Лют бой във Варна, дузпа спаси Черно море срещу Царско село

Черно море и Царско село завършиха 1:1 в мач от 14-ия кръг на efbet Лига. Царско село остава на последното място в класирането. Гостите могат да съжаляват много за изпуснатата победа, тъй като водеха до 90-ата минута, когато домакините получиха правото да изпълнят дузпа. Царско село поведе с гол на Ален Стеванович в 53-ата минута, но Евгени Сердюк от дузпа в добавеното време на срещата изравни резултата. Мачът завърши с грозни сцени и червени картони за Родриго и Милан Йокич. DSPORT.BG

Мартин Кавдански извърши грубо нарушение срещу Евгений Сердюк в 9-ата минута и получи жълт картон от съдията Никола Попов.

Царско село направи шокиращ пропуск в 11-ата минута. Иван Дюлгеров излезе много неуверено извън наказателното поле, за да отиграе една топка. Той я изрита в тялото на Живко Атанасов, след което топката попадна в Миси Мезу, който беше на празна врата, но нападателят на Царско село напълно разочарова, стреляйки в аут.

Евгений Сердюк стреля от разстояние в 26-ата минута, но встрани от левия стълб на вратата на Янко Георгиев. Минута по-късно Велислав Василев стреля с глава, но слабо и право в ръцете на Янко Георгиев.

В 33-ата минута Христо Попадийн извърши нарушение срещу Евгений Сердюк в близост до наказателното поле на Царско село, но странно съдията Никола Попов подмина ситуацията.

Царско село поведе с 1:0 в 53-ата минута, когато гостите организираха много добра контраатака. Лукас Диас пусна отличен пас към Ален Стеванович, който беше изпуснат от Цветомир Панов. Стеванович изпрати с диагонален удар топката в долния десен ъгъл на вратата на Иван Дюлгеров.

Велислав Василев премина през двама играчи на Царско село в 54-ата минута, след което стреля от разстояние, но Янко Георгиев се намеси и изби топката в корнер.

Леандро Андраде направи добър пробив в 77-ата минута, след което шутира, но Янко Георгиев плонжира и успя да спаси.

Съдията Никола Попов свири дузпа в 89-ата минтуа за Черно море. Христо Попадийн и Янко Георгиев действаха много разконцентрирано. Попадийн остави топката за вратаря, но той закъсня и бе изпреварен от Евгений Сердюк, след което Георгиев го събори в наказателното поле. Наказателният удар бе реализиран от Сердюк, който прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Георгиев в първата минута на добавеното време на мача.

В третата минута на добавеното време на мача се стигна до бой между играчите на Царско село и Черно море. Сблъсъкът бе предизвикан от Милан Йокич и Родриго, които си размениха удари и предизвикаха реакцията и на техните съотборници. Грозните сцени бяха прекратени с намесата на органите на реда. Йокич и Родриго бяха изгонени с директени червени картони, а Сердюк получи жълт картон.

Черно море е четвърти във временното класиране с 22 точки, докато Царско село остава последен с 10 точки. В следващия кръг след паузата за мачовете на национални отбори “моряците” гостуват на Ботев Пловдив, а Царско село е домакин на Славия.

Черно море – Царско село 1:1

0:1 Ален Стеванович 53′

1:1 Евгений Сердюк 90+1(дузпа)

Черно море: 25. Иван Дюлгеров – 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров (78′ – 92. Джеваро Непомусено), 2. Цветомир Панов (78′ – 32. Мартин Дичев) – 71. Васил Панайотов, 27. Даниел Димов (к) – 17. Велислав Василев, 20. Зе Гомеш (57′ – 15. Леандро Андраде), 72. Родриго Енрике – 9. Евгений Сердюк

резерви: 22. Георги Георгиев, 4. Росен Стефанов, 88. Павел Георгиев, 14. Калин Георгиев

старши треньор: Илиан Илиев

Царско село: 1. Янко Георгиев – 25. Александър Александров, 3. Мартин Кавдански, 83. Христо Попадийн, 77. Луи Нганиони – 93. Васил Шопов (57′ – 22. Милан Йокич), 10. Лъчезар Балтанов – 12. Лукас Диас (78′ – 20. Петър Атанасов), 80. Карлос Охене, 8. Ален Стеванович (67′ – 7. Димо Бакалов) – 29. Гаетан Миси Мезу (57′ – 9. Милчо Ангелов)

резерви: 30. Християн Василев, 4. Дилян Георгиев