Шедьовър на Спас Делев донесе успеха на Арда над ЦСКА 1948

Страхотен гол на Спас Делев донесе победата на Арда с 3:2 над ЦСКА 1948 на Националния стадион “Васил Левски”. DSPORT.BG

Арда поведе с 2:0 през първата част след автогол на Лазар Марин и попадение на Алекс Петков. През второто полувреме обаче ЦСКА 1948 заигра по-добре и още в 57-ата минута Ивайло Чочев върна един гол за столичани, а в 76-ата минута влезлият като резерва Симеон Петров се разписа с глава за 2:2. Страхотен гол на Спас Делев в 86-ата минута донесе победата на Арда с 3:2.

Двубоят започна с лек домакински натиск, но без опасности за Караджов. По-опасната ситуация бе за Арда в 16-ата минута, когато Спас Делев пусна успореден на голлинията пас, но нито Жуниньо, нито Иван Коконов успя да стигне до топката, за да я насочи във вратата на Наумов. Домакините отговориха с удар на Ангел Бастунов, който обаче бе доста неточен.

В 24-ата минута Ивайло Чочев стреля от пряк свободен удар, но право в стената от футболисти.

Арда удари първи в двубоя. В 33-ата минута Спас Делев центрира към Жуниньо, който бе пазен от Лазар Марин, но защитникът на домакините си вкара автогол. Само пет минути по-късно преднината на гостите вече бе увеличена. Спас Делев центрира от корнер, а Алекс Петков насочи топката с глава във вратата на Наумов.

Две минути преди края на редовното време Иван Коконов прати за трети път топката в мрежата на Наумов, след като го финтира, но попадението не бе зачетено заради засада.

В добавеното време на първата част Георги Русев уцели напречната греда след изстрел от пряк свободен удар.

За втората част Николай Киров направи две промени. Симеон Петров замени Георги Ангелов, а Марио Топузов влезе на мястото на Георги Русев.

Домакините започнаха агресивно втората част. Атаките им дадоха резултата в 57-ата минута, когато защитата на Арда се пропука и Ивайло Чочев по земя изпрати топката във вратата на Караджов.

В 64-ата минута Даниел Наумов направи много добро спасяване след изстрел на Жуниньо. Две минути след това пък колегата му Иван Караджов улови топката след центриране на Топузов преди негов съотборник да успее да я стигне. В 75-ата минута Караджов успя да избие над вратата удар на Симеон Петров. При последвалия корнер обаче Петров успя да се извиси над всички и прати топката във вратата на Арда за 2:2.

В 83-ата минута Галин Иванов можеше и да донесе победата на ЦСКА 1948, но ударът му мина покрай вратата на Караджов. В 86-ата минута Спас Делев вкара страхотен гол от дъгата на наказателното поле, който първоначално не бе признат заради засада, но след консултацията с ВАР Кабаков призна попадението.

Атаките на двата тима не спряха. Минута след попадението на Делев Иван Коконов пропусна да се разпише от добра позиция, а в 93-ата минута Галин Иванов отново прати топката покрай вратата вместо в нея.

Николай Киров: Отново бяхме много плахи, трябва да има промяна (ВИДЕО)

Георги Чиликов: Получи се мач от Висшата лига (ВИДЕО)

ЦСКА 1948 – Арда 2:3

0:1 Лазар Марин (авт) 33′

0:2 Алекс Петков 38′

1:2 Ивайло Чочев 57′

2:2 Симеон Петров 76′

2:3 Спас Делев 86′

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 6. Деян Лозев, 25. Георги Ангелов (46′ 87. Симеон Петров), 3. Димитър Пиргов, 24. Лазар Марин, 18. Ивайло Чочев, 8. Ивайло Климентов (73′ 37. Емил Мартинов), 10. Георги Русев (46′ 7. Марио Топузов), 33. Галин Иванов, 20. Ангел Бастунов, 9. Денислав Ангелов (58′ 98. Валентин Йосков)

Резерви: 1. Димитър Тодоров, 64. Владимир Гогов,  98. Валентин Йосков, 87. Симеон Петров, 37. Емил Мартинов, 7. Марио Топузов, 22. Димитър Илиев

Треньор: Николай Киров

Арда: 12. Иван Караджов, 24. Алекс Петков, 71. Пламен Крумов, 11. Александър Георгиев, 8. Милен Желев, 80. Лъчезар Котев, 19. Румен Руменов (92′ 18. Слободан Рубежич), 33. Иван Тилев (56′ 77. Илия Юруков), 17. Иван Коконов, 9. Спас Делев, 37. Жуниньо (64′ 98. Тонислав Йорданов)

Резерви: 36. Васил Симеонов, 4. Милен Стоев, 18. Слободан Рубежич, 77. Илия Юруков, 81. Атанас Зехиров, 70. Христо Иванов, 98. Тонислав Йорданов