Пирин спечели битката в дъното и прати Царско село на последното място

Пирин спечели с 2:1 домакинството си на Царско село от 13-ия кръг на efbet Лига. „Орлетата“ започнаха мача много силно и поведоха четвърт час след първия съдийски сигнал. Точен беше Преслав Йорданов. Десетина минути по-късно Петър Занев удвои преднината на домакините. DSPORT.BG

В края на първата част „царете“ върнаха едно от попаденията чрез Милчо Ангелов, който се възползва от грешка на Станислав Костов.

След зрелищното първо полувреме, втората част беше доста по-безлична. Пирин умело уби темпото на мача и съхрани крехкия си аванс. Сериозни голови положения липсваха, освен едно – на Преслав Йорданов в 85-ата минута. Нападателят обаче направи фрапантен пропуск.

Пирин – Царско село 2:1

(1:0 Преслав Йорданов 15′, 2:0 Петър Занев 26′, 2:1 Милчо Ангелов 40′)

Още с първата си по-стойностна атака „орлетата“ бяха близо до гола. Мохамед Брахими получи на левия фланг и с остро центриране по земя намери Преслав Йорданов. Нападателят изпревари Янко Георгиев и засече, но прати топката в напречната греда.

В 5-ата минута Пирин организира бърза контраатака. Антон Карачанаков напредна по десния фланг и потърси Преслав Йорданов. Мартин Кавдански се подхлъзна, но Георгиев успя да улови и предотврати опасност за мрежата си.

Силните минути на домакините продължиха. В 8-ата Станислав Костов подхвана опасна контраатака. Бившият таран на Левски спечели доста терен и комбинира с Карачанаков. Той реши да играе сам, но се забави и топката му бе отнета.

В 12-ата минута Ален Стеванович опита късмета си със силен шут от далечно разстояние. Колкото мощен, толкова и неточен обаче беше ударът.

Четвърт час след началото Пирин материализира третата си опасна контраатака от началото на срещата. Станислав Манолев отне в центъра от Христо Попадийн и пусна моментално към Костов. Нападателят с прецизно подаване намери Преслав Йорданов, който си спря топката и с елегантен удар по земя матира Георгиев за 1:0.

Четири минути по-късно Пирин получи нов страхотен шанс да обстрелва вратата на Георгиев. Карлос Охене фаулира Станислав Костов в дъгата на наказателното поле и спря обещаваща атака. Домакините получиха пряк свободен удар на много добра стрелкова позиция. Карачанаков застана зад топката и стреля директно, но ударът му срещна напречната греда. Янко Георгиев изобщо не успя да реагира и само проследи с поглед ситуацията.

В 26-ата минута Пирин вкара втори гол и удвои преднината си. В голмайстор се превърна Петър Занев. Топката беше центрирана от ъглов удар. Иван Бандаловски не успя да изчисти и последва ново центриране на Карачанаков. На далечната греда непокрит беше Занев. Защитникът скочи високо и заби топката в мрежата.

Половин час след първия съдийски сигнал „царете“ пропуснаха да възстановят един гол. Димо Бакалов получи на десния фланг и центрира остро успоредно на голлинията. Милчо Ангелов изпревари Александър Дюлгеров, но прати топката в аут.

До почивката Царско село натисна и в 40-ата минута успя да върне едно от попаденията. Топката беше пратена в наказателното поле на „орлетата“ от тъч. Станислав Костов се беше озовал в отбранителната линия и направи груба грешка. Кавдански стреля от чиста позиция, но Ник Хенгелман спаси. При добавката Милчо Ангелов беше безпощаден.

В началото на втората част Царско село изглеждаше доста по-нападателно. В 49-ата минута Ангелов засече с глава центриране, но прати топката над напречната греда.

Десет минути по-късно Лукас Диас центрира от корнер. Иван Бандаловски скочи между двама и стреля с глава, но над напречната греда.

В 65-ата минута Манолев беше намерен в наказателното поле на гостите. Той стреля от воле, но право в ръцете на Янко Георгиев.

В 71-вата минута Станислав Манолев беше изведен по левия фланг. Той намери Стиличн Николов, чийто удар бе блокиран. Последва нов изстрел – този път дело на Орлин Старокин. След рикошет в тялото на Иван Бандаловски топката премина на сантиметри покрай десния страничен стълб. След това беше отсъдена засада на Манолев.

15 минути преди изтичането на редовното време Преслав Йорданов направи фрапантен пропуск. Мохамед Брахими овладя на гърди дълго подаване на Хенгелман. Крилото на „орлетата“ преодоля Кавдански и намери Преслав Йорданов. От чиста позиция нападателят направи пропуска на мача, като прати топката в аут.

В 85-ата минута Царско село пропусна златен шанс да възстанови равенството. Петър Атанасов беше изведен с технично подаване зад защитата на Пирин. Хенгелман обаче внимаваше в ситуацията и успя да избие. Резервната скамейка на „царете“ скочи в искане на дузпа, но нарушение на нидерландския страж нямаше и Волен Чинков остана безмълвен.

Три минути по-късно Атанасов претендираше, че е задържан от Петър Занев в наказателното поле и трябва да бъде отсъден 11-метров наказателен удар, но и в тази ситуация такъв нямаше.

В 1-вата минута от добавеното време Венцислав Василев засече с глава центрира от пряк свободен удар. Неговият удар беше неточен, а двама футболисти на гостите се разминаха с топката и не успяха да я насочат в мрежата на Хенгелман.

До края Пирин запази резултата непроменен и прибави много ценни три точки към актива си.

…………………………….

Един срещу друг се изправят двата отбора, които заемат последните две места във временното класиране и трите точки може да са от ключово значение в битката за оцеляване в елита.

Пирин: 12. Ник Хенгелман, 71. Антон Карачанаков (Николай Бодуров 80′), 38. Александър Дюлгеров, 31. Красимир Станоев (Орлин Старокин 52′), 7. Мохамед Брахими (Спас Георгиев 76′), 3. Петър Занев, 9. Преслав Йорданов, 11. Станислав Манолев – К, 29. Станислав Костов (Венцислав Бенгюзов 52′), 14. Стилиян Николов, 6. Юлиян Попев

Резерви: 76. Александър Марковски, 73. Венцислав Бенгюзов, 44. Конър Хендерсън, 8. Орлин Старокин, 2. Педро Ферари, 17. Спас Георгиев, 5. Николай Бодуров

Треньор: Уорън Фийни

Царско село: 1. Янко Георгиев, 3. Мартин Кавдански, 6. Иван Бандаловски (Венцислав Василев 78′), 7. Димо Бакалов (Петър Атанасов 46′), 8. Ален Стеванович, 9. Милчо Ангелов (Миси Мезу 69′), 12. Лукас Диас, 77. Луи Нганиони, 80. Карлос Охене (Милан Йокич 46′), 83. Христо Попадийн, 93. Васил Шопов (Лъчезар Балтанов 79′)

Резерви: 30. Християн Василев, 4. Дилян Георгиев, 10. Лъчезар Балтанов, 20. Петър Атанасов, 21. Венцислав Василев, 22. Милан Йокич, 29. Миси Мезу

Треньор: Любослав Пенев

Съдия: Волен Чинков