Лудогорец е с единия крак аут от Европа след тежко поражение в Португалия

Шансовете на Лудогорец за продължаване към елиминационната фаза в Лига Европа вече са само математически. Българският шампион допусна тежко поражение с 2:4 като гост на Брага. Единствената надежда на „орлите“ за европейски футбол напролет изглежда Лигата на конференциите. За тази цел разградчани се нуждаят от минимум четири точки в останалите си два мача от груповата фаза, след като Мидтиланд победи Цървена звезда с 1:0 и окупираха третата позиция в класирането.SDSPORT.BG

Брага поведе в 26-ата минута с гола на Ал Мусрати. Само няколко минути по-късно дойде отговорът на българския шампион. Пиерос Сотириу се измъкна от противниковите бранители и възстанови равенството. Радостта на разградчани не трая дълго, тъй като домакините си върнаха аванса в 37-ата минута чрез Юри Медейрош. Пет минути преди почивката Брага дори удвои преднината си. Този път в ролята на голмайстор влезе Галено. Около 20 минути преди края на мача резервата Марио Гонсалес покачи на 4:1, а пет минути по-късно Игор Пластун оформи крайния резултат.

След поражението Лудогорец е на последното място в групата с 1 точка. Лидер е Брага с 9, следван от Цървена звезда със 7 и Мидтиланд с 5.

Брага – Лудогорец 4:2

(1:0 Ал Мусрати 25′, 1:1 Пиерос Сотириу 33′, 2:1 Юри Медейрош 37′, 3:1 Галено 40′ 4:1 Марио Гонсалес 73′, 4:2 Игор Пластун 79′)

В началните минути Лудогорец владееше повече топката, но не успя да създаде сериозна голова опасност за вратата на домакините. В седмата минута португалците се справиха с центриране от ъглов удар. Топката обаче стигна до Клод Гонсалвеш. Неговият удар от дъгата на наказателното поле не бе точен.

В 10-ата минута Юри Медейрош отправи първия по-опасен удар към вратата на Кристиан Кахлина. Играчът на домакините получи на десния фланг. Той навлезе навътре и опита удар, който не намери целта.

Четвърт час след началото капитанът на Брага Рикардо Орта получи в наказателното поле и веднага опита удар в долния ляв ъгъл, но Кахлина успя да реагира и улови.

В 21-вата минута Галено проби по левия фланг на атаката. След като преодоля Жордан Икоко и Кирил Десподов той се озова очи в очи с Кахлина, но диагоналният му удар по земя премина покрай вратата на Лудогорец.

Секунди по-късно проблемите за Лудогорец дойдоха от десния фланг. Ян Коуто проби в наказателното поле и с успореден на голлинията пас намери капитана Орта, чийто удар кацна върху напречната греда.

Натискът на Брага продължи и червената лампичка светна за последно в 23-тата минута, когато Галено стреля в аут от добра позиция. Три минути по-късно домакините поведоха.

Али Мусрати пробва късмета си с мощен удар от дистанция. Кристиан Кахлина не беше подготвен и въпреки че успя да играе с топката, тя попадна в мрежата му.

Осем минути по-късно Лудогорец отговори и възстанови равенството. Пиерос Сотириу се възползва от колебливите действия на защитата на Брага и овладя страхотно подаване на Доминик Янков. Нападателят бързо се ориентира и елегантно копна топката над плонжа на противниковия страж – 1:1.

В 37-ата минута Брага си върна аванса от един гол. Орта намери Юри Медейрош в наказателното поле. 27-годишният нападател хладнокръвно преодоля Кахлина и направи резултата 2:1.

Три минути по-късно португалският представител удвои преднината си с трето попадение. Галено получи в наказателното поле, успя да преодолее двама защитници и от малък ъгъл преодоля Кахлина.

Малко преди края на първата част Брага изпълни заучено ъглов удар. На ръба на наказателното поле сам беше оставен Нуно Секейра. Защитникът опита мощен изстрел с левия крак, но не намери целта.

Домакините стартираха мощно и втората част. В 48-ата минута Галено отклони с глава центриране от ъглов удар. Мусрати беше много близо до това да засече. След като не успя играта беше подновена с удар от вратата.

Четири минути по-късно Брага отново беше много близо до гола. Витиня смени рязко посоката и преодоля защитник на Лудогорец. Последва удар в близкия ъгъл на Кахлина. Стражът на „орлите“ обаче успя да се намеси подобаващо и изби в ъглов удар.

В 64-тата минута Лудогорец пропусна златен шанс да върне интригата в мача. Доминик Янков отне в центъра на терена и изведе Кирил Десподов сам срещу Матеус. Капитанът на разградчани имаше достатъчно време да обмисля завършващия си удар, но не успя да преодолее стража на домакините.

Десет минути по-късно Брага до голяма степен сложи точката на спора, отбелязвайки четвърти гол във вратата на Кахлина. Влезлият от резервната скамейка Марио Гонсалес вкара първото си попадение в евротурнирите. Той беше изведен сам срещу Кахлина с хубав пас в коридор и с лекота прати топката в далечния ъгъл.

В 79-ата минута Лудогорец намали изоставането си, което отново стана два гола. Кирил Десподов изпълни ъглов удар. Капитанът на „орлите“ намери по страхотен начин Игор Пластун. Защитникът скочи най-високо и с глава матира Матеус.

Три минути преди края на редовното време Доминик Янков пробва късмета си с далечен изстрел, който попадна право в ръцете на Матеус.

Секунди по-късно Марио Гонсалес се извиси над всички и засече меко подаване в наказателното поле. Кахлина обаче демонстрира блестящ рефлекс и успя да запази вратата си суха в ситуацията.

До края резултатът се запази непроменен, като сериозни голови положения липсваха. В следващия мач от група F на Лига Европа Лудогорец гостува на Цървена звезда и ще се нуждае минимум от точка, за да запази математическите си шансове да се бори с Мидтиланд за третото място и продължаване в Лигата на конференциите напролет.

Генчев: Не е лесно да вкараш два гола на Брага, но да допуснем четири е голямо разочарование

Кахлина: Очаквахме Брага да играе така, но те показаха много качества

Десподов: Не липсва класа в отбора, трябва ни време

Янков: В Европа е много по-различно от нашето първенство

Брага (4-3-3): 1. Матеус – 2. Ян Коуто, 15. Пауло Оливейра, 4. Диого Лейте, 5. Нуно Секейра (Бруно Родригес 75′) – 45. Юри Медейрош, 8. Ал Мустрати (Лукас Минейро 62′), 88. Андре Кастро (Андре Орта 70′) – 90. Галено (Франсиско Моура 70′), 99. Витиня (Марио Гонсалес 62′), 21. Рикардо Орта – К

Резерви: 12. Тиаго Са, 9. Абел Руиз, 10. Андре Орта, 11. Лукас Пиазон, 19. Марио Гонсалес, 25. Лукас Минейро, 34. Раул Силва, 67. Жан-Баптист Горби, 70. Фабиано, 74. Франсиско Моура, 78. Роджър Фернандес, 86. Бруно Родригес

Треньор: Кристо Тохвер (Естония)

Лудогорец (4-3-3): 71. Кристиан Кахлина – 4. Сисиньо, 30. Игор Пластун, 24. Оливие Вердон, 22. Джордан Икоко – 64. Доминик Янков, 8. Клод Гонсалвеш, 25. Мануел Шоу (Стефан Баджи 65′) – 13. Мавис Чибота (Бърнард Текпетей 65′), 19. Пиерос Сотиру (Елвис Ману 76′), 11. Кирил Десподов – К

Резерви: 1. Серджио Падт, 67. Дамян Христов, 5. Георги Терзиев, 6. Шакил Пинас, 10. Елвис Ману, 25. Стефан Баджи, 29. Дорин Ротариу, 37. Бърнард Текпетей