказателното поле и центрира успоредно на аутлинията. Велислав Василев бе близо да засече топката във вратата на Николай Михайлов, но се размина с нея.

В 8-ата минута варненци направиха трета поредна опасна контраатака, след ъглов удар на Левски. Атаката завърши с далечен удар на Васил Панайотов, но прави в ръцете на Михайлов.

След 7 минути игра Васил Панайотов открадна топката от Адриян Краев, но пасът му в дълбочина не успя да намери Сердюк и попадна в ръцете на Михайлов.

В първата четвърт на двубоя двата отбора правят интересен мач на добро темпо.

В 41-ата минута Васил Панайотов се озова на изгодна позиция за изстрел. Той получи топката пред наказателното поле, намери най-добрата възможна гледна точка, но не уцели добре топката и тя излезе в аут.

Минутка по-късно Виктор Попов открадна топката от Радослав Цонев, но стреля с левия крак високо над вратата.

В последната минута на полувремето Живко Атанасов сбърка пред наказателното поле и се наложи Пабло Гарсия да извърши нарушение, с което заслужи жълт картон. Топката бе поставена на около 27 метра фронтално срещу вратата, а Радослав Цонев изпрати топката в стената.

Само след 32 секщунди игра на второто полувреме Евгений Сердюк получи паст от дълбочина, мина покрай Николай Михайлов, но скъси доста ъгъла си и след това не успя да уцели празната врата.

Черно море поведе в резултата в 49-ата минута. Родриго Енрике получи топката пред наказателното поле, успя да се справи с Драган Михайлович, намери място за стрелба и я изпрати в долния ляв ъгъл на Николай Михайлов. Стражът на Левски не успя да я достигне и тя влезе във вратата за 1:0.

В 54-ата минута младият Велислав Василев стреля от дистанция, а Николай Михайлов с мъка изби в корнер.

Малко по-късно домакините създадоха суматоха след центриране от пряк свободен удар, но Живко Атанасов се уцели добре топката и я изпрати в аут.

В 66-ата минута Левски отправи първия удар на Левски в мача срещу Черно море. Радослав Цонев стреля от границата на наказателното поле, но Дюлгеров спаси.

В 82-ата минута Родриго стреля опасно, но Михайлов изби в корнер.

Левски създаде най-доброто си положение в 84-ата минута. След добра атака отдясно Билал Бари се озова в добра ситуация, стреля, но твърде лего, а Иван Дюлгеров успя да се добере до топката и предотврати тази опасност.

В 90-ата минута Пабло Гарсия получи втори жълт и червен картон за нарушение срещу Георги Миланов.

В 93-ата минута Иван Дюлгеров направи невероятно спасяване, след удар на Андриян Краев и по този начин запази преднината на своя отбор.

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 71. Васил Панайотов, 23. Пабло Гарсия, 72. Родриго Енрике, 20. Зе Гомеш (83 – 27. Даниел Димов), 17. Велислав Василев (76 – 92. Джеваро Непомусено), 9. Евгений Сердюк

РЕЗЕРВИ: 22. Георги Георгиев, 27. Даниел Димов, 32. Мартин Дичев, 88. Павел Георгиев, 18. Мартин Милушев, 14. Калин Георгиев, 92. Джеваро Непомусено

ЛЕВСКИ: 13. Николай Михайлов, 91. Драган Михайлович, 3. Гьоко Зайков, 33. Хосе Кордоба, 4. Иван Горанов, 21. Радослав Цонев (89 – 79. Мартин Петков), 7. Георги Миланов, 20. Димитър Косатдинов (65 – 11. Здравко Димитров), 89. Андриан Краев, 88. Марин Петков (58 – 10. Борислав Цонев), 19. Билал Бари

РЕЗЕРВИ: 66. Пламен Андреев, 6. Ивайло Найденов, 10. Борислав Цонев, 11. Здравко Димитров, 22. Партик-Габриел Галчев, 41. Георги Александров, 79. Мартин Петков

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Пабло Гарсия (ЧМ)

ЧЕРНО МОРЕ: Пабло Гарсия (90, Черно море)

РЕФЕР: Станимир Тренчев